Bookmakeři: Češi na Euro postoupí, budou druzí za Nizozemím

ČTK Sport ČTK, Sport
24. 2. 2014 18:40
Tipsport vypsal na účast českého týmu na šampionátu ve Francii kurz 1,6:1, na opačnou možnost lze tipovat za 2,1:1. Chance je ve vyhlídkách ještě optimističtější.
Český národní tým se podle sázkových kanceláří v těžké skupině neztratí.
Český národní tým se podle sázkových kanceláří v těžké skupině neztratí. | Foto: Reuters

Praha - Přestože českým fotbalistům přisoudil nedělní los kvalifikace mistrovství Evropy v roce 2016 těžkou skupinu ve složení Nizozemsko, Turecko, Island, Lotyšsko a Kazachstán, sázkové kanceláře předpokládají, že národní tým pod novým koučem Pavlem Vrbou na šampionát postoupí.

"Pokud se vyhneme fatálním výpadkům jako při kvalifikaci o MS 2014, neměli bychom ve Francii chybět," uvedli bookmakeři Tipsportu v tiskové zprávě.

Tipsport vypsal na účast českého týmu na šampionátu ve Francii kurz 1,6:1, na opačnou možnost lze tipovat za 2,1:1. Chance je ve vyhlídkách ještě optimističtější, když na postup reprezentace nabízí kurz 1,4:1. Na nezdar je možné vsadit za 2,8:1.

Island podle bookmakerů kousat nebude

Tipsport zařadil Čechy ve skupině na druhé místo za Nizozemsko. Třetím největším favoritem je Turecko, daleko za ním pak Island. Na umístění národního týmu do druhého místa lze tipovat v poměru 1,8:1, do třetího místa pak 1,15:1.

Šampionátu se poprvé v historii zúčastní 24 týmů, z kvalifikačních skupin přímo postoupí první dva celky a nejlepší mužstvo na třetím místě. Další týmy na třetích příčkách se utkají o zbylá místa v baráži.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy