Bohemka obrala Příbram, Slovácko vyhrálo v Jihlavě

22. 8. 2015 17:14
Výsledky 5. kola fotbalové Synot ligy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Čekání na první vítězství sezony se v Ďolíčku protahuje. Fotbalisté Bohemky počtvrté za sebou jen remizovali. V 5. kole hráli doma s Příbramí 1:1, i když brzy vedli gólem Barteka a byli aktivnějším týmem. Příbrami zachránil bod Jan Rezek, který se trefil ve třetím utkání za sebou.

Ve druhém dnešním utkání vyhrálo Slovácko v Jihlavě 2:1 a bodově se dotáhlo na vedoucí Spartu. Večer je ještě na programu zápas Baníku se Slavii.

Bohemka byla lepší, gól přišel z ničeho

Bohemians nutně potřebovali vyhrát, aby před reprezentační pauzou získali klid, a tak se do soupeře od začátku pořádně zakousli.

Trenér Pivarník poslal do hry od začátku dva vysoké útočníky Schicka a Akulinina. V 17. minutě domácí podnikli brejk, Schick táhl míč po levé straně a už se zdálo, že se nechal vytlačit ke koncové čáře a bude po šanci. Jenže se mu povedlo centr přetáhnout na zadní tyč, kdy zcela volný Bartek zblízka dostal míč hlavou do sítě.

Příbrami se nedařilo na delší čas získat míč pod kontrolu a dlouhé pasy na Bednáře domácí obrana pokrývala. Hosté se tak těžko dostávali do šancí. Bohemians měli i proto nadále herní převahu, ale nedotáhli do lepšího konce žádný z nadějných brejků.

Místo toho v 67. minutě dala Příbram gól v podstatě z ničeho. Končalův centr nedokázala domácí obrana odvrátit, místo toho Škerle skoro ideálně zpracoval balon pro Rezka a ten srovnal.

Slovácko stíhá Spartu

Slovácko bodovalo potřetí za sebou a v neúplné tabulce se dotáhl na vedoucí Spartu, která má ale k dobru nedělní zápas s Duklou.

Slovácko vedlo na Vysočině trefami Jiřího Valenty a Filipa Hlúpika po půli 2:0 a domácí už jen snížili ve 49. minutě, kdy si dal vlastní gól hostující brankář Milan Heča.

Kanonýr Slovácka Libor Došek pak neproměnil penaltu, ale Jihlava už srovnat nedokázala a prohrála třetí z posledních čtyř kol.

Aktualizujeme.

5. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram 1:1 (1:0)

Branky: 17. Bartek - 67. Rezek. Rozhodčí: Nenadál - Nádvorník, Hock - Jílek, Příhoda. ŽK: Jirásek - Pilík, Končal, Suchan, Zápotočný, Krameš. Diváci: 4198.

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Šmíd, Škerle, Havel - Bartek, Jindřišek, Jirásek (78. M. Jarolím), Acosta (82. Mosquera) - Akulinin (73. Mikuš), Schick. Trenér: Pivarník.

Příbram: Hruška - Sus, Hájovský, Zápotočný, Končal - Pilík (90. Jiří Mareš), Hnaníček, Rezek, Suchan (71. Krameš), Štípek (31. Hadaščok) - Bednář. Trenér: Tobiáš.

Vysočina Jihlava - 1. FC Slovácko 1:2 (0:2)

Branky: 49. vlastní Heča - 33. Valenta, 45. Hlúpik. Rozhodčí: M. Paták - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Šulek, Hanuš - T. Rada, Diviš. Diváci: 2874.

Jihlava: Hanuš - Kukol, Kryštůfek, J. Krejčí, Mišůn - Marek, Šulek (82. Vaculík) - Batioja, Jungr (46. Mešanovič), Fulnek (73. Nerad) - Dvořák. Trenér: Klusáček.

Slovácko: Heča - Chvátal, T. Rada, Košút, Reinberk - Daníček, Valenta - Diviš, Havlík (90. Břečka), Hlúpik (89. Hofmann) - Došek (85. Kovář). Trenér: Habanec.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16