Bohemians roznesli Spartu i Boleslav a v hale vyhráli

11. 1. 2009 15:00
Víkend šampionů ovládli fotbalisté Bohemians 1905
Zelenobílá v O2 areně triumfovala.
Zelenobílá v O2 areně triumfovala. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Bohemians 1905 si na Fortuna Víkendu šampionů poradili ve finálovém dni s pražskou Spartou i hráči Mladé Boleslavi a podruhé v tříleté historii turnaje zvedli nad hlavu pohár pro vítěze.

Nejdříve v úvodním semifinálovém duelu rozstříleli tým úřadujícího ligového vicemistra 7:2 a pak totéž zopakovali i ve finále se svěřenci Pavla Hapala.

Kromě cenných skalpů několika prvoligových klubů si "klokani" připsali také prémii půl milionu korun pro vítězné mužstvo, poražená Boleslav si odveze poloviční částku.

Bohemians, hnáni dopředu houfem svých fanoušků, šli odhodlaně za vítězstvím už od úvodních minut a už v polovině duelu vedli o dvě branky.

Místo očekávaného tlaku Boleslavi navíc přišly ve druhé půli další góly zelenobílých. Jejich vedení postupně narostlo až na pětibrankový rozdíl, Středočesi pouze snížili na konečných 7:3.

V semifinále Sparta i Liberec propadly

Ve sparťanské brance dostal v semifinále příležitost Milan Švenger, velkou radost z toho ale mít nemohl.

Už ve třetí minutě ho poprvé překonal Augustín a chvíli poté také Škoda. Zemanovi se sice brzy podařilo snížit na rozdíl jediné branky, Bohemians ale zásluhou Ibragimova skóre znovu navýšili.

Sparta se prosadit nedokázala a ve druhém poločase dostala další čtyři branky. Trefil se i brankář Sňozík, který potvrdil svoji pověst spolehlivého exekutora pokutových kopů i na halovém turnaji.

Letenští už v závěru utkání pouze gólem Matušoviče korigovali konečný stav na 2:7.

O jejich soupeři pro zápas o třetí místo se rozhodlo ve druhém semifinále mezi Libercem a Mladou Boleslaví. Vítěz základní skupiny za svěřenci Pavla Hapala od začátku duelu zaostával a Boleslav mohla kromě čtyř branek přidal i další góly.

Liberci se nedařilo a branku soupeře ohrožoval spíše sporadicky. Nejčastějším střelcem byl paradoxně gólman Hauzr.

Sparta nakonec třetí

Sparta si spravila chuť alespoň v duelu o třetí místo. Nad Severočechy vedla už o tři branky, a i když Liberečtí dvěma góly v závěru utkání ještě zdramatizovali, vyrovnat už nedokázali.

Fotbalisté úřadujícího vicemistra udeřili pětkrát už v prvním poločase a ofenzivně laděné utkání nakonec dovedli do úspěšného konce.