Bílek nominoval na Skoty. Sází i na plzeňskou kartu

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
23. 8. 2011 11:33
Nominace reprezentace pro duely se Skoty a Ukrajinou
Michal Bílek
Michal Bílek | Foto: AC Sparta Praha

Praha - Jediného nováčka v podobě Petra Jiráčka a celkem osm hráčů z Gambrinus ligy povolal na klíčové utkání kvalifikace o Euro 2012 se Skotskem reprezentační trenér Michal Bílek.

Duel, jenž se hraje třetího září v Glasgow, bude jubilejním dvoustým zápasem samostatné české reprezentace.

V případě úspěchu v tomto utkání se Češi velice přiblíží postupu do baráže o Euro 2012 v Polsku a na Ukrajině, naopak v případě prohry se na ně Skotové dotáhnou na rozdíl pouhých dvou bodů.

Čtěte také:

Čech si poranil koleno a proti Skotům bude chybět
Fotbalový svaz nepřekvapil: Bílek zůstává ve funkci
Skotové mají před zápasem roku jasno: Čechy porazíme
Bída pod Bílkem pokračuje. Češi se znemožnili v Norsku

V sestavě trenér Michal Bílek nemůže počítat s brankářem Petrem Čechem, který je zraněný. Všechny ostatní opory, včetně například Tomáše Rosického, by měly být fit a k dispozici.

Pomoci odčinit blamáž v Norsku, kde Češi minulý týden prohráli 0:3, se bude snažit i kvarteto plzeňských hráčů Petr Jiráček, Milan Petržela, Václav Pilař a Daniel Kolář.

Bez Horvátha, zato s Barošem

Naopak Pavel Horváth, jehož výkony v dresu Plzně budí už delší čas pozornost, šanci nedostal. Bílek prý počítá spíše s mladšími hráči.

 

Do útoku by se proti Skotům, které Češi loni na podzim doma porazili 1:0, každopádně měl stejně jako proti Norům postavit Milan Baroš.

Kdo ho na hrotu doplní zatím není jasné, mimo jiné i proto, že předpokládané opory z dob dřívějších ve svých klubech nehrají (Bednář, Fenin), a tak dost možná bude Bílek opět zkoušet někoho ze trojice Jan Rezek, David Lafata a Tomášem Pekhart, jež v nominaci zůstali.

V brance dostane příležitost místo zraněného Čecha buďto Jaroslav Drobný, nebo Jan Laštůvka. Který z nich to bude rozhodne Bílek až těsně před utkáním.

Neúspěch si Bílek nepřipouští  

Že by Češi ve Skotsku neuspěli si reprezentační kouč Michal Bílek, o jehož budoucnosti u národního týmu se spekuluje, vůbec nepřipouští. I když by možná ze zápasu bral i bod.

"Je to důležité utkání, to víme, ale až po zápase budeme řešit, zdali by byl úspěchem bod, a nebo ne. Rozhodně ale nesmíme hrát jako proti Norsku, kde to byl kolektivně špatný výkon," uvedl Bílek.

"Takovým způsobem proti Skotům nemáme šanci uspět. A český fotbal potřebuje, abychom tam uspěli. Nepřipouštím si, že by to nevyšlo."

Nominace české fotbalové reprezentace na utkání kvalifikace ME ve Skotsku (3. září) a přípravný zápas s Ukrajinou (6. září):

Post Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři Jaroslav Drobný Hamburk 4 0
Jan Laštůvka Dněpropetrovsk 0 0
Aleš Hruška Příbram 0 0
Obránci Zdeněk Pospěch Mohuč 27 2
Jan Rajnoch Ankaragücü 14 0
Tomáš Sivok Besiktas 17 2
Theodor Gebre Selassie Liberec 2 0
Roman Hubník Hertha Berlín 16 2
Daniel Pudil Genk 18 2
Petr Jiráček Plzeň 0 0
Michal Kadlec Leverkusen 26 2
Záložníci Tomáš Rosický Arsenal 81 20
Tomáš Hübschman Šachtar Doněck 37 0
Daniel Kolář Plzeň 3 0
Jaroslav Plašil Bordeaux 64 5
Kamil Vacek Sparta 3 0
Jan Rezek Famagusta 6 0
Václav Pilař Plzeň 2 0
Milan Petržela Plzeň 6 0
Útočníci Milan Baroš Galatasaray 82 39
David Lafata Jablonec 13 2
Tomáš Pekhart Norimberk 2 0

 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy