Bílek nominoval na Skoty. Sází i na plzeňskou kartu

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
23. 8. 2011 11:33
Nominace reprezentace pro duely se Skoty a Ukrajinou
Michal Bílek
Michal Bílek | Foto: AC Sparta Praha

Praha - Jediného nováčka v podobě Petra Jiráčka a celkem osm hráčů z Gambrinus ligy povolal na klíčové utkání kvalifikace o Euro 2012 se Skotskem reprezentační trenér Michal Bílek.

Duel, jenž se hraje třetího září v Glasgow, bude jubilejním dvoustým zápasem samostatné české reprezentace.

V případě úspěchu v tomto utkání se Češi velice přiblíží postupu do baráže o Euro 2012 v Polsku a na Ukrajině, naopak v případě prohry se na ně Skotové dotáhnou na rozdíl pouhých dvou bodů.

Čtěte také:

Čech si poranil koleno a proti Skotům bude chybět
Fotbalový svaz nepřekvapil: Bílek zůstává ve funkci
Skotové mají před zápasem roku jasno: Čechy porazíme
Bída pod Bílkem pokračuje. Češi se znemožnili v Norsku

V sestavě trenér Michal Bílek nemůže počítat s brankářem Petrem Čechem, který je zraněný. Všechny ostatní opory, včetně například Tomáše Rosického, by měly být fit a k dispozici.

Pomoci odčinit blamáž v Norsku, kde Češi minulý týden prohráli 0:3, se bude snažit i kvarteto plzeňských hráčů Petr Jiráček, Milan Petržela, Václav Pilař a Daniel Kolář.

Bez Horvátha, zato s Barošem

Naopak Pavel Horváth, jehož výkony v dresu Plzně budí už delší čas pozornost, šanci nedostal. Bílek prý počítá spíše s mladšími hráči.

 

Do útoku by se proti Skotům, které Češi loni na podzim doma porazili 1:0, každopádně měl stejně jako proti Norům postavit Milan Baroš.

Kdo ho na hrotu doplní zatím není jasné, mimo jiné i proto, že předpokládané opory z dob dřívějších ve svých klubech nehrají (Bednář, Fenin), a tak dost možná bude Bílek opět zkoušet někoho ze trojice Jan Rezek, David Lafata a Tomášem Pekhart, jež v nominaci zůstali.

V brance dostane příležitost místo zraněného Čecha buďto Jaroslav Drobný, nebo Jan Laštůvka. Který z nich to bude rozhodne Bílek až těsně před utkáním.

Neúspěch si Bílek nepřipouští  

Že by Češi ve Skotsku neuspěli si reprezentační kouč Michal Bílek, o jehož budoucnosti u národního týmu se spekuluje, vůbec nepřipouští. I když by možná ze zápasu bral i bod.

"Je to důležité utkání, to víme, ale až po zápase budeme řešit, zdali by byl úspěchem bod, a nebo ne. Rozhodně ale nesmíme hrát jako proti Norsku, kde to byl kolektivně špatný výkon," uvedl Bílek.

"Takovým způsobem proti Skotům nemáme šanci uspět. A český fotbal potřebuje, abychom tam uspěli. Nepřipouštím si, že by to nevyšlo."

Nominace české fotbalové reprezentace na utkání kvalifikace ME ve Skotsku (3. září) a přípravný zápas s Ukrajinou (6. září):

Post Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři Jaroslav Drobný Hamburk 4 0
Jan Laštůvka Dněpropetrovsk 0 0
Aleš Hruška Příbram 0 0
Obránci Zdeněk Pospěch Mohuč 27 2
Jan Rajnoch Ankaragücü 14 0
Tomáš Sivok Besiktas 17 2
Theodor Gebre Selassie Liberec 2 0
Roman Hubník Hertha Berlín 16 2
Daniel Pudil Genk 18 2
Petr Jiráček Plzeň 0 0
Michal Kadlec Leverkusen 26 2
Záložníci Tomáš Rosický Arsenal 81 20
Tomáš Hübschman Šachtar Doněck 37 0
Daniel Kolář Plzeň 3 0
Jaroslav Plašil Bordeaux 64 5
Kamil Vacek Sparta 3 0
Jan Rezek Famagusta 6 0
Václav Pilař Plzeň 2 0
Milan Petržela Plzeň 6 0
Útočníci Milan Baroš Galatasaray 82 39
David Lafata Jablonec 13 2
Tomáš Pekhart Norimberk 2 0

 

 

Právě se děje

Další zprávy