Skotové mají před zápasem roku jasno: Čechy porazíme

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
12. 8. 2011 12:00
"Zničme Čechy," píše list The Scotsman
Craig Levein.
Craig Levein. | Foto: Reuters

Glasgow - Hodně optimismu je v táboře skotské reprezentace před zápasem roku pro skotský i český národní tým. Ten se v rámci kvalifikace o Euro 2012 uskuteční v sobotu 3. září na Hampden Parku v Glasgow.

Skotové si zvedli sebevědomí středeční domácí výhrou 2:1 nad Dánskem, Češi naopak utrpěli debakl 0:3 v Norsku.

"Výhra nad Dány je dalším krokem k úspěchu. Věřím, že stejný nebo ještě lepší výkon zopakujeme i proti České republice. Nyní jsme připraveni na zápas našeho života. Věřím, že Čechy porazíme," řekl trenér Skotů Craig Levein listu Daily Record.

Optimistický není jen Levein, ale i skotská média. Deník The Scotsman po zápase s Dánskem vydal motivační článek s titulkem "Před námi je historický podzim. Zničme Čechy!" 

Čtěte také:
Šmicer musí na svazu vysvětlit, proč Češi hráli špatně
Bílek: Myslím si, že mám mužstvu pořád co dát

Leveinův výběr sice ztrácí v tabulce kvalifikační skupiny I na Česko pět bodů, oproti výběru Michala Bílka však má zápas v Lichtenštejnsku k dobru, navíc Litvu, dalšího adepta o druhé místo zaručující minimálně baráž, přivítá oproti Čechům na svém hřišti. 

"Máme zbraně, abychom Čechy porazili"

"Vím, že se teď zlepšujeme, tohle je naše správná cesta. Náš tým má velké srdce, což ukázal bojovným výkonem proti velice silnému Dánsku. Jsme lepší a lepší, rozhodně máme v našem arzenálu zbraně k tomu, abychom Čechy porazili," dodal Levein.

Právě Levein má navíc na zápas s Českem na Hampden Parku výbornou vzpomínku. V premiéře na lavičce skotské reprezentace loni v březnu vyhráli Skotové zásluhou gólu Craiga Browna nad Českem 1:0.

Tehdy však šlo "jen" o přípravu. Naopak loni v říjnu Skotové v probíhající kvalifikaci prohráli v Praze 0:1 po gólu Romana Hubníka. Levein pak byl skotským tiskem tvrdě kritizován za to, že jeho tým s taktikou bez útočníka neměl šanci proti Čechům uspět.

 

Právě se děje

Další zprávy