reklama
 
 

Berbr a spol. nepozvali kandidáta Fouska na schůzi české volební komory. Tvrdík mluví o stalinismu

26. 5. 2017 10:30
Petr Fousek, jeden z kandidátů na pozici předsedy Fotbalové asociace ČR, je rozčarován z toho, že nebyl pozván na schůzi delegátů z české komory

Praha - Fotbalové volby se blíží a atmosféra houstne. Petra Fouska, jednoho ze tří kandidátů na pozici předsedy Fotbalové asociace ČR, zaskočilo, že nedostal pozvánku a možnost prezentovat svůj program na zasedání takzvané české komory.  Tedy na setkání českých delegátů blížící se volební valné hromady FAČR, jež se uskuteční 2. června v pražském hotelu Clarion.

Ve středu se v Brně sešli delegáti moravské komory, před nimi vystoupili všichni tři kandidáti na předsedu. Na čtvrteční odpoledne svolal do Prahy české delegáty Roman Berbr, český místopředseda asociace. Další dva kandidáti, tedy Martin Malík, ředitel STES, tedy obchodní organizace FAČR, a Libor Duba, ředitel Ondrášovky, příležitost vystoupit dostali, první ji využil, druhý se omluvil. Ale Fouska ani nikdo nepozval.

"Zatímco na moravské setkání jsem dopředu dostal od moravského místopředsedy pana Zlámala písemnou pozvánku, a do programu jednání bylo také zařazeno krátké představení kandidátů na předsedu FAČR, pozvánku na jednání české komory jsem neobdržel. Oslovil jsem proto českého místopředsedu pana Berbra s tím, že mám zájem na českém shromáždění vystoupit, ale pan Berbr mi sdělil, že mi to neumožní," popisuje Petr Fousek celé dění na své volební facebookové stránce.

Deník Aktuálně.cz požádal Romana Berbra o vysvětlení. Český místopředseda přes tiskového mluvčího FAČR Michala Jurmana vzkázal, že se k věci nechce nijak vyjadřovat. Následně se Jurman ozval s návodem, že si máme vyjádření Romana Berbra převzít z článku idnes.cz. Její redakci sdělil Berbr následující:

"Pan Fousek byl zaměstnancem FAČR - poradcem pana Pelty za peníze FAČR. Měl auto FAČR a kartu CCS. Jeho poradenství končí obviněním a vazbou předsedy. Byl mnou požádán, aby vystoupil na podporu fotbalu, to odmítl a za dva dny přijal kandidaturu na post předsedy. Osobně to považuji za neetické. Pan Fousek není naším kandidátem a neexistuje žádná norma, která by nás nutila pana Fouska zvát kamkoliv. Pan Fousek ať vystoupí na valné hromadě a přesvědčí volitele, že on je ten správný. Mě přesvědčovat nemusí vůbec o ničem, já názor na něj nezměním."

Fousek poznamenává: "Je to naprosto nedemokratický a účelový postoj, každý si jistě o tom udělá svůj obrázek." Fousek také zopakoval svůj důraz na transparentnost. "Delegáti české komory se musí sami svobodně rozhodnout, zda tendenčnost prospěje fotbalu a jaké signály tím vysílá."

Za Fouskovou kandidaturou stojí vedle jiných i pražská Slavia. Předseda jejího představenstva Jaroslav Tvrdík v uplynulých hodinách na Twitteru o průběhu setkání české komory velmi čile informoval.

"Delegáti dostali instrukce, že je třeba volit Malíka, protože si to prý přeje Pelta," napsal tam mimo jiné Tvrdík. Pan Berbr na setkání řekl, že všichni budou jednotní jako korejští vojáci v šiku. Tohle má úroveň demokracie ve stalinském Rusku. Nikdy nebudeme jako Slavia součástí podobneho divadla!"

Jak zjistil deník Aktuálně.cz, na jednání české komory nebyli pozváni ani zástupci Slavie. Jaroslav Tvrdík tedy osobně jednání přítomen nebyl, svá stanoviska proto patrně formuloval na základě informací od osob, které se jednání účastnily.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

autor: Luděk Mádl | 26. 5. 2017 10:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama