Benítez: Že Sparta doma ještě nezaváhala? Chceme tu vyhrát

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
27. 11. 2014 7:50
Když před 21 měsíci hrál na pražské Letné jeho tým naposledy, radoval se Rafael Benítez z výhry. Tentokrát však nepřijel do Prahy s Chelsea, jež před dvěma lety Evropskou ligu vyhrála, ale s Neapolí.
Rafael Benítez přiznal, že o bilanci Sparty v evropských pohárech na jejím hřišti ví. Přesto tu chce s Neapolí jako první tým v sezoně vyhrát.
Rafael Benítez přiznal, že o bilanci Sparty v evropských pohárech na jejím hřišti ví. Přesto tu chce s Neapolí jako první tým v sezoně vyhrát. | Foto: Eduard Erben

Praha - Když před 21 měsíci hrál na pražské Letné jeho tým naposledy, radoval se Rafael Benítez z výhry (1:0). Tentokrát však nepřijel do Prahy s Chelsea, která před dvěma lety Evropskou ligu vyhrála, ale s Neapolí. I nyní ale tvrdí, že chce Spartu porazit.

A to přesto, že na středeční konferenci přiznal, že jeho tým čeká velmi těžký zápas, protože si je vědom toho, že Sparta v této sezoně vyhrála všech pět domácích zápasů v evropských pohárech, v nichž vstřelila úctyhodných 21 gólů. 

"Víme, že je Sparta doma velice silná, ale my tu chceme zvítězit, potvrdit svou sílu a tak trochu odčinit ten sobotní zápas s Cagliari, který jsme nezvládli (3:3). Chceme si pokud možno zajistit postup už zítra," řekl ve středu novinářům někdejší kouč Valencie, Liverpoolu nebo Interu Milán.

Pane Benítezi, jak na tehdejší zápas na Spartě, který jste tu před dvěma lety s Chelsea vyhráli, vzpomínáte?
Stejně jako proti Chelsea proti nám stojí velmi silný soupeř s dlouholetou tradicí. Věřím, že i tentokrát se nám povede najít na něj zbraň, jediný problém pro nás ale bude v tom, jestli se vypořádáme s tou velkou zimou, která tu bude.

Zatímco vy disponujete pro střílení gólů velkou řadou ofenzivních hráčů, Sparta spoléhá výhradně na Davida Lafatu. Jak jste se na něj připravovali?
O síle Lafaty víme velmi dobře, připravujeme se na celý tým Sparty, která je doma velmi silná a budí velký respekt. Jen díky velké ofenzivní síle celého týmu je Lafata tak nebezpečný.

Po nedělním zápase s Cagliari jste hráčům vyčítal velkou řadu věcí. Věříte, že se poučili a v zítřejším zápase je nebudou opakovat?
Třicet minut jsme hráli dobře, dalších šedesát nikoliv, a proto jsme nebyli schopní Cagliari porazit. Přesto jdeme v posledních zápasech herně nahoru a já doufám, že to potvrdíme i proti Spartě. Nesmíme soupeře podcenit, není možné, abychom ztráceli dvougólové vedení tak jako proti Cagliari.

Budete stejně jako v zápasu v Bernu šetřit své největší opory Hamšíka s Higuaínem, nebo postavíte nejsilnější možnou sestavu?
Máme silný tým, občas nějaké hráče musím nechat odpočinout, nemůžu ale říci, kolik jich nechám odpočinout, to uvidím až po tréninku. Záleží i na zdravotním stavu hráčů, například start Jonathana de Guzmána je na vážkách. Podobně je na tom i Dries Mertens, jejich absence by nás hodně mrzely.

V Praze bydlí váš někdejší svěřenec Vladimír Šmicer. Plánujete se s ním před zápasem setkat?
Rád bych se s Vladimírem setkal, dosud jsem ho ale nekontaktoval, protože jsem se plně koncentroval na zápas. Ale rád bych si s ním zase po letech promluvil, všichni víme, jak velmi dobrý hráč a jak velký profesionál to je. Vzpomínek na něj mám spoustu, především ale tu, jak nám důležitými góly zajistil triumf v Lize mistrů.

V Česku se mluví o tom, že by do Serie A měli odejít Josef Hušbauer či Ladislav Krejčí. Jaké mají podle vás šance se v soutěži prosadit?
Záleží na tom, jakou má daný hráč mentalitu. Pokud má silnou mentalitu, což já u hráčů řadím na první místo, má velkou šanci se v Serii A prosadit.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy