Aktualizováno 11. 3. 2015 23:21
Reportáže ze středečních odvetných zápasů Ligy mistrů.
Takhle dostal Zlatan Ibrahimovič červenou kartu
Takhle dostal Zlatan Ibrahimovič červenou kartu | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Bayernu Mnichov postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů, když v odvetě osmifinále soutěže rozdrtili Šachťar Doněck 7:0. Hosté hráli téměř celý duel v deseti po vyloučení Kučera ze třetí minuty (Více čtěte ZDE!).

Senzace se zrodila v Londýně, kde Chelsea remizovala po prodloužení s PSG 2:2 a díky výsledku 1:1 z prvního duelu postoupili dále Pařížané. Ti přitom hráli od 31. minuty bez vyloučeného Zlatana Ibrahimoviče.

Duel jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

Velký příběh Thiaga Silvy

V prvním poločase londýnského souboje fanoušci příliš pěkný fotbal neviděli. Ani jeden z týmů si nevypracoval jedinou šanci a nejzajímavějším okamžikem tak byla přísná červená karta pro Ibrahimoviče, který ve 31. minutě zajel do Oscara, a sudí ho za to vyloučil.

Od té doby hráli hosté o deseti, ale žádný velký tlak Blues to rozhodně neodstartovalo. První velkou šanci měl naopak Cavani, který obešel vyběhnuvšího Courtoise a pak z úhlu trefil tyč. Poté prováhal solidní příležitost hostující Pastore, když byl gólman Chelsea proi jeho střele na zemi včas.

Skóre přesto otevřeli domácí, když se k odraženému míči z rohového kopu dostal Cahill a uklidil ho do sítě. Dlouho se ale se spoluhráči z postupového výsledku neradoval. Z rohového kopu na druhé straně totiž srovnal hlavou Luiz.

Zápas šel do prodloužení, kde se také děly věci. Byl to velký příběh Thiaga Silvy, nejprve se ukázal jako výborný volejbalista, když v pokutovém území plácl do balónu rukou a Hazard pak proměnil penaltu.

Ve druhém nastavení se ale ukázal jako zabiják ze standardních situací. Jeho první hlavičku po rohovém kopu ještě Courtois fantastickým zákrokem vytáhl na další kop od praporku, ale podruhé už přeloboval všechny včetně gólmana a slavil postupovou trefu. Chelsea další odpověď nenašla a s Ligou mistrů se loučí.

Utkání dalo ráz brzké vyloučení

Bayernu dokonale vyšel vstup do utkání. Kučer v šestnáctce fauloval Götzeho a ve třetí minutě dostal nejrychlejší červenou kartu v historii Ligy mistrů po úvodním hvizdu. Následnou penaltu proměnil Müller.

Domácí poté v Allianz Areně dominovali. Lewandowski ještě trefil tyč, ale po půlhodině už přidal druhý zásah obránce Boateng snadnou dorážkou do odkryté branky.

Mnichovské mužstvo po pauze ještě víc rozebralo obranu Šachtaru a do 63. minuty přidali další branky Ribéry, opět Müller a uzdravený Badstuber, který dal za Bayern první soutěžní gól od prosince 2009. V závěrečné čtvrthodině ještě dokonali debakl Doněcku Lewandowski s Götzem.

Bayern postoupil do čtvrtfinále počtrnácté a v historické tabulce se osamostatnil před Realem Madrid, Barcelonou a Manchesterem United. Brankář Neuer udržel čisté konto i ve čtvrtém domácím utkání této sezony LM.

Odvety osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Chelsea FC - Paris St. Germain 2:2 (0:0, 1:1) po prodloužení

Branky: 81. Cahill, 96. Hazard z pen. - 86. David Luiz, 114. Thiago Silva. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ČK: 32. Ibrahimovic (PSG). Diváci: 37.692. První zápas: 1:1, postoupil Paris SG.

Chelsea: Courtois - Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta - Fábregas, Matič (84. Zouma) - Ramires (91. Drogba), Oscar (46. Willian), Hazard - Diego Costa. Trenér: Mourinho.

PSG: Sirigu - Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Verratti (82. Lavezzi), Thiago Motta, Matuidi (82. Rabiot) - Cavani, Ibrahimovic, Pastore (118. Van der Wiel). Trenér: Blanc.

Bayern Mnichov - Šachtar Doněck 7:0 (2:0)

Branky: 4. z pen. a 52. Müller, 34. Boateng, 49. Ribéry, 63. Badstuber, 75. Lewandowski, 87. Götze. Rozhodčí: Collum (Skot.) - MacGraith (Ir.), Chambers (Skot.). ČK: 3. Kučer (Šachtar). První zápas: 0:0, postoupil Bayern.

Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber (67. Dante), Alaba - Schweinsteiger - Robben (19. Rode), Müller, Götze, Ribéry (59. Bernat) - Lewandowski. Trenér: Guardiola.

Šachtar: Pjatov - Srna, Kučer, Rakickij, Ševčuk - Fred, Stěpaněnko - Douglas Costa (79. Wellington Nem), Alex Teixeira (70. Ilsinho), Taison (9. Krivcov) - Luiz Adriano. Trenér: Lucescu.