Bayern přestřílel Herthu, Pospěchova Mohuč slaví výhru

26. 10. 2013 17:48
Bayern musel k vítězství nad Herthou nastřílet tři góly, o dva se zasloužil Mario Mandžukič | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Bayernu Mnichov zvládli v 10. kole německé ligy přestřelku s Herthou Berlín, kterou porazili díky dvěma gólům Mandžukiče a jednoho Götzeho 3:2.

Z vítězství se raduje obránce Mohuče Zdeněk Pospěch, jenž odehrál při výhře 2:0 nad Braunschweigem celý zápas. V závěru inkasoval žlutou kartu.

Naopak záložník Jan Morávek utrpěl s Augsburgem porážku 1:2 v Leverkusenu, přestože hosté v prvním poločase vedli.

Borussia přečkala penaltu

Dortmund vedl v utkání se Schalke od 14. minuty, kdy se pošesté v sezoně prosadila letní posila ze St. Etienne, útočník Pierre-Emerick Aubameyang. Domácí mohli ještě do přestávky vyrovnat, ale Kevin-Prince Boateng neproměnil pokutový kop. Brankář Roman Weidenfeller zneškodnil čtvrtou penaltu z posledních osmi, kterým v německé lize čelil.

Po přestávce pak zvýšil vedení žlutočerných Turek Nuri Sahin. Domácí se znovu dostali na dostřel zásluhou trefy Maxe Meyera, druhou ligovou výhru Dortmundu za sebou ale potvrdil čtvrt hodiny před koncem polský reprezentační záložník Jakub Blaszczykowski.

Jan Polák se v utkání Wolfsburgu s Brémami dostal na hřiště až v 39. minutě místo zraněného Slobodana Medojeviče a pomohl k výhře svého týmu 3:0. "Vlci" se díky vítězství bodově dotáhli na čtvrtou Herthu. V dresu soupeře zůstal jen mezi náhradníky obránce Theo Gebre Selassie.