Bayern Mnichov porazil mistra. A je milimetr od titulu

maj
27. 4. 2008 18:52
Bayern Mnichov - Stuttgart 4:1
Luca Toni skóruje do sítě Stuttgartu
Luca Toni skóruje do sítě Stuttgartu | Foto: Reuters

Mnichov - Bayern Mnichov zdolal poslední překážku v cestě za německým titulem. Svěřenci Ottmara Hitzfelda si v nedělním šlágru 30. kola poradili s předchozím mistrem ze Stuttgartu, jehož porazili jasně 4:1.

Hned v osmé minutě poslal domácí tým do vedení italský kanonýr Luca Toni, jenže o chvíli později vyrovnal z přímého kopu Da Silva.

Do konce prvního poločasu se skóre nezměnilo, vzhledem k minimu šancí to nebylo ani takovým překvapením.

Ovšem v druhém dějství se děly věci. Allianz Arenu rozvášnil v 55. minutě van Bommel, který také po standardní situaci nedal šanci brankáři Schäferovi. Ten kapituloval ještě dvakrát, vždy z kopačky Ribéryho.

Francouzský záložník se trefil během dvou minut, nejprve parádní střelou z pravé nohy poslal míč do šibenice. A potom mu nahrával brankář Rensing, zaskakující za zraněného Kahna, tentokráte zase zamířil přesně levou nohou.

Čtěte také: Norimberk ztratil výhru, Štajner znovu skóroval

Bavorský velkoklub však ještě nemůže převzít trofej pro vítěze Bundesligy. Ačkoliv má před svými pronásledovateli dvanáctibodový náskok, k definitivní jistotě mu chybí v posledních čtyřech kolech uhrát alespoň jednu remízu.

Vzhledem k lepším vzájemným zápasům a také vzhledem k rozdílu ve skóre se však nedá předpokládat, že by ještě mnichovský tým přišel o vysněný titul. Přitom do začátku jarní části sezony vstupoval Bayern se stejným počtem bodů jako Brémy.

Jenže na jaře se mohl opřít o výbornou formu, když prohrál pouze v Chotěbuzi. Daří se mu také v Poháru UEFA, kde bojuje o postup do finále.

Čtěte více: Bayern věří ve finále. Odvety mu zatím vycházejí

V dalším nedělním utkání se Leverkusen rozešel smírně s Wolfsburgem. Do střetnutí týmů bojujících o evropské poháry zasáhl také Jan Šimůnek v dresu hostí, jednu branku vstřelil ex-teplický Džeko.

Výsledky:
Bayern Mnichov - Stuttgart 4:1
Branky:
8. Toni, 55. van Bommel, 75. a 76. Ribéry - 19. Da Silva
Leverkusen - Wolfsburg 2:2
Branky:
33. Gekas, 73. vlastní R. Costa - 13. Džeko, 44. Hasebe