Barcelona ztrácí půdu pod nohama, prohrála i s Valencií a vede už jen o skóre

Aktualizováno 17. 4. 2016 22:21
Atlético v neděli porazilo Granadu a dotáhlo se na rozdíl skóre od vedoucí Barcelony. Ta večer potvrdila bídnou formu, když prohrála doma s Valencií.
Lionel Messi sice prolomil střelecký půst, porážce Barcelony ale nezabránil.
Lionel Messi sice prolomil střelecký půst, porážce Barcelony ale nezabránil. | Foto: Reuters

Madrid - Velký náskok Barcelony v čele španělské Primera División se tuto neděli definitivně rozplynul. Katalánci korunovali nepovedené období, během kterého vypadli i z Ligy mistrů, domácí porážkou s Valencií 1:2.

Už jen na rozdíl skóre se za Barcu dotáhli jejich přemožitelé z Champions League, tedy fotbalisté Atlética Madrid, kteří porazili ve 33. kole španělské ligy Granadu 3:0. Jen bod přitom ztrácí Real Madrid.

Přemožitel pražské Sparty ve čtvrtfinále Evropské ligy Villarreal prohrál na hřišti Vallecana 1:2.

Barce nepomohl ani 500. gól Messiho

V prvním poločase Barcelona svého soupeře jasně přestřílela, vždy však ztroskotala na nepřesnostech nebo na brankáři Valencie Alvesovi. Hosté katalánskému klubu udělili lekci z produktivity, když šli o přestávce do šatny s dvougólovým vedením.

V 26. minutě Siqueirovu střelu tečoval za gólmana Brava záložník Barcelony Rakitič a těsně před pauzou se prosadil teprve dvacetiletý útočník Mina. Společně s Guidettim z Celty Vigo je jediným hráčem, který dokázal proti Barceloně skórovat v obou ligových zápasech v této sezoně.

Barcelona prohrávala 0:2 po poločase v utkání La Ligy na stadionu Camp Nou poprvé od září 2010, kdy se jí to stalo s Herculesem Alicante. V 63. minutě se jí podařilo snížit, když Albovu přihrávku zužitkoval Messi a oslavil jubilejní 500. soutěžní branku v kariéře. Z toho 450 gólů vstřelil za Barcelonu a dalších 50 v dresu argentinské reprezentace.

Na 500. trefu si Messi ale počkal od 30. března, kdy se za národní tým trefil v kvalifikaci mistrovství světa proti Bolívii (2:0). Proti gólmanovi Valencie Alvesovi se argentinský kanonýr prosadil v lize už sedmnáctkrát, což se mu nepovedlo proti žádnému jinému brankáři.

Torres si vzpomněl na střelecké hody

Strůjci vítězství Atlética nad Granadou byli Koke a Fernando Torres. Po čtvrthodině hry Torresovu střelu zblokoval obránce, k odraženému míči se ale dostal Koke a s přehledem zakončil. V 59. minutě si dvojice role vyměnila, Koke povedeným pasem našel kmenového hráče AC Milán Torrese a ten zvýšil na 2:0.

Torres se prosadil ve čtvrtém zápase v řadě, což se mu povedlo naposledy ještě  dresu Liverpoolu. Koke je nejproduktivnějším záložníkem španělské ligy, podílel se už na 18 brankách: pět vstřelil a na 13 přihrál.

V závěru upravil na konečných 3:0 Correa, jenž jakožto střídající hráč vstřelil v této sezoně už čtyři ligové branky, což se nikomu jinému nepovedlo.

Villarreal si i přes prohru 1:2 na hřišti Vallecana s přehledem drží čtvrtou pozici, zajišťující účast v předkole Ligy mistrů. Šest bodů na něj ztrácí páté Bilbao, které v odpoledním zápase v Málaze zvítězilo 1:0 a posunulo se před Celtu Vigo. Sedmá Sevilla počtvrté za sebou nedokázala získat tři body, když pouze remizovala 1:1 s La Coruňou.

Připravujeme podrobnosti.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:

Vigo - Betis Sevilla 1:1 (78. Pablo Hernández - 24. N'Diaye), Málaga - Bilbao 0:1 (53. García), FC Sevilla - La Coruňa 1:1 (21. Iborra - 81. Riera), Atlético Madrid - Granada 3:0 (15. Koke, 59. Torres, 83. Correa), Vallecano - Villarreal 2:1 (7. Guerra, 81. Miku - 20. Adrián), FC Barcelona - Valencie 1:2 (63. Messi - 26. vlastní Rakitič, 45.+1 Mina)