Barcelona vyhrála v Gironě, Messi skóroval posedmé v řadě, Real porazil Espaňol

Aktualizováno 27. 1. 2019 23:00
Barcelona zvítězila v Gironě 2:0 a ve španělské fotbalové lize vyhrála už poosmé v řadě. Argentinský kanonýr Lionel Messi skóroval v sedmém soutěžním utkání za sebou a 19. gólem si upevnil vedení v tabulce střelců La Ligy. Real Madrid v 21. kole zvítězil na hřišti Espaňolu 4:2 a v tabulce se posunul na třetí místo. Dvěma góly se na výhře podílel Karim Benzema.
Nelson Semedo slaví gól Barcelony
Nelson Semedo slaví gól Barcelony | Foto: Reuters

Katalánský velkoklub poslal do vedení v 9. minutě prvním soutěžním gólem v dresu Barcelony obránce Semedo. K portugalskému hráči se míč se štěstím odrazil ve vápně a Semedo ho bez váhání levačkou napálil k pravé tyči Bonovy branky.

Hostům zkomplikovalo situaci vyloučení Espinosy, jenž po ostrém zákroku na začátku druhého poločasu dostal druhou žlutou kartu. Na 2:0 pro Barcelonu zvýšil 19. gólem v soutěži Messi, který je spolu s deseti přihrávkami nejproduktivnějším hráčem španělské ligy.

Barcelona si spravila chuť po středeční porážce 0:2 od Sevilly ve Španělském poháru. Na prvním místě má náskok pěti bodů před Atléticem Madrid. Girona nevyhrála v lize už osm zápasů.

Benzema otevřel skóre už ve 4. minutě, kdy doklepl vyraženou střelu do odkryté brány Espaňolu. Po čtvrthodině hry přidal gól i produktivní kapitán Realu Ramos, který zužitkoval rohový kop.

Domácí sice snížili zásluhou Baptistaa, jenž se trefil podruhé v ročníku, ale v závěru první půle vstřelil druhou branku v zápase Benzema. Francouzský útočník prožil naposledy dvougólový večer proti Plzni v Lize mistrů. S devíti ligovými brankami je nejlepším střelcem královského klubu, skóroval ve třetím soutěžním duelu za sebou.

Po změně stran se prosadil i střídající Bale. Espaňol pak už Rosalesovým gólem jen upravil skóre na konečných 2:4 a prohrál potřetí za sebou. Real je třetí a na druhé Atlético mu schází pět bodů.

Španělská fotbalová liga - 21. kolo:

Valladolid - Vigo 2:1 (55. Plano, 69. Keko - 16. Sisto), Girona - FC Barcelona 0:2 (9. Semedo, 68. Messi), Bilbao - Betis Sevilla 1:0 (21. Muniaín), San Sebastian - Huesca 0:0, Espaňol Barcelona - Real Madrid 2:4 (25. Baptistao, 81. Rosales - 4. a 45. Benzema, 15. Ramos, 67. Bale).