reklama
 
 

Baník prodal stadion na Bazalech, potřeboval peníze

7. 12. 2011 5:00
Příští sezonu už Baník odehraje ve Vítkovicích

Ostrava - Stadion na Bazalech už nepatří fotbalovému klubu FC Baník Ostrava. Novým vlastníkem je společnost SMK Reality Invest. Informaci o tom, že k transakci došlo, potvrdil Aktuálně.cz Tomáš Petera, vlastník Baníku.

Ten připustil, že jej k odprodeji stadionu přiměla ne zcela utěšená ekonomická situace klubu. "Proto jsme o prodeji Bazalů začali uvažovat, naší podmínkou každopádně bylo, aby se nový vlastník pokusil o to, aby do budoucna fotbal z Bazalů nezmizel," říká Petera.

O fotbale čtěte více:

Kolik Baník Ostrava za prodej stadionu zinkasoval, Petera odmítl prozradit. Zmínil, že před deseti lety odhadovali znalci cenu stadionu až na 200 milionů korun. "Od té doby šly ale ceny realit prudce dolů," mrzí Peteru.

V létě se Baník stěhuje do Vítkovic

Stadion Bazaly otevřeli v roce 1959. Jeho dnešní stav neodpovídá požadavkům fotbalového svazu pro zápasy nejvyšší soutěže. Už na tento ročník dostal Baník výjimku, od příští sezony bude hrávat na Městském stadionu ve Vítkovicích.

"Baník peníze na rekonstrukci nemá. Stěhovat se musíme. Ale věřím, že se do budoucna nějaké řešení najde a buď se podaří Bazaly rekonstruovat, nebo v Ostravě vznikne úplně nový stadion," říká Petera.

O prodeji Bazalů prý jednal s několika subjekty. "Nakonec jsme se dohodli s SMK Reality Invest, kterou reprezentuje Libor Adámek. Je to firma z regionu, za kterou stojí hmatatelné výsledky dobré práce," říká Petera.

Hadamczikova konkurenční vize padla

Konkurenční řešení situace se stadionem na Bazalech prezentoval v nedávné době trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik. Ten před lety Baník právě skupině lidí kolem Tomáše Petery prodal. Nyní od něj chtěl Bazaly koupit s tím, že by polovinu akcií firmy, která by stadion držela, převedl bezplatně městu.

"Stadion bychom pak s městem rekonstruovali společně," řekl Hadamczik pro HN. S tím, že mu jde v první řadě o to, aby na Bazalech zůstal fotbal a nevyrostl tam místo stadionu developerský bytový projekt.

Tomáš Petera však zjevně s Hadamczikem nenašel společnou řeč a zvolil jinou variantu prodeje.

Čeká se na příchod Kubiny, Jankulovského a Látala

Baník čekají v dohledné době další změny. Do vlastnické struktury by měl vstoupit hokejista Pavel Kubina, v roli sportovního ředitele by se měl objevit Marek Jankulovski, donedávna hvězda AC Milán.

Ohledně pozice trenéra už podle informací Aktuálně.cz vyjednává Petera s Radoslavem Látalem, kapitánem mistrovského týmu Baníku ze sezony 2003/04.

autor: Luděk Mádl | 7. 12. 2011 5:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama