Balet to tedy nebyl, ale Bílkův tým už zase ví, co je gól

Luděk Mádl Luděk Mádl
13. 10. 2012 9:00
Po půli přidali Češi na pohybu, to rozhodlo, shodnou se experti Ščasný a Frýdek
Tomáš Pekhart se konečně trefil a Češi si poradili s Maltou.
Tomáš Pekhart se konečně trefil a Češi si poradili s Maltou. | Foto: CPA - Eduard Erben

Plzeň - Brazilskou fotbalovou sambu teď na hřišti netančí ani samotná Brazílie, natož Bílkova česká reprezentace.

Nutno říct, že herním projevem sice v pátek proti Maltě zase nikoho neoslnila, tři věci se ale povedly:

1) Mužstvo po čtyřzápasové pauze zase konečně skórovalo.

2) Nezhroutilo se, ani když soupeř nečekaně vyrovnal.

3) Výhra 3:1 připsala 3 body do tabulky kvalifikace o MS 2014.

A to byl samozřejmě ten důvod, proč se vůbec utkání hrálo."Splněná povinnost," shodli se s koučem Michalem Bílkem i experti oslovení deníkem Aktuálně.cz: Zdeněk Ščasný a Martin Frýdek.

Oba ale dodali: "V úterý s Bulharskem to bude moc a moc těžké..."

První půle? Statický útok, funkční jen levá strana

Pokud by Bílkovi hoši chtěli hrát i na Letné stejně jako v první půli v Plzni, nejspíš by se tam se zlou potázali.

"Ta první půle tedy rozhodně nebyla optimální," používá diplomatický slovník Zdeněk Ščasný, kouč Teplic.

"Jakžtakž fungovala výhradně levá strana, všechny míče šly přes Limberského a Jiráčka. Absolutně tam chyběl pohyb, zejména oběma útočníkům, tedy Pekhartovi a Rezkovi," dodává Ščasný.

Právě zleva přišel Limberského gólový centr, po němž Gebre Selassie vyléčil týmu jeho impotenci. Jenže uteklo jen pár minut a bylo srovnáno.

Kleště se nekonaly, jen výpadek koncentrace

"Mně přišlo, že se tam Kadlec s Plašilem nedomluvili," je ve svém hodnocení k hráčům vlídný vicemistr Evropy 1996 Martin Frýdek.

"Hrubá chyba v bránění," říká Ščasný totéž, ale výrazně ostřeji. "Projevila se tradiční chyba českého fotbalu: ztráta koncentrace po vstřeleném gólu."

Kdo si myslel, že Češi zmáčknou Malťany do kleští, pletl se. "Ukázalo se, že výkonnost maltského týmu šla v posledních letech opravdu nahoru, dovolili se mnohem víc než v zápasech, které s nimi naše reprezentace hrávala v minulosti," vypozoroval Ščasný.

"Po změně stran naštěstí kluci výrazně přidali na pohybu a to se projevilo. Když dal Pekhart na 2:1, soupeř už trochu povolil. Škoda, že se klukům nepodařilo sehrát víc tak dobrých kombinačních akcí jako před třetím gólem, co dal Rezek," přemítá Frýdek.

Frýdek: Záležet bude na každém gólu

"V téhle skupině bude myslím záležet na každém gólu. Ještěže alespoň Petr Čech chytil v závěru tu penaltu, co ještě sudí pro Maltu písknul. Výsledek 3:2 už by tak relativně dobře jako 3:1 nevypadal," dodává někdejší opora Sparty.

Statistici českému týmu napočítali proti Maltě 10 střeleckých pokusů. To není proti takovému soupeři mnoho. Lepší už je, že sedm střel šlo na bránu a urodily se z toho tři góly. "Alespoň, že tak," utrousí Ščasný.

"Ale s Bulhary to bude složitější," shodne se s Frýdkem bez rozpaků.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 33 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy