Bale, Eto´o, Luiz i zoufalý Arsenal. Konec přestupů se blíží

Gareth Bale je jedním z mnoha, kdo by ještě mohli změnit v létě 2013 dres. Podívejte se na výběr těch deseti největších možných přestupů, které se mohou před 2. zářím uskutečnit.
Gareth Bale je na fotbalovém trhu stále tím nejžhavějším zbožím. Alespoň co se týče ceny. Mocně by ho do týmu chtěli v Realu Madrid, ale astronomická suma pohybující se kolem 110 milionů eur je zatím na španělské giganty moc. Podle posledních (nepotvrzených) zpráv už je ale dohoda na spadnutí - krom peněz by totiž "Bílý balet" měl do severního Londýna poslat i Fabia Coentraa.
Podobný případ jako Bale je i Wayne Rooney - o nějž se zajímá Chelsea (a trochu ještě plápolá naděje Arsenalu). V přípravě toho nespokojený útočník Manchesteru United stejně jako Bale moc neodehrál a také v prvním ligovém kole proti Swansea jen střídal (ale stihl nahrát na dvě branky).
Místo Rooneyho by mohl do Manchesteru zamířit Marouane Fellaini z Evertonu. David Moyes, který dříve tento klub vedl a Fellainiho si přetáhl z Belgie, už dokonce za něj (a kolegu Bainese) stihl Evertonu nabídnout 28 milionů liber, ale byl promptně odmítnut, neboť tato nabídka byla údajně příliš nízká.
Na prodej je také útočník Anži Samuel Eto'o, někdejší hvězda Barcelony či Interu. Tržní cena dvaatřicetiletého kamerunského forvarda se pohybuje kolem 22 milionů eur, nicméně zájemce o jeho služby se zatím nenašel.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
21. 8. 2013 14:30
Podívejte se na deset velkých jmen, která by ještě v průběhu léta mohla změnit dres. Přestupní okno končí druhého září.

Praha - Podívejte se na deset velkých jmen, která by ještě v průběhu léta mohla změnit dres. Přestupní okno končí druhého září.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy