Bale, Eto´o, Luiz i zoufalý Arsenal. Konec přestupů se blíží

Gareth Bale je jedním z mnoha, kdo by ještě mohli změnit v létě 2013 dres. Podívejte se na výběr těch deseti největších možných přestupů, které se mohou před 2. zářím uskutečnit.
Gareth Bale je na fotbalovém trhu stále tím nejžhavějším zbožím. Alespoň co se týče ceny. Mocně by ho do týmu chtěli v Realu Madrid, ale astronomická suma pohybující se kolem 110 milionů eur je zatím na španělské giganty moc. Podle posledních (nepotvrzených) zpráv už je ale dohoda na spadnutí - krom peněz by totiž "Bílý balet" měl do severního Londýna poslat i Fabia Coentraa.
Podobný případ jako Bale je i Wayne Rooney - o nějž se zajímá Chelsea (a trochu ještě plápolá naděje Arsenalu). V přípravě toho nespokojený útočník Manchesteru United stejně jako Bale moc neodehrál a také v prvním ligovém kole proti Swansea jen střídal (ale stihl nahrát na dvě branky).
Místo Rooneyho by mohl do Manchesteru zamířit Marouane Fellaini z Evertonu. David Moyes, který dříve tento klub vedl a Fellainiho si přetáhl z Belgie, už dokonce za něj (a kolegu Bainese) stihl Evertonu nabídnout 28 milionů liber, ale byl promptně odmítnut, neboť tato nabídka byla údajně příliš nízká.
Na prodej je také útočník Anži Samuel Eto'o, někdejší hvězda Barcelony či Interu. Tržní cena dvaatřicetiletého kamerunského forvarda se pohybuje kolem 22 milionů eur, nicméně zájemce o jeho služby se zatím nenašel.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
21. 8. 2013 14:30
Podívejte se na deset velkých jmen, která by ještě v průběhu léta mohla změnit dres. Přestupní okno končí druhého září.

Praha - Podívejte se na deset velkých jmen, která by ještě v průběhu léta mohla změnit dres. Přestupní okno končí druhého září.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Bouře na jihu Rakouska přerušila veškerou železniční dopravu a zabila dvě děti

Prudké bouře ve čtvrtek odpoledne na jihu Rakouska těžce poškodily zásobování elektřinou a železniční infrastrukturu. Rakouský železniční dopravce ÖBB zastavil veškerou železniční dopravu ve spolkových zemích Korutany, Štýrsko a také ve Východním Tyrolsku. V Korutanech bouře zabila dvě děti.

Příčinou přerušení provozu byl rozsáhlý výpadek dodávek proudu železnici o napětí 110 kilovoltů v oblastech Korutan a Štýrska, uvedla společnost ÖBB. Doba trvání se zatím nedá předpovědět. Vlaky, které se v době výpadku nacházely na trati, byly přivedeny na nejbližší nádraží. Náhradní doprava je možná jen v omezené míře.

Bouřlivé počasí na jihu Rakouska si vyžádalo životy dvou dětí ve věku pět a osm let a zhruba desítka lidí byla zraněna, někteří těžce, když se u přírodního koupaliště v Sankt Andrä vyvrátilo několik stromů, uvedly policie a Červený kříž.

Podle rakouské meteorologické služby byl na jihu Rakouska naměřen vítr o rychlosti až 139 kilometrů za hodinu. Desítky stromů popadaly i na dálnici A2 u korutanského Griffenu. Kromě toho vypadával proud v tunelech. Na několika místech bylo kvůli odklízení a opravám důležité silniční spojení s Itálií přerušeno. Vítr v Korutanech také strhával střechy z domů.

před 53 minutami

Požáry letos v Evropské unii zničily 700 tisíc hektarů lesů

Letošní požáry zničily v Evropské unii 700 tisíc hektarů lesních porostů. Ve zprávě to uvedla Evropská komise, podle níž jde o nejvyšší údaj v tomto ročním období od roku 2006, kdy se začaly shromažďovat statistiky.

Agentura DPA spálené území přirovnání k téměř dvojnásobku Mallorky a připomíná, že období lesních požárů zdaleka neskončilo. V pěti zemích kvůli ohňům zaktivovali devětkrát mechanismus civilní obrany EU.

DPA napsala, že není zcela jasné, z jakých údajů EK čerpala. Evropský informační systém o lesních požárech uvádí, že do 13. srpna shořelo 660 tisíc hektarů lesa, přičemž do tohoto údaje nejsou zahrnuta všechna menší ložiska ohňů. Při jejich započítání statistika uvádí 715 tisíc hektarů spálených lesů.

V rámci evropského programu reakce na požáry bylo po vyžádání vysláno k hašení 29 letadel a osm vrtulníků. Na zemi je podpořilo 369 hasičů se stovkou vozidel. Tento mechanismus umožňuje zemím, které se ocitnout v naléhavé situaci, požádat o pomoc. Jejím koordinátorem je EK, která také hradí většinu nákladů za dopravu a další výdaje, uvádí DPA.

"Čelíme v Evropě náročnému létu," sdělil komisař pro krizový management Janez Lenarčič. Podle něj koordinační skupina situaci sleduje 24 hodin denně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy