Atlético ukončilo vítěznou sérii Espaňolu, vyhrálo 2:0

19. 10. 2014 14:09
Fotbalisté Atlétika Madrid porazili v utkání osmého kola španělské ligy Espaňol 2:0.
Mario Suarez (uprostřed) z Atlétika Madrid slaví svůj gól v síti Espaňolu.
Mario Suarez (uprostřed) z Atlétika Madrid slaví svůj gól v síti Espaňolu. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Valencie poprvé v sezoně prohráli, v utkání osmého kola podlehli na hřišti nováčka La Coruni 0:3

Fotbalisté Atlétika Madrid porazili v utkání osmého kola španělské ligy Espaňol 2:0. O góly se postarali Tiago a Mario Suárez. Barcelonský celek vyšel bodově naprázdno po sérii čtyř zápasů bez prohry, Atlético udrželo domácí neporazitelnost.

Úřadující mistr se do vedení dostal ve 43. minutě. Kapitán Gabi, jenž dnes odehrál 300. zápas v nejvyšší španělské soutěži, poslal přesný centr na hlavu záložníka Tiaga a ten si připsal druhý gól v sezoně. V druhé půli na něj navázal po Giménezově hlavičce střídající Suárez, jenž na hřišti nahradil právě střelce první branky.

Nováček si vyšlápl na Valencii

Valencie jela do La Coruni v roli favorita. V úvodních sedmi utkáních nenašla přemožitele, zatímco ligový nováček se nacházel se čtyřmi body na chvostu tabulky a z posledních čtyř duelů navíc vždy odešel poražen. Zápas se ale vyvíjel od počátku lépe pro domácí, kteří šli o přestávce do šaten s dvoubrankovým vedením.

V 37. minutě si nejprve po rohovém kopu vstřelil vlastní gól obránce Gayá a o šest minut později na 2:0 zvýšil Pérez, jenž v La Coruni hostuje z PAOK Soluň. Domácím se povedlo v nejvyšší španělské soutěži skórovat dvakrát v prvním poločase poprvé od dubna 2013.

V druhém poločase na konečných 3:0 upravil Toché, který se po povedené Rodriguezově přihrávce ocitl sám před gólmanem Yoelem. Ten dnes chytal první zápas za Valencii, do které v létě přestoupil z Celty Vigo.

Sevilla, která v této sezoně dosud prohrála pouze na hřišti Atlética (0:4), rozhodla o výhře na stadionu Elche v druhém poločase. V 59. minutě otevřel skóre nejlepší střelec celku z Andalusie Bacca, jenž v osmi zápasech zaznamenal šest branek.

Pojistku přidal o čtrnáct minut později střídající útočník Gameiro, jenž odehrál svých prvních třicet minut v sezoně. Právě Gameiro měl v závěru šanci na další gól, gólman Herrera ale jeho pokus zneškodnil.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:

Córdoba - Málaga 1:2 (90.+4 Ghilas - 22. Samuel, 31. Amrabat z pen.), Atlético Madrid - Espaňol Barcelona 2:0 (43. Tiago, 71. Suárez), La Coruňa - Valencie 3:0(37. vlastní Gayá, 43. Pérez, 79. Toché),Elche - FC Sevilla 0:2 (59. Bacca, 73. Gameiro),Villarreal - Almería 2:0 (23. a 59. Uche).

1. FC Barcelona 8 7 1 0 22:0 22
2. FC Sevilla 8 6 1 1 15:8 19
3. Real Madrid 8 6 0 2 30:9 18
4. Valencie 8 5 2 1 17:7 17
5. Atlético Madrid 8 5 2 1 14:7 17
6. Villarreal 8 4 2 2 12:7 14
7. Vigo 8 3 4 1 13:11 13
8. Málaga 8 3 3 2 7:8 12