Atlético si poradilo s Bilbaem a bodově dostihlo Barcelonu, Real padl

Aktualizováno 13. 12. 2015 22:35
V čele španělské ligy se dotáhli na vedoucí Barcelonu fotbalistů Atlétika Madrid, kteří vyhráli 2:1 na Bilbaem.
Radost fotbalistů Atlétika Madrid.
Radost fotbalistů Atlétika Madrid. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid využili ztráty Barcelony a po výhře 2:1 nad Bilbaem ji dostihli v čele ligové tabulky. Na druhém místě jsou jen vinou horšího skóre. Naopak manko třetího Realu Madrid na oba týmy se po prohře ve Villarrealu 0:1 zvýšilo na pět bodů.

Atlético v 27. minutě neuhlídalo při rohu Aymerica Laporteho a pustilo Bilbao do vedení, ještě v nastavení prvního poločasu však srovnal rovněž po rohovém kopu Saúl Ňíguez. Po přestávce pak zpoza vápna zamířil nechytatelně Antoine Griezmann a zajistil svému týmu pátou výhru za sebou.

Villarreal, který ve čtvrtek remizoval v základní skupině Evropské ligy 3:3 v Plzni, začal proti Realu zostra. Ve třetí minutě nastřelil Jonathan dos Santos tyč, v osmé už byl přesnější Roberto Soldado, který zužitkoval rychlou akci po chybě v rozehrávce madridského týmu.

"Bílý balet" si hlavně ve druhém poločase vypracoval šance na vyrovnání, ale na rozdíl od úterního střeleckého představení 8:0 v domácím duelu Ligy mistrů s Malmö se nedokázal gólově prosadit.

Nový kouč Valencie Gary Neville se v ligové premiéře výhry nedočkal, podobně jako při svém pohárovém debutu ve středu v Lize mistrů proti Lyonu (0:2). K remíze 1:1 s Eibarem navíc jeho týmu pomohli nechtěně vlastním gólem těsně před koncem David Juncá i záložník baskického týmu Saúl Berjón, který předtím neproměnil penaltu.

Španělská fotbalová liga - 15. kolo:

Las Palmas - Betis Sevilla 1:0 (90.+3 Willian José), Vallecano - Málaga 1:2 (6. Guerra - 59. Charles, 87. Čop), Eibar - Valencie 1:1 (45. Enrich - 85. vlastní Juncá), Atlético Madrid - Bilbao 2:1 (45.+2 Ňíguez, 67. Griezmann - 27. Laporte), Villarreal - Real Madrid 1:0 (8. Soldado).

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

před 9 minutami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů