16. 8. 2011 23:13
Arsenal-Udine 1:0, Lyon-Kazaň 3:1, Twente-Benfica 2:2
Theo Wallcot se zasloužil o jedinou branku Arsenalu
Theo Wallcot se zasloužil o jedinou branku Arsenalu | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Arsenalu s Tomášem Rosickým v sestavě porazili v úvodním utkání závěrečného čtvrtého předkola Ligy mistrů italské Udine 1:0 a vykročili k postupu do základní skupiny.

Výhru jim dnes na Emirates Stadium zajistil gólem už ve čtvrté minutě Walcott. Odveta je na programu za týden.

Udine sehrálo s oslabeným favoritem vyrovnanou partii, byť mu na rozdíl od soupeře ještě nezačala domácí ligová sezona. Doplatilo však na špatnou produktivitu a výborné zákroky domácího brankáře Szczesného, který za nejistou obranou zlikvidoval několik gólových šancí.

Famózní Plzeň nakročila do Ligy mistrů. Veze náskok 3:1
Utkání Kodaň - Plzeň jsme sledovali online ŽIVĚ

Arsenal byl v koncovce lepší a už po čtyřech minutách ho poslal do vedení po Ramseyho centru zblízka Walcott. Pak už exceloval domácí gólman, jenž zlikvidoval mimo jiné samostatný únik Armera a po pauze také dva pokusy Di Nataleho. Nejaktivnější hráč italského klubu dokonce v první půli brankáře Arsenalu překonal, ale radost mu zkazilo břevno.

Rosický nastoupil navzdory potížím s třísly v základní sestavě a při absenci několika ofenzivních hráčů Arsenalu patřil ke klíčovým postavám útočných akcí domácího týmu. Celý zápas ale kapitánovi české reprezentace zdravotní problémy odehrát nedovolily, s bolestivou grimasou střídal v 72. minutě. Na přímý český souboj s hostujícím Matějem Vydrou nedošlo, neboť talentovaný útočník podle očekávání zůstal jen na střídačce Udine.