Barcelona vyhrála na Atléticu, Ronaldo pěti góly překonal rekord Raúla

Aktualizováno 12. 9. 2015 22:31
Výsledky španělské fotbalové ligy.
Cristiano Ronaldo slaví gól v síti Espaňolu.
Cristiano Ronaldo slaví gól v síti Espaňolu. | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony ve šlágru španělské Primera Division zvítězili 2:1 na hřišti Atlética Madrid a s plným počtem devíti bodů jsou v čele soutěže. Domácí šli do vedení na začátku druhé půle po trefě Fernanda Torrese, Katalánci ale duel otočili, když se trefili hvězdní útočníci Neymar a Lionel Messi.

Cristiano Ronaldo přispěl pěti góly k vítězství fotbalistů Realu Madrid 6:0 na hřišti Espaňolu Barcelona a překonal klubový rekord v počtu vstřelených branek ve španělské lize, který dosud držel Raúl. Ve 203 duelech za "Bílý balet" si portugalský reprezentant připsal 230 zásahů. Ronaldo zároveň vstřelil svůj nejrychlejší hattrick v kariéře, stačilo mu k němu dvacet minut.

V tomto kalendářním roce Ronaldo vstřelil pět branek v zápase La Ligy už podruhé. V dubnu jimi přispěl k vysoké výhře Realu 9:1 nad Granadou.

Espaňol ale nebyl odevzdaným soupeřem, na střely prohrál těsně 14:15. Hosté však byli mnohem efektivnější a kromě Ronalda si jeden zásah připsal také francouzský reprezentant Benzema.

Real svého dnešního soupeře porazil posedmé v řadě a v této sezoně zatím neinkasoval.

Atlético ztratilo první body

Barcelona byla v prvním poločase utkání v Madridu proti Atlétiku blíže gólu, ve 25. minutě Suárez dokonce trefil břevno. Jako první skórovalo ale Atlético. V 51. minutě unikl barcelonským obráncům Torres a jeho střela se od tyče odrazila do branky gólmana Ter Stegena.

Radost domácím fotbalistům však vydržela jen čtyři minuty. Povedeným přímým kopem vyrovnal Neymar. Brazilský útočník mohl brzy přidat další gól, proti jeho pokusu ale včas zasáhl stoper Godín. Ani on, ani brankář Oblak ale nedokázali v 77. minutě překazit Messimu první trefu v sezoně. Barcelona je v čele neúplné tabulky se stoprocentním bodovým ziskem, Atlético poprvé ztratilo.

Španělská fotbalová liga - 3. kolo:

Espaňol Barcelona - Real Madrid 0:6 (7., 17. z pen., 20., 61. a 81. Ronaldo, 28. Benzema), Sporting Gijón - Valencie 0:1 (90.+1 Paco), Atlético Madrid - FC Barcelona 1:2 (51. Torres - 55. Neymar, 77. Messi)

22:00 Betis Sevilla - San Sebastian.