Žádná selfie ani věnování, jen podpisy. Koukalová autogramiádou zastavila v knihkupectví eskalátory

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
19. 4. 2018 19:16
Gabriela Koukalová pokřtila v Paláci knih Luxor autobiografii Jiná. Za kmotru si vybrala jednu z malých fanynek.
Křest knihy Gabriely Koukalové | Video: Tomáš Cetkovský

Praha - Vedro k zalknutí a pořádná tlačenice. Autogramiáda a křest knihy Gabriely Koukalové Jiná přilákaly ve čtvrtek odpoledne do pražského Paláce knih Luxor stovky fanoušků. Česká biatlonistka si z davu vybrala za kmotru malou holčičku, která čekala na podpis.  

Už před pátou hodinou, kdy měl křest knihy začít, se tvořila mezi regály fronta z prvního patra až do přízemí. Pracovníci knihkupectví kvůli tomu museli zastavit eskalátory táhnoucí se do prostor, kde měla světová šampionka předstoupit před čekající příznivce i bleskající fotoaparáty.

"Musím za chvilku na trénink karate, ale Gábina je člověk, kterého bych ráda viděla naživo, předminulou sezonu jsme chtěli s našima i do Nového Města na Světový pohár, ale nakonec nám to nevyšlo," natahovala krk z fronty patnáctiletá Denisa.

Když se hlavní aktérka s několikaminutovým zpožděním zjevila uprostřed místnosti, přivítal ji spontánní potlesk. "Jsem překvapená, kolik se vás tu sešlo, to je neuvěřitelný," byla první slova trojnásobné olympijské medailistky. 

Žádného kmotra si s sebou nepřivedla a na místě si vybrala blonďatou holčičku, která prsty pokropila knihu šampaňským. "Přeju si, aby kniha přinesla všem čtenářům jen samá pozitiva," pronesla Koukalová.

Autogramiáda knihy Gabriely Koukalové.
Autogramiáda knihy Gabriely Koukalové. | Foto: Milan Kammermayer

"Já přeju Gábině, aby se jí dařilo a aby byla zdravá," rozšuměla publikum upřímným vzkazem novopečená kmotra Klárka z Barrandova.

Poté už museli kameramani, fotografové a novináři pryč, aby uvolnili prostor stále bobtnajícímu štrúdlu dychtivých čtenářů. Kdo chtěl fotku nebo speciální věnování, měl smůlu. V nabídce byl pouze podpis na předsádku knihy.

"Moc prosím, opravdu je vás tu hodně a já bych se ráda podepsala co nejvíce lidem," omlouvala se Koukalová, která měla čas jen hodinu a půl, poté musela za dalšími povinnostmi.

Trénink v autogramech má týden od vydání autobiografie obrovský. Od doby, kdy se dílo objevilo na pultech, už podepsala kolem sedmi set výtisků. Ve středu knihu pokřtila před před zraky přátel a sponzorů v Muzeu Kampa. Čtvrteční akce byla věnovaná pouze fanouškům.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Na D5 u Žebráku havarovalo až 40 aut. Záchranáři aktivovali traumaplán pro případ více zraněných. D5 je v místě směrem na Prahu neprůjezdná

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Studená fronta přinesla do Česka intenzivní sněžení, objevily se i zimní bouřky

Českem přechází studená fronta, kterou dopoledne provázelo místy intenzivní sněžení a prudký vítr. Ojediněle se objevily i zimní bouřky, informovali dnes na facebooku pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu. Už dříve varovali, že sněžení v kombinaci se silným větrem může hlavně v místech nad 500 metrů nad mořem vytvářet nebezpečné sněhové jazyky, na horách závěje, a to až do pátečního večera.

"V souladu s předpovědí přechází naše území podružná studená fronta v podobě výrazného pásu intenzivního sněžení, kdy se na této linii ojediněle vyskytují zimní bouřky," uvedli meteorologové a přidali několik fotografií z webových kamer. Další snímky zachycující dopolední sněhovou vánici lidé sdíleli na sociálních sítích.

Bouřky v zimě jsou spíše vzácné a obvykle méně plošné než ty letní, každou zimu jich bývá několik. "Nečekejte ale klasické letní blýskavice - zimní bouřky jsou o mnoho decentnější," upozornili meteorologové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy