Tři stojky, tři chyby. Koukalovou zlobí v úvodu sezony střelba: Má reakce? Nepublikovatelné, říká

ČTK ČTK
30. 11. 2016 22:20
Úřadující vítězka Světového poháru Gabriela Koukalová má za sebou na úvodní zastávce sezony v Östersundu na kontě tři střelby vestoje a ve všech udělala tři chyby. Česká biatlonistka si to sama neumí moc vysvětlit, ale bude se to snažit v průběhu sezony vyladit.
Gabriela Koukalová
Gabriela Koukalová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Östersund (Švédsko) – Třikrát střílela biatlonistka Gabriela Koukalová v nové sezoně vestoje a pokaždé udělala tři chyby. V dnešním vytrvalostním závodu Světového poháru v Östersundu proto skončila až na 17. pozici.

Třikrát chybovala úřadující vítězka Světového poháru při stojce v nedělní smíšené štafetě a po třech chybách přidala dnes v dalších dvou položkách vestoje.

Už když redaktor Radiožurnálu ve švédském středisku pokládal otázku, jestli mají chyby při střelbě vestoje společný jmenovatel, se Koukalová srdečně rozesmála. "Kdybych to řekla upřímně, tak je to nepublikovatelné," uvedla sedmadvacetiletá biatlonistka, která minulou zimu ovládla pod dívčím jménem Soukalová.

"Je to hodně špatná bilance a můžu slíbit jediné, že se to budu snažit nějak zlepšit," řekla Koukalová ke střelbě vestoje a dodala: "Nevím, kam se poděla koncentrace a vyvážená střelba z minulého ročníku, ale věřím, že ještě nejsem úplně rozzávoděná a že se to snad do mistrovství světa stihne chytit líp."

Podmínky na střelnici při individuálním závodě ale nebyly jednoduché. Foukalo, vítr se točil a k tomu lehce sněžilo. "Bylo to hodně těžké," přikývla Koukalová.

Radost jí dělá běžecký čas

Při první střelbě vestoje cítila, že vítr byl nárazový. Podle domluvy s šéftrenérem Ondřejem Rybářem zkusila část střelnice s čistými terči. "Ale udělala jsem tam tři chyby, tak jsem si řekla, že nemám co ztratit a půjdu na druhou stojku na druhou část střelnice, kde se zdálo, že tolik nefouká. Ale hodně to klamalo a na palebné čáře foukalo úplně stejně, možná ještě víc. Navíc jsem mířila na rozstřílené terče, což asi nebylo úplně dobré. Příště budu muset Ondřeje lépe poslouchat," řekla Koukalová.

Radost mohla mít alespoň z toho, že zaběhla druhý nejrychlejší čas. "Jsem ráda, že si z toho můžu vzít aspoň tuhle pozitivní část. Snažila jsem se soustředit aspoň na běh, když už jsem se střelecky moc nechytala a nezvládla jsem to líp. Aspoň běh vyšel a doufám, že to je dobrý stavební kámen pro další závody," řekla.

Přitom trať nebyla jednoduchá. Místy byla zledovatělá a v některých pasážích komplikovala jízdu hluboká vrstva sněhu. "Není to jednoduché, ale musíme se s tím poprat. Nehledím na to, jestli to někde bylo hluboké nebo ne. Snažila jsem se jet technicky a vybírat si části, které nebyly tak hrozné," řekla Koukalová.

 

Právě se děje

Další zprávy