Češky v Östersundu potrápil vítr. Koukalová nasbírala sedm chyb a skončila sedmnáctá

Sport ČTK Sport, ČTK
30. 11. 2016 19:18
Ne zrovna nejlepší start sezony si při obhajobě triumfu ve Světovém poháru připsala biatlonistka Gabriela Koukalová, když v prvním individuálním závodu nového ročníku nasbírala během 15 km sedm střeleckých chyb, což na první desítku nestačilo.
Veronika Vítková
Veronika Vítková | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Östersund (Švédsko) - Královna minulé biatlonové sezony Gabriela Koukalová nasbírala v prvním individuálním závodu nového ročníku Světového poháru v náročných větrných podmínkách sedm trestných minut. Ve švédském Östersundu se tak ve vytrvalostním závodu na 15 kilometrů nevešla do elitní desítky a skončila 17..

"Snažila jsem se soustředit aspoň na ten běh, když už jsem se střelecky moc nechytala. Stojku se mi nepodařilo zachránit a udělala jsem opakovaně tři chyby, což si ani nepamatuju, kdy jsem naposledy takhle strašně střílela. Bohužel, nezvládla jsem to líp, ale jsem ráda, že aspoň běh vyšel, a doufám, že to je dobrý stavební kámen pro další závody," řekla Koukalová Radiožurnálu.

"Střelecky to bylo hodně divoké. Podepsalo se to na položkách našich holek. Verča zvrzala první ležku, Gábina zase stojku. Že bude z holek střelecky nejlepší Eva, když dala čtyřku vleže, to bych nečekal. Rozhodně to byl zajímavý závod," řekl v rozhovoru pro Českou televizi trenér českých biatlonistek Zdeněk Vítek.

Vyhrála Němka Laura Dahlmeierová, která z 20 terčů netrefila jen dva. Čistě zastřílela Běloruska Darja Jurkevičová, což ji zařadilo na třetí místo. Před ni se na druhou příčku s jednou chybou dostala Anais Bescondová z Francie.

Koukalová vyrazila na trať ve žlutém trikotu obhájkyně trofeje s číslem 20 a o lepší výsledek ji připravila střelba vstoje. Vleže udělala jen jednu chybu, ale na dvou stojkách přidala po třech.

Když přijela poprvé na střelnici a střílela vestoje, hodně foukalo a česká biatlonistka netrefila tři poslední rány. Na závěrečné stojce nedala pro změnu první tři. "V první stojce jí foukalo, ve druhé taky, ale tam už byla i trošku rozhozená," řekl Vítek.

Na trati Koukalová potvrdila, že i v nové sezoně bude patřit k nejrychlejším. Měla druhý běžecký čas, jen o dvě vteřiny pomalejší než Dahlmeierová.

Vítková nezačala dobře a udělala tři chyby na první ležce, ale z dalších 15 ran už minula jen dvě a spolu s dobrým během udržela elitní desítku. Vítková měla osmý bežecký čas a Charvátová dvanáctý. "Vypadá to, že jsme měli velmi dobré lyže a můžeme poděkovat i servisu," řekl Vítek k servisu, který nově vede Tomáš Žídek.

Pro nejlepší výsledek ve vytrvalostním závodu v kariéře si dojela Puskarčíková, a to mohla skončit ještě lépe. První, druhou i čtvrtou položku odstřílela čistě, jenže po třetí, tedy střelbě vleže, zůstaly na jejím stavu čtyři černé nesestřelené terče.

"Celkově spokojení jsme, ale nebýt těch chyb, tak to mohlo být výš. Nemůžeme být ale neskromní, v těchto podmínkách to byla větrná loterie a mohlo to dopadnout mnohem hůře,"dodal Vítek.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy