Tak moc jsem se chtěl předvést, že mě to semlelo. Krčmáře ale neutahal ani rychlík Bö

Aleš Vávra Aleš Vávra
20. 12. 2018 19:51
V posledním kole sprintu v Novém Městě na Moravě absolvoval Michal Krčmář křest ohněm. Na trati se potkal s norským rychlíkem Johannesem Bö a pekelný závěr s vypětím všech sil zvládl na jedničku. Celkově ale spokojený nebyl.
Michal Krčmář během čtvrtečního sprintu.
Michal Krčmář během čtvrtečního sprintu. | Foto: Milan Kammermayer

"Nebyl jsem to já," kroutil český biatlonista v cíli hlavou. Krčmáře neopakovatelná bouřlivá atmosféra ve Vysočina aréně zaskočila.

"Musím přiznat, že mě to dnes semlelo. Už na nástřelu jsem se trápil. Tak moc jsem se chtěl předvést, že mě to svázalo," vyprávěl zklamaně.

Celá první střelecká položka působila rozháraně, Krčmář mohl být rád, že jen jedna z pěti ran letěla mimo terč. "Na lyžích to bylo podobné. Ne špatné, ale tím jak člověk hodně chce, tak je to takové zvláštní," podotkl.

Přestože ho vlastní výkon neuspokojil, vybojoval nakonec Krčmář těsně pozici v elitní dvacítce. "Ve finále jsem rád za to, jak to dopadlo," uznal.

K posunu na lepší umístění mu pomohlo závěrečné pekelné kolečko. Ještě sedm set metrů před cílem byl výrazně mimo top 20, jenže jízda v závěsu za "mimozemšťanem" Johannesem Bö přece jen přinesla nějaké to sladké ovoce.

"V prvním kole mi chyběla lehkost, druhé jsem jel za Němcem Peifferem, tak už to bylo lepší. A poslední kolo s Johannesem… V jednom kopci už jsem si říkal, že to nemůžu uviset, byl jsem totálně na své hranici," popisoval Krčmář běžecký očistec.

"Pak jsme se ale nějak dostali na vršek, tak jsem si říkal, že už musím, že už zbývají jen dva kopce do cíle. Zvládl jsem to, což mě těší. Ale pořád tam je rozdíl minuty, o kterou mě dojel. I tak je to letos můj nejlepší závod, co se týče sprintu a ztráty na něj. Takže proč ne. Ale poslední kolo, to byl křest ohněm," oddechl si v cíli.

Příliš ho netěšilo, že potřetí ze šesti letošních závodů porazil francouzského šampiona Martina Fourcada.

"Spíš bych chtěl předvést konečně svůj top výkon. Abych si v cíli mohl říct, ano, teď to bylo ono, všechno mi sedlo. Letos to tak ještě nebylo. Chci toho dosáhnout, nejlépe už tady o víkendu," tvrdil odhodlaně.

Vyhlídky ve stíhacím závodu nebude mít špatné. Na třetí místo ztrácí pouze něco přes půl minuty. "Bude to hodně otevřené. Věřím, že to zase budu o něco víc já."

Ačkoli ho extrémně hlasité prostředí v aréně tentokrát poslalo psychicky dolů, fanoušky ocenil.

"Lidi jsou úžasný, je to strašně hezký zážitek závodit před nimi. Jdou do nás obrovské emoce. Věřím, že jsem se dnes uvolnil a že o víkendu tu atmosféru dokážu mnohem lépe vstřebat," zadoufal.

Na závěr Michal Krčmář prokázal, že myslí týmově. "Na sobotu se připravíme, Teď ale musíme na hotelu trochu uvolnit holky, aby byly zítra v pohodě a zase rozproudily ten dav," zavtipkoval po čtvrtku patnáctý biatlonista celkového pořadí Světového poháru.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 57 minutami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Portugalský parlament schválil eutanazii i asistovanou sebevraždu

Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou sebevraždu u smrtelně nemocných pacientů. Informovala o tom agentura AFP, podle které se závěrečné hlasování očekává do začátku léta. Zda zákony vstoupí poté brzy v platnost, není ale jasné. Výhrady k nim totiž vyjádřil prezident, který má právo veta. Poslanci jej však mohou přehlasovat.

Portugalský parlament, Shromáždění republiky, dnes debatoval o pěti podobných návrzích zákona, které legalizují eutanazii a asistovanou sebevraždu. Pohodlnou většinou nakonec schválil všech pět. Například zákon, který předložila vládní Socialistická strana (PS) premiéra Antónia Costy, podpořilo 127 poslanců, 86 jich bylo proti a deset se zdrželo. U ostatních norem byl poměr hlasů podobný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy