Koukalová zmatkuje i v létě. Bourala, pak přišla pozdě na start. Mistryní republiky je Puskarčíková

10. 9. 2016 20:25
Domácí šampionát v letním biatlonu začal sprintem, ženský titul získala Eva Puskarčíková, mezi muži byl nejlepší Jaroslav Soukup. Vítězka světového poháru Gabriela Koukalová skončila až dvanáctá, její účast provázely nepříjemné události. Nejprve na parkovišti lehce odřela jiné auto, pak nestihla nástřel ani start.
Gabriela Soukalová v úvodním sprintu na MČR v letním biatlonu neuspěla. Po peripetiích před startem nebyla na závod zkoncentrovaná. | Foto: Zuzana Hronová

Letohrad - Nečekané vítěze měl úvodní sprint na mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu. Mezi ženami triumfovala v závodu na 7,5 km Eva Puskarčíková, mužům na desetikilometrové trati kraloval Jaroslav Soukup. Závod se nevydařil Michalu Šlesingrovi, Ondřeji Moravcovi ani Gabriele Koukalové, další reprezentantka Veronika Vítková doběhla třetí.

"Vůbec jsem to nečekal, protože zdejší trať patří k nejtěžším. Před střelnicí je táhlý kopec, který bere hodně sil i koncentraci. Před první ránou jsem se musel vždy hodně vydýchat," řekl Soukup, který zvítězil s téměř patnáctisekundovým náskokem před Lukášem Kristejnem.

"Kolečkové lyže rozhodně nejsou mojí parádní disciplínou, bojím se," přiznala Puskarčíková, jež stejně jako Soukup minula jediný terč a v cíli měla na druhou Slovenku Paulínu Fialkovou k dobru téměř devět sekund. "Nejelo se mi vůbec dobře, o to větší mám teď radost. Myslím, že na kolečkových lyžích je to můj nejlepší výsledek," dodala.

Naopak Koukalová netrefila v každé ze dvou položek hned čtyřikrát a nakonec obsadila až 12. místo. "Gábina dnes nebyla na závod koncentrovaná. Na parkovišti naťukla jiné auto, pak přišla pozdě na nástřel i na start," povzdychl si trenér Zdeněk Vítek. Moravec skončil 11., Šlesingr o pět příček za ním.

Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu (Orlickoústecko) - sprint:

Muži (10 km): 1. Soukup 24:52,6 (1 tr. okruh), 2. Kristejn (oba SKP Kornspitz Jablonec) -14,5 (2), 3. Pidrušnyj (Ukr.) -16,1 (2), ...5. Krčmář (SKP Kornspitz Jablonec) -21,0 (2).

Ženy (7,5 km): 1. Puskarčíková (SKP Kornspitz Jablonec) 20:26,1, 2. P. Fialková (SR) -8,8 (2), 3. Vítková -18,0 (3), ...5. Zvařičová (obě SKP Kornspitz Jablonec) -45,1 (1).