Koukalová opět zářila. Ve stíhačce dojela druhá a poprvé v sezoně vede Světový pohár

ČTK Sport ČTK, Sport
7. 1. 2017 15:14
Po pátečním vítězství ve sprintu si Gabriela Koukalová v německém Oberhofu připsala další velký úspěch. Ve stíhacím závodě Světového poháru dojela na druhém místě, když lepší byla pouze Francouzka Marie Dorinová-Habertová. Třetí skončila Finka Kaisa Mäkäräinenová.
Gabriela Koukalová v cíli stíhacího závodu.
Gabriela Koukalová v cíli stíhacího závodu. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Oberhof - Už páté umístění na stupních vítězů v letošní sezoně vybojovala Gabriela Koukalová. Česká biatlonistka ve stíhacím závodě v německém Oberhofu dojela druhá a navázala tak na včerejší triumf ze sprintu.

V pořadí Světového poháru se obhájkyně celkového titulu dostala poprvé v sezoně na první místo těsně před dosud vedoucí Němku Lauru Dahlmeierovou, která na domácí půdě vynechala oba dosavadní závody.

"Nemám slov," řekla Koukalová Radiožurnálu. "Je to úžasné, ale závodů nás čeká ještě tolik, že to může být jenom na jediný závod a skončí to. Budu se snažit mít co nejlepší výsledky, což jediné můžu slíbit."

Koukalová vede o pět bodů před Finkou Mäkäräinenovou. Třetí Dahlmeierová nyní ztrácí další čtyři body.

"Gábina tyhle podmínky nemiluje, dnes se s tím ale popasovala výborně," pochválil svou svěřenkyni v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek. "Žlutý trikot by určitě ráda obhájila, ale nechce na to myslet. Nepředbíhejme, závodů je ještě spousta, rozhoduje se v posledních závodech," dodal.

Koukalová musela při střelbě ve stoje podřepnout, třásly se jí nohy.
Koukalová musela při střelbě ve stoje podřepnout, třásly se jí nohy. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Druhá česká reprezentantka Eva Puskarčíková po celkem sedmi nezdarech na střelnici dojela až na 36. místě a přišla o celkové umístění v první desítce pořadí. Momentálně okupuje dvanáctou příčku.

Na střelnici foukalo a lehce sněžilo, proto si Koukalová dala při míření záležet a první střelbu vleže zvládla. Při druhé položce měla i štěstí, všechny rány pálila vlevo a dva terče složila po tzv. kalibrové ráně, ale na trestné kolo nemusela. Před Dorinovou-Habertovou a Mäkäräinenovou vedla o 38 sekund.

V čele přijela ještě na první položku vstoje, kde první ranou minula. Před pátou si udělala dřep, aby se uklidnila a terč poté trefila. Ztratila ale dost času a o 5,5 selimdy se před ni dostala Francouzka. Mäkäräinenová dál jela s větším odstupem třetí.

Na poslední střelecké položce Koukalová ještě měla šanci zaútočit na výhru. První ranou zase minula a černý zůstal také čtvrtý terč, a proto musela na dvě trestná kola. Dorinová-Habertová chybovala jen jednou a v klidu si dojela v posledním kole pro vítězství. Koukalová byla druhá s odstupem 38,8 sekundy. V neděli jsou na pořadu závody s hromadným startem.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy