reklama
 
 

Koukalová opět zářila. Ve stíhačce dojela druhá a poprvé v sezoně vede Světový pohár

7. 1. 2017
Po pátečním vítězství ve sprintu si Gabriela Koukalová v německém Oberhofu připsala další velký úspěch. Ve stíhacím závodě Světového poháru dojela na druhém místě, když lepší byla pouze Francouzka Marie Dorinová-Habertová. Třetí skončila Finka Kaisa Mäkäräinenová.

Oberhof - Už páté umístění na stupních vítězů v letošní sezoně vybojovala Gabriela Koukalová. Česká biatlonistka ve stíhacím závodě v německém Oberhofu dojela druhá a navázala tak na včerejší triumf ze sprintu.

V pořadí Světového poháru se obhájkyně celkového titulu dostala poprvé v sezoně na první místo těsně před dosud vedoucí Němku Lauru Dahlmeierovou, která na domácí půdě vynechala oba dosavadní závody.

"Nemám slov," řekla Koukalová Radiožurnálu. "Je to úžasné, ale závodů nás čeká ještě tolik, že to může být jenom na jediný závod a skončí to. Budu se snažit mít co nejlepší výsledky, což jediné můžu slíbit."

Koukalová vede o pět bodů před Finkou Mäkäräinenovou. Třetí Dahlmeierová nyní ztrácí další čtyři body.

"Gábina tyhle podmínky nemiluje, dnes se s tím ale popasovala výborně," pochválil svou svěřenkyni v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek. "Žlutý trikot by určitě ráda obhájila, ale nechce na to myslet. Nepředbíhejme, závodů je ještě spousta, rozhoduje se v posledních závodech," dodal.

Druhá česká reprezentantka Eva Puskarčíková po celkem sedmi nezdarech na střelnici dojela až na 36. místě a přišla o celkové umístění v první desítce pořadí. Momentálně okupuje dvanáctou příčku.

Na střelnici foukalo a lehce sněžilo, proto si Koukalová dala při míření záležet a první střelbu vleže zvládla. Při druhé položce měla i štěstí, všechny rány pálila vlevo a dva terče složila po tzv. kalibrové ráně, ale na trestné kolo nemusela. Před Dorinovou-Habertovou a Mäkäräinenovou vedla o 38 sekund.

V čele přijela ještě na první položku vstoje, kde první ranou minula. Před pátou si udělala dřep, aby se uklidnila a terč poté trefila. Ztratila ale dost času a o 5,5 selimdy se před ni dostala Francouzka. Mäkäräinenová dál jela s větším odstupem třetí.

Na poslední střelecké položce Koukalová ještě měla šanci zaútočit na výhru. První ranou zase minula a černý zůstal také čtvrtý terč, a proto musela na dvě trestná kola. Dorinová-Habertová chybovala jen jednou a v klidu si dojela v posledním kole pro vítězství. Koukalová byla druhá s odstupem 38,8 sekundy. V neděli jsou na pořadu závody s hromadným startem.

autoři: ČTK, Sport | 7. 1. 2017

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama