Fantastický hromadný závod pro Slovensko. Vítězku Kuzminovou doplnila druhá Fialková

Anastasia Kuzminová zvítězila v hromadném závodě před Paulinou Fialkovou.
Oba čeští biatlonisté pronikli do elitní desítky v závodě s hromadným startem v Novém Městě na Moravě.
... a Michal Krčmář desáté místo.
Králem Světového poháru na Vysočině se stal Nor Johannes Thingnes Bö, který po sprintu a stíhačce ovládl i poslední závod.
V neděli vyhrál o tři čtvrtě minuty.
Foto: Luboš Vácha
ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 12. 2018 15:27
Závěrečný závod s hromadným startem na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě skončil dvojnásobným triumfem slovenských biatlonistek Anastasie Kuzminové a Paulíny Fialkové.

Kuzminová první hromadný závod žen v této sezoně vyhrála a Fialková se prodrala na druhé místo. České reprezentantky v posledním závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě nestartovaly.

Zvítězila Anastasia Kuzminová před Paulínou Fialkovou, na stupních vítězů je doplnila francouzská reprezentantka Anais Chevalierová.

České reprezentantky se mezi třicítku účastnic nekvalifikovaly a nemohly případně navázat na triumf Gabriely Koukalové, která na Vysočině ovládla hromadný závod před dvěma lety.

Vítězce pátečního sprintu a sobotního stíhacího závodu Marte Röiselandové z Norska se nepodařilo napodobit krajana Johannese Thingnese Böa, který v Novém Městě zkompletoval vítězný hattrick. S pěti chybami na střelnici doběhla třináctá.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy