Basketbalisté Knicks vyhráli v Torontu i díky chybě rozhodčích

11. 11. 2015 9:27
Rozhodčí v zápase NBA mezi Torontem a New Yorkem Knicks přehlédli postavení Carmelo Anthonyho v autu, a díky tomu Knicks zápas vyhráli 111:109.
Carmelo Anthony v akci
Carmelo Anthony v akci | Foto: Reuters

New York - Chyba rozhodčích pomohla basketbalistům New York Knicks zvítězit v úterním utkání NBA v Torontu 111:109. Hosté vedli o jediný bod, když si sudí 17 sekund před koncem nevšimli, že Carmelo Anthony šlápl na postranní čáru u domácí lavičky. Poté nahrál Lanci Thomasovi, který byl faulován a proměnil oba trestné hody. Raptors už vyrovnat nedokázali.

Trenér Toronta Dwane Casey viděl Anthonyho nohu v autu a na rozhodčí se okamžitě pořádně rozčiloval, že nezapískali. Hvězda Knicks diskutovaný moment neřešila. "Nechci to vidět, odjíždím. Nevím, jestli jsem byl v autu. Možná jo, ale hlavně že si odvážíme výhru," řekl Anthony, který k třetí venkovní výhře Knicks v sezoně přispěl 25 body. Za celou loňskou sezonu nasbíral New York jen sedm vítězství na hřištích soupeřů.

Cleveland prohrával v poslední čtvrtině s Utahem o devět bodů, ale pak převzal kontrolu nad zápasem LeBron James. Nastřílel 17 ze svých 31 bodů a dovedl Cavaliers k vítězství 118:114. K výhře pomohl i rozehrávač Mo Williams, který proměnil osm z devíti pokusů z pole a dal 29 bodů.

Hráči Oklahomy zvítězili na palubovce Washingtonu 125:101, přestože na konci prvního poločasu odstoupil se zraněním nohy Kevin Durant. Thunder táhl Russell Westbrook, jenž si připsal triple double za 22 bodů, 11 doskoků a 11 asistencí. Hosté dali 15 trojek z 23 pokusů.

Miami přehrálo Los Angeles Lakers 101:88. Lakers poprvé v sezoně nastoupili bez Kobeho Bryanta, jehož trápí bolesti zad. Heat vedl s 30 body Chris Bosh, 19 bodů a 15 doskoků přidal Hassan Whiteside.

První výhry v sezoně se dočkali basketbalisté New Orleans, kteří porazili Dallas 120:105. Pelicans vedli už v poločase o 18 bodů a svůj náskok udrželi i po odstoupení Anthonyho Davise, který si poranil bok. Hned pět hráčů na straně vítězů nastřílelo alespoň 17 bodů.

Výsledky NBA:

Cleveland - Utah 118:114, Miami - LA Lakers 101:88, Milwaukee - Boston 83:99, Minnesota - Charlotte 95:104, New Orleans - Dallas 120:105, Toronto - New York 109:111, Washington - Oklahoma City 101:125.

1. Oklahoma City 8 5 3 62,5
2. Minnesota 7 4 3 57,1