Play-off České pojišťovny • 6. semifinále • 17:20

2:3
Sparta Praha
1. Bližňák (Kratěna), 60. Pulpán (Jeřábek, Kracík)
7. Polášek (Hlinka), 33. Barinka (Mikuš), 73. Pech (Švrček)

Dobrý den, vítáme Vás u online reportáže z šestého semifinále hokejové extraligy, ve kterém se utká Škoda Plzeň a Sparta Praha. Zápas začne v 17:20.

Pražané si do dnešního duelu na západě Čech přivezli mečbol, vedou totiž 3:2 na zápasy a můžou rozhodnout o svém postupu do finále. Plzeň bude odvracet konec sezony, a zároveň tak bojovat o prodloužení semifinálové série, která by se rozhodovala v neděli v Praze.

Předchozí semifinálové utkání

Sparta Praha - Škoda Plzeň 3:7 (0:3, 2:1, 1:3)

Sparta Praha - Škoda Plzeň 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)

Škoda Plzeň - Sparta Praha 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Škoda Plzeň - Sparta Praha 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Sparta Praha - Škoda Plzeň 6:1 (0:0, 4:1, 2:0)

Sestava Plzňě

Machovský (Polívka) – Moravčík, Jeřábek "A", Špaček, Kadlec "A", Pulpán Kubka, Sklenička – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna "C" – Svoboda, Preisinger, Lev – Poletín, Přikryl, Hollweg – Suchý

Sestava Sparty

Pöpperle (Taylor) – Polášek, Eminger, Barinka, Hrbas, Mikuš, Švrček, Kalina – Buchtele, Hlinka "C", Forman – Kumstát "A", Pech, Sabolič – Kudrna, Klimek, Hamilton – Hlaváč, Dragoun, Netík "A" – Černoch

ELH, SF Sparta-Plzeň: Josef Jandač
ELH, SF Sparta-Plzeň: Josef Jandač | Foto: Milan Kammermayer

Rozhodčí: Hodek, Polák – Barvíř, Blümel

Sparta si předešlém semifinálovém utkání doma s Plzní poradila jednoznačným způsobem a pátý zápas série vyhrála 6:1. Před rekordní návštěvou sezony v uzavřené hale, kdy do pražské O2 Areny přišlo 14 913 diváků, se na výhře dvěma góly v rozmezí dvou minut podílel nejlepší střelec Sparty v play off Jaroslav Hlinka, který tak v této části sezony vstřelil již osm branek.

„Do vyrovnávacího gólu jsme se nemohli dostat do šancí. Od té doby to z nás trochu spadlo a pak si myslím, že jsme byli jasně lepší,“ našel klíčový moment v utkání tehdy dvougólový střelec Hlinka.

Extraliga, páté čtvrtfinále, Sparta - Zlín, Jaroslav Hlinka
Extraliga, páté čtvrtfinále, Sparta - Zlín, Jaroslav Hlinka | Foto: Zlata Vostrá

Kanadské bodování

Sparta Praha: Jaroslav Hlinka 11 (8+3), Daniel Přibyl 11 (5+6), Lukáš Pech 10 (4+6)

Škoda Plzeň: Ondřej Kratěna 12 (4+8), Miroslav Indrák 8 (5+3), Jakub Lev 8 (4+4)

Sparta-Plzeň: Ondřej Kratěna
Sparta-Plzeň: Ondřej Kratěna | Foto: CPA Eduard Erben

Brankáři

Sparta Praha: Tomáš Pöpperle 92.51% (9 zápasů, průměr 2.19, 210 zásahů), Danny Taylor 83.33% (3 zápasy, průměr 4.44, 50 zásahů)

Škoda Plzeň: Matěj Machovský 93.22% (10 zápasů, průměr 2.4, 316 zásahů), Patrik Polívka 100% (2 zápasy, průměr 0.0, 11 zásahů)

ELH, semi Plzeň-Sparta: Tomáš Pöpperle
ELH, semi Plzeň-Sparta: Tomáš Pöpperle | Foto: Tomáš Liška

V minulém zápase zaznamenal premiérovou trefu v nejvyšší soutěži plzeňský obránce Michal Špaček, kvůli prohře svého týmu ale moc radosti po zápase neměl. „Škoda, že jsme kvůli hloupým vyloučením dostali spoustu gólů. V dalším utkání se z toho musíme poučit, vyvarovat se zbytečných trestů. Musíme se vrátit k naší hře, kterou jsme předváděli v minulých zápasech a získali ty předchozí dvě vítězství,“ sdělil pro klubový web Špaček.

V plzeňské Home Monitoring Aréně je už vše připraveno, první pětky jsou nachystány na úvodní buly.

Zápas právě začal!

1.

Sparta vyhrála úvodní vhazování a nahodila puk z velké dálky na Machovského, ten rychle rozehrál, o něco později ale hra přeci jen přerušena. Na hrací ploše bylo potřeba uklidit konfety, které vhodili diváci.

1.

Plzeň vede 1:0! Skvělý start do utkání od domácích. Kratěna získal kotouč, který rozehrál zpoza brány brankář Pöpperle a přihrál před bránu. Tam se skvěle zorientoval Bližňák a domácí tribuny jsou v euforii! Asistence: Kratěna, Johnson.

2.

Plzeň pokračuje v útočném snažení, Sparta se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

3.

Je tady první vyloučení. Sparta si zahraje přesilovku, Buchteleho podrazil Kracík.

3.

Plzeň vyhrála buly před Machovským a rychle se osvobodila. Spartě se nepodařil přechod do útoku a musí začínat přesilovkovou akci znova.

4.

Machovský musel předvést svůj první zákrok, před brankou nepříjemně tečoval puk na jeho klec Buchtele, plzeňský brankář si poradil.

4.

Plzeň vybojovala u mantinelu kotouč a opět vyhazuje přes všechny čáry.

5.

Hollweg nastřádal cenné vteřiny za brankou Pöpperleho, krátce poté už Kracík naskočil na led, Plzeň hraje v plném počtu.

6.

Kubalík vyjel z rohu kluziště před bránu a snažil se překvapit Pöpperleho, sparťanský brankář utěsnil prostor u své levé tyče.

6.

Dragoun si vyměnil kotouč s Netíkem a objel domácí branku, jeho následná přihrávka ale nenalezla žádného spoluhráče.

7.

Sparta si zahraje další přesilovku, za krosček potrestán Jeřábek.

7.

Domácím se podařilo vyhrát vhazování v obranné třetině a vyhazují puk až za branku Pöpperleho.

7.

Sparta se nastěhovala do útočné třetiny, od modré vypálil tvrdě Polášek, branku ale netrefil.

7.

Sparta vyrovnává na 1:1! Pražané přeci jen využívají přesilovku, z rohu kluziště našel přihrávkou Hlinka Poláška a tomu se podařilo procedit puk přes betony Machovského.

8.

Kubalík neuspěl u mantinelu na sparťanské modré, přetlačil ho Eminger.

9.

Plzni se nepodařilo udržet útočné pásmo a na branku najížděl s pukem Buchtele, Machovský po jeho akci schoval pro jistotu kotouč.

10.

Přesilovou hru si zahraje i Plzeň, za sekání potrestán Hlinka.

10.

Domácí kombinovali v útočném pásmu, skvělou obrannou práci ale předvedl sparťanský Pech, který vypíchl kotouč a vyvezl jej do bezpečí.

11.

Plzeň bude hrát dvojnásobnou přesilovou hru, a to 1 minutu a 2 vteřiny! Podražením se provinil Barinka.

11.

Kubalík pálil z hranice pravého kruhu do výstroje Pöpperleho. Plzeňský útočník měl ještě i další dobrý pokus, ani ten nevyšel. S dorážkou neuspěl ani Indrák.

12.

Sparta je už ve čtyřech a tu nejhorší chvíli už má za sebou.

12.

Plzeň však pokračuje v náporu, střelu od modré vyrazil Pöpperle před sebe, tam byl připraven Johnson, o zakončení ho ale připravil faulem Hrbas. Plzeň bude hrát přesilovku 5 na 3 18 sekund.

13.

Ďelovka Lva od modré čáry se zastavila o tyč sparťanské branky!

13.

Pöpperle si poradil s nerazantní střelou, Sparta už je vy čtyřech a vyhazuje.

14.

Ještě minutu bude hrát Plzeň přesilovku. Indrák zavezl kotouč do pásma Sparty, hosté se ale zaskvěli v obranné činnosti a vyhazují.

14.

Kracíkovi se nahozený kotouč od modré čáry nepodařilo usměrnit mezi tři tyče. Sparta je kompletní.

15.

Hlinka nacentroval přes šíři ledové plochy na Formana, jeho střelu zápěstím ale zablokoval jeden z Plzeňských. Následuje komerční přestávka.

15.

Hlinka vyhrál buly před Machovským, po něm nahazoval na branku Polášek, jeho střela šla ale mimo.

15.

Forman posunul puk na volného Buchteleho, ten se snažil puk zasunout mezi betony Machovského ale neuspěl.

16.

Machovský si připisuje další úspěšný zákrok proti pokusu Buchteleho. Spartu povzbudilo ubráněné oslabení 5 na 3.

16.

Nyní se ale Pražanům nepodařilo založení útoku, píská se zakázané uvolnění a bude se vhazovat před Pöpperlem.

17.

Kracík se prosmýkl přes obránce Sparty, jeho střela švihem si ale k Pöpperlemu nenašla cestu.

17.

Klimek na druhé straně od mantinelu nahodil kotouč na Machovského a získal tím útočné pásmo. Plzeňský brankář puk přikryl v rukavici.

18.

Hrbas se uvolnil přes Hamiltona, po něm střílel na branku jeden z jeho spoluhráčů, Plzenští zablokovali do ochranné sítě.

18.

Jakub Lev objel branku Sparty a bekhendem se snažil překvapit Pöpperleho, brankář Sparty si ale svou bližší tyč pohlídal.

19.

Podobně to zkoušel i na druhé straně Forman, který se natlačil do předbrankového prostoru, puk ale za Machovského nezasunul.

19.

Plzeňský Pulpán potrestán dvěma minutami za sekání. Sparta bude mít početní výhodu.

19.

Hlinka vystřelil přímo z vhazování, Machvoský vyráží do rohu kluziště. Dříve u puku je ale Sparta.

20.

Machovský nyní dvakrát vychytal Buchteleho a drží svůj tým. Krátce poté se Plzeň osvobozuje.

20.

Kumstát se dokázal dostat s pukem přes útočnou modrou, zakončit se mu ale už nepodařilo.

Skončila první třetina.

Plzeň vstoupila do utkání skvěle a hned v úvodní minutě se prosadil před brankou Bližňák. Posléze ale následovaly sparťanské přesilovky a druhou z nich se povedlo Pražanům využít. V 7. minutě si najel Polášek na přihrávku Hlinky a zaznamenal vyrovnávací gól. Vedení mohl domácím vrátit rovněž z přesilovky Lev, jeho dělovka se ale zastavila o tyč.

21.

Sparta ještě pokračuje v přesilovce, 22 sekund si ještě odsedí Pulpán.

21.

Pulpán už je na ledě a zapojil se do bránění, Poláškovi nedovolil vystřelit.

21.

Bližňák se snažil procpat puk přes Hrbase na Kratěnu, Hrbas ale bruslemi přihrávku zablokoval.

22.

Machovský si musel dávat pozor na nepříjemný odraz od zadního mantinelu a včas před Buchtelem ukryl kotouč.

22.

Sparta bude hrát další přesilovku, Preisinger se provinil v obranné třetině sekáním.

22.

Sparta zahájila početní výhodu, nyní se zdálo, že byl podražen domácí hráč, hraje se ale dále.

23.

Plzeň získala puk a mířila v oslabení do protiútoku, Hollweg ale v situaci 2 na 1 na příhrávku od Bližňáka nedosáhl.

23.

Plzeň hraje v oslabení skvěle, nyní znovu úspěšně hru pozdržela za brankou Sparty.

24.

Polášek chtěl získat pásmo nahozením na Machovského, ten ale rychle rozehrál a Plzeň se následně osvobozuje.

24.

Domácí už jsou kompletní, Spartě přesilová hra vůbec nevyšla.

24.

Sparta si ale přesilovku zopakuje, Plzeň hrála v šesti. Trest odsedí Indrák.

25.

Domácí ale znovu začala početní nevýhodu ve velkém stylu, rozehrávku Sparty napadá Hollweg.

25.

Sparta se nedokáže usadit v pásmu, Plzeň vyhodila přes všechny čáry a znovu se osvobozuje.

26.

Nahození Mikuše od modré skončilo na chráničích Bližňáka. Poté vybruslil na střed hřiště Pech a švihem zamířil vedle tyče. Nyní už sparťanská přesilovka vypadá lépe.

26.

Kumstát vložil do nabídky Pecha svou hůl a zasahovat musel Machovský. O chvíli je hra přerušena.

27.

Plzeň přežila další oslabení a je v plném počtu, Machovský rozehrál na Kadlece a ten odehrál puk pryč z pásma.

27.

Bude se hrát ve čtyřech. Klimek a Pulpán potrestáni menšími tresty. To vše ale až po komerční přestávce.

28.

Jeřábek rozehrál útočnou akci Plzně od vlastní branky, Kubalíkovi ale při přechodu pásma kotouč odskočil od hole a skončil u Pöpperleho. Ten přerušuje hru.

28.

Kracík potáhl puk podél pravého mantinelu a švihem vypálil nad břevno Sparty, Pöpperle jen máchl lapačkou.

29.

Překonat se nenechal ani na druhé straně Machovský. Kumstát poté uspěl v souboji se Skleničkou a Sparta kombinuje v útočném pásmu.

29.

Obě mužstva jsou v plném počtu. Lev od modré nahodil za branku Sparty, tam se kotouče zmocnil Preisinger.

30.

Plzeň uzamkla Spartu v její třetině, střela Lva ale mířila na zadní mantinel a hra se přestěhovala na druhou stranu. Tam se Pechovi nepodařilo po přihrávce Sabolice zakončit situaci 2 na 1.

30.

Strhla se krátká potyčka mezi Svobodou a Netíkem. Oba kohouti míří na trestnou lavici za hrubost, kde si odsedí dvě minuty.

31.

Hraje se znovu proti 4 proti 4. Forman svedl úspěšně souboj v rohu kluziště, jeho akce ale zakončením na branku Plzně neskončila.

31.

Proběhl další konflikt. Potrestán je ale jen sparťanský Barinka, a Plzeň si tak zahraje přesilovku 4 na 3.

32.

Domácí museli začít od své branky, nyní už ale v útočném pásmu kombinuje Kratěna s Kadlecem.

32.

Lev zkoušel dlouhou přihrávku přes šíri kluziště na Kratěnu, do té ale vložil hůl Polášek a puk končí v hledišti.

32.

Kadlec to vyzkoušel od modré čáry, Pöpperle byl ale na svém místě a Spartě se poté podařilo vyhodit.

33.

Plzni začala klasická přesilovka 5 na 4. Hraje se se ale ve středním pásmu, Sparta brání svou modrou.

33.

Sparta vede 2:1! Pražané se prosazují ihned po ubráněném oslabení! Z trestné lavice ujel domácí obraně Barinka, ten si v samostatném úniku prostrčil hokejku mezi nohama a zakončením alá Malík překonává Machovského!

34.

Plzeň chce ale rychle vyrovnat a nyní několikrát zkoušela zaměstnat Pöpperleho. Nejslibněji vypadala střela Preisingera, který střelou z mezikruží trefil do masky sparťanského brankáře.

35.

Na druhé straně přikryl kotouč před soupeřovými nájezdníky Machovský. Posléze proběhla opět krátká pošťuchovaná, vylučovat se ale nebude.

35.

Netík vybojoval puk v rohu kluziště a tlačil se před branku. Tam mu ale cestu uzavřel jeden z Plzeňských a zakončit mu nedovolil.

36.

Kadlec obdržel puk od Johnsona, v dobré střelecké pozici mu ale kotouč uskočil od hokejky a z akce nic nebylo.

37.

Kracík střelou švihem vyprášil Pöpperlemu betony, Sparta poté raději vyhazuje kotouč do středního pásma.

38.

Plzeň přidala a dere se za vyrovnáním. Sparta ale po zisku puku mířila do protiútoku a střelu Saboliče srazili Plzenští do ochranné sítě.

38.

Plzeň znovu zavezla kotouč do útočné třetiny, obraně Sparty ale vypomohl Kumstát.

39.

Pech po zadovce Kumstáta pálil z první na bránu, Machovský jeho střelu zastavil lapačkou. Na druhé straně přerušuje hru Pöpperle.

39.

Plzeň si počíná v útočném pásmu aktivně, Sparta má ale dobře pohlídaný předbrankový prostor.

40.

Jeřábek projel po pravé straně, po jeho přihrávce se nepodařilo zakončit Lvovi, byl zablokován sparťanskou obranou.

40.

Druhá třetina se dohrává v rohu kluziště, Sparta už Plzeň do šance do přestávky nepustí.

Skončila druhá třetina.

Ve druhém dějství padla jedna branka a prosadili se Pražané. Plzni se nepodařilo využít přesilovku 4 na 3, posléze ujel z trestné lavice obránce Barinka a ten nečekaným zakončením zaskočil Machovského. Barinka si prostrčil hokejku mezi nohama a stylově stanovil dosavadní skóre.

41.

Plzeň nahodila puk za branku soupeře, tam se ho ale zmocnil sparťanský obránce Polášek.

41.

Další útok domácích byl zastaven ve střední třetině, Barinka poté vypálil z poloviny hřiště na Machovského, ten pro jistotu přerušuje hru.

42.

Saboliče na poslední chvíli v zakončení zastavil jeden z Plzeňských, Machovský kotouč utlumil na betoně a poté nedovolil dorazit Pechovi.

42.

Sparta se přihrávkami u mantinelu vyhnala ven z útočné třetiny, Kratěna po krátké mezihře vypálil příklepem z pravé strany na Pöpperleho, jeho střela zamířila nad.

43.

Sparťanská formace musí vystřídat, Mikuš čeká za brankou na spoluhráče.

44.

Lev vybídl ke střele z první Svobodu, Pöpperle byl se svou vyrážečkou připraven. Sparta poctivě brání a čeká na protiútoky.

45.

Kubalíkovi se nabídl volnější prostor ke střele, souboj s Pöpperlem ale prohrál. Poté byl Kubalík zpracován hostující obranou.

45.

Bližňák dokázal podržet kotouč po jeho přihrávce ale kracík z ostrého úhlu minul.

46.

Po delší době se opět přerušila hra. Po zakázaném uvolnění Sparty se bude vhazovat před Pöpperlem.

46.

Jeřábek krátce po vyhraném vhazování nebezpečně střílel z pravého kruhu, jeho střela ale zamířila vedle tyče.

47.

Indrák pálil do Dragouna, který si lehl do střely. Plzeň pokračuje v obléhání sparťanské branky.

47.

Kracík nahazoval puk před branku, tam se ho ale zmocnila sparťanská obrana, která jej vyhazuje ven z pásma.

48.

Plzeň cítí, že ji hrozí konec sezony a za podpory diváků se snaží o vyrovnání. Sparta si může na chvíli oddechnout, probíhá komerční přestávka.

48.

Sparta vyhrála vhazování v obranném pásmu a vyrazila do útoku. Spokojila se ale pouze s nahozením na Machovského.

48.

Nyní si ale Sparta vypracovala velkou šanci, Machovský vytáhl perfektní zákrok, když vychytal Formana!

49.

Pöpperle přikrývá odražený kotouč v lapačce. Po něm si sjednával pořádek v brankovišti Barinka.

49.

Kracíkova křžná příhrávka byla sparťanskou obranou sražena do střední třetiny. Klimek posléze zkoušel pozornost Machovského, plzeňský brankář byl pozorný.

50.

Bližňákovi se nepodařilo dojet odražený kotouč od zadního mantinelu, dříve u puku byl Polášek.

51.

Sparta hraje jednoduše, Plzeň už myslí více na útok, což přineslo další sparťanskou šanci. Proti ráně Buchteleho se Machovský stačil přesunout k tyči včas!

51.

Po zásahu sparťanského hráče se puk otřel o ochrannou síť. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

52.

Moravčík získal puk v rohu kluziště a dlouhou přihrávkou na modrou oslovil ke střele Kadlece. Pöpperle si připisuje další zákrok.

52.

Johnson zakličkoval před modrou čárou a Sklenička přejel rychleji do útočného pásma než on. Píská se ofsajd.

53.

Kratěna si hledal prostor na útočné modré a čekal na dlouhou příhrávku na jeho osobu. Sparta plzeňského útočníka pohlídala.

53.

Plzeň nepustila do úniku Buchteleho a nyní od vlastní branky zakládá útočnou akci.

54.

Sparta uzavřela přechod přes modrou čáru, a Plzeň tak musí nahazovat puky na zadní mantinel a tam se ho snažit zpětně vybojovat.

55.

Kubalík vyjel s pukem před branku, ale zakončil pouze do výstroje Pöpperleho.

55.

Nadějně se rozvíjející plzeňskou akci zastavuje ofsajd, diváci jsou s výrokem čárového rozhodčího nespokojeni.

56.

Několik desítek sekund se teď hrálo ve středním pásmu, což pochopitelně vyhovovalo Spartě.

56.

Pechovi vložil do rány hokejku Moravčík, rána je sražena mimo, bude se vhazovat před Machovským.

57.

Sparta nepouští Plzeň do šancí a po zisku kotouče rychle hru přesouvá ven z jejího pásma.

57.

Netíkovi ze zjevil prostor po pravé straně, na přihrávku ještě číhal Hlinka, Netík ale zakončoval sám. Jeho střela míjí tyč.

58.

Plzni se krátí čas a navíc puk má na holi Sparta, která hru drží v útočném pásmu v rohu kluziště.

58.

Až teď se podařilo Plzni vybojovat vhazování před Pöpperlem. Po nahození na sparťanského brankáře je hra přerušena.

58.

Plzeň si vzala oddechový čas a po něm už do branky nezamířil Machovský! Domácí zkouší powerplay!

59.

Spartě se podařilo dostat puk do středního pásma. Plzeň se snaží rychle přesunout hru před Pöpperleho.

59.

Jeden ze sparťanů nyní poměrně zbytečně vyhodil na zakázané uvolnění. Vhazování ale vyhráli hosté a vyhazují do středního pásma.

60.

Plzeň vyrovnává na 2:2! Plzni se necelou minutu před koncem podařilo vyrovnat! Kracík s Jeřábkem skvěle zapracovali za brankou Sparty, druze jmenovaný nasměroval puk do brankoviště, kde se zorientoval Pulpán a dostal puk do sítě!

60.

Preisinger ještě hledal přes šíři hřiště volného spoluhráče, k němu se ale puk nedostal.

Skončila třetí třetina

Sparta se ve třetí třetině rozhodla vyčkávat v obraně, bránit své vedení a hrozit z rychlých protiútoků. To se jí dlouhou dobu dařilo, Plzeň si i přes svůj tlak nedokázala vytvořit větší šance a Sparta navíc měla příležitosti ke třetí brance. Formana a i po něm Buchteleho ale dokázal vychytat Machovský. Plzeň se poté dokázala prosadit minutu před sirénou. Při závěrečné powerplay se před brankou dobře zorientoval Pulpán, čímž posunul konec sezony a zápas rozhodne prodloužení.

61.

Hra se okamžitě přesunula před Pöpperleho, který přerušil hru. Sparta ale vyhrála vhazování v obranné třetině.

61.

Domácí vybojovali pásmo hybridním icingem a krouží s pukem kolem Pöpperleho branky.

62.

Připomínáme, že v prodloužení se musí rozhodnout.

62.

Lev vypálil na Pöpperleho, před brankou ještě dorážel Preisinger, sparťanský brankář odolal.

63.

Plzeň zatím působí na začátku prodloužení aktivnějším dojmem. Nyní pálil Indrák, jeho rána se zastavila na zadním mantinelu.

64.

Bližňák dojel kotouč nastřelený od Kratěny, poté ale o něj přišel a hra se nyní odehrává na druhé straně.

65.

Kratěna si hledal prostor k nebezpečné střele, se svými rychlými kličkami to už ale přehnal a sparťanská obrana mu zakončit nedovolila.

65.

Indrák byl u puku dříve než sparťanský hráč, i tak ale rozhodčí pískají chybně zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Machovským.

66.

Kracík prihrával přes celou šíři kluziště na Jeřábka, ten ale v klíčové chvíli přelomil při pokusu o střelu z první svou hůl.

66.

Dragoun uspěl v souboji za brankou Plzně a Sparta tak poprvé v prodloužení na delší dobu kombinuje v útočném pásmu.

67.

Puk nastřelený od mantinelu končí v rukavici Machovského. Hraje přerušena, následuje komerční přestávka.

67.

Kubkovi se střela od modré nepovedla. Sparta jeho pokus zablokovala, do rychlého protiútoku se ale nedostala.

68.

Hraje se opatrně a ani jeden z týmů nechce být vyloučen. Píská se zakázané uvolnění Sparty.

68.

Plzeň sevřela Spartu před její brankou, po přihrávce zpoza brány pálil z první Kubalík, mířil ale nad!

68.

Sparta šla do přečíslení, Pech se rozhodl zakončovat sám, Machovského ale nepřekonal. Plzeňský brankář zasáhl ramenem.

69.

Nyní Pech obkroužil plzeňskou branku a přihrával na Hrbase. Sparťanský obránce byl zablokován Kratěnou, píská se navíc postavení sparťanského hráče v brankoviště. Vhazuje se ve středním pásmu.

69.

Teď měla Plzeň obrovské štěstí! Kudrnova střela se otřela o jednoho z Plzeňských a jeho střela končí na tyči! Klimkovi se posléze dorazit puk za Machovského nepodařilo.

70.

Další obrovská šance Sparty! Kracík zachyboval v rozehrávce a Kumstát se zjevil s pukem zcela sám před Machovským! Plzeňský brankář ale opět zaexceloval a dorážka Sparty skončila na břevně!

71.

Lev nyní zašlápl kotouč v rohu kluziště v pásmu Sparty. Rozhodčí hru vykázali do středního pásma.

71.

Klimkovi se nepovedlo přihrát zpoza brány, Plzenští utěsnili prostor před brankou. Sparta ale zůstává na puku a snaží si vypracovat šanci. Plzeň je stažená a její hráči na ledě už toho mají plné zuby.

72.

Machovský si musel připsat další zákrok. Plzeň se posléze dostala ven ze svého pásma a podařilo se jí vystřídat.

73.

Prudké nahození od Jeřábka se odrazilo od mantinelu ven z hrací plochy do hlediště. Následuje komerční přestávka.

73.

Sparta vstřelila vítěznou branku a postupuje do finále! Švrček nahazoval od modré čáry, kotouč se odrazil od chumlu hráčů před Lukáše Pecha, který prokázal rychlé ruce. Pech se kličkou zbavil Kadlece a posléze švihem zakončil přesně pod horní tyč!

Plzeň začala prodloužení aktivně, Sparta se ale v úvodních minutách ubránila a poté měla sama několik šancí. Kudrnova střela skončila na tyči, krátce poté vychytal Machovský v jasné příležitosti Kumstáta a následná dorážka skončila na břevně. Sparta se ale přeci jen dočkala, když před brankou Plzně prokázal rychlé ruce Pech a střelou pod horní tyč poslal svůj tým do finále extraligy. Tam se Pražané utkají s Libercem.

ELK, Plzeň-Sparta: radost Sparty
ELK, Plzeň-Sparta: radost Sparty | Foto: Tomáš Liška