Liga mistrů • 2. předkolo • 17:30

FC Viktoria Plzeň - Željezničar Sarajevo

FC Viktoria Plzeň
4:3
Přenos skončil
Željezničar Sarajevo
63. Čišovský, 66. a 75. Kolář, 81. Rajtoral
52. Tomič, 78. Selimovič, 85. Bučan

Dobrý den, vítejte u online reportáže z druhého předkola Ligy mistrů mezi Viktorií Plzeň a Željezničarem Sarajevo. Utkání začíná v 17:30.

Konec letní pauzy, jde se do práce. Plzeň chce rozjet další pohádkovou cestu za miliony, které slibuje základní skupina Ligy mistrů. Zkušeností na to mají dost. Většina mužstva z úspěchu, který se Viktoriánům povedl před dvěma lety se, je pořád pohromadě. V létě se dokonce vrátil z Německa Milan Petržela. O pohárové historii Západočechů si můžete přečíst více ZDE.

Sestava

Sestava Plzně pro dnešní zápas vypadá následovně: Kozáčik - Řezník, Procházka, Čišovský, Limberský - Darida, Horváth - Rajtoral, Kolář, Petržela - Tecl

Jak vidno, v jedenáctce ligového šampiona chybí kvůli zraněnému kotníku tradiční snajpr Marek Bakoš, kterého na hrotu nahradí Stanislav Tecl. Tomu se ovšem po přestupu z Jihlavy příliš gólově nedaří.

Sestava

UEFA už zveřejnila také jedenáctku Željezničaru, jenž nastoupí ve složení: Hadžič - Urdinov, Škaljič, Kerla, Zjelkovič - Tomič, Hasanovič - Bučan, Jamak, Selimovič

Právě o Željezničaru si pojďme něco říct. Bosenský šampion je v tomto souboji jednoznačně outsiderem. O plzeňském postupu nepochybuje ani někdejší trenér Sarajeva Jiří Plíšek. "Plzeň hraje první zápas doma, takže počítám, že pokud chce postoupit, musí vyhrát a nejlepší vyšším rozdílem pro lepší pozici do odvety. Věřím, že to zvládne, pokud udrží celých devadesát minut koncentraci. Je to velký favorit." Více čtěte ZDE.

Trenér Jiří Plíšek
Trenér Jiří Plíšek | Foto: Jakub Šafránek

Podle zpráv ČTK dorazilo do Plzně kolem 300 fanoušků Sarajeva. Většina se jich pohybuje na plzeňském náměstí. Policisté zápas označili jako rizikový, ale nemají žádné informace, že by mělo dojít k napadení domácích fanoušků. Zápas každopádně monitoruje přes 200 policistů a strážníků.

Je vyprodáno, což je způsobeno i tím, že je plný sektor hostujících fandů. Hráči jim šli hromadně poděkovat netradičně ještě před startem zápasu

Plzeň má za sebou páteční Superpohár s Jabloncem, který prohrála 2:3. Jenže to se vlastně nedá ani počítat. Viktoriáni nastoupili v hodně kombinované sestavě. V domácí jedenátce ale zazářil dvěma góly útočník Tomáš Wágner. Ten dnes začíná pouze na lavičce, ale kdo ví, třeba ho dnes trenér Vrba využije jako žolíka. Vedle něho usedne i další útočný hráč Michal Ďuriš, který v závěru přípravy laboroval s naraženými žebry.

Český Superpohár Plzeň vs. Jablonec (Loučka a Wágner)
Český Superpohár Plzeň vs. Jablonec (Loučka a Wágner) | Foto: CPA Eduard Erben

Obě mužstva už nastupují na trávník, začátek utkání se blíží.

1.

Utkání právě začalo.

1.

K centru Horvátha z levé strany se u pokutového puntíku cpal Rajtoral, míč však nedoskočil.

2.

Řezník po pravé straně vnikl do pokutového území, po souboji se Skaljičem upadl, pokutový kop si však nevymodlil

5.

Horváth vybojoval faul na svou osobu. Plzeň bude dál u míče.

7.

Plzeň rozehrávala roh, ale jen na krátko a nakonec postupnou kombinací nic nevymyslela.

8.

Čišovský ztratil špatnou rozehrávkou míč, ale hosté toho nijak nevyužili.

9.

Kolář šajtlí od brankové čáry hledal ve vápně Rajtorala, ale balón byl příliš dlouhý.

10.

Procházka rozehrával hodně ležérně, Hasanovič střílel, ale rána byla zblokována.

11.

Co chybělo! K Daridovi se odrazil po rohovém kopu míč a bez přípravy jen ovál břevno hostující branky.

Fotbal Evropská liga, Fenerbahce - Plzeň: Caner Erkin - Vladimír Darida
Fotbal Evropská liga, Fenerbahce - Plzeň: Caner Erkin - Vladimír Darida | Foto: Reuters
12.

Horváth nabil Čišovskému na střelu z dálky. Hadžič ji vyrazil na roh.

Právě se děje

Další zprávy