ŽIVĚ: Basketbalistky na Španělsko nestačily

Ondřej Roubínek
12. 8. 2008 20:33
České basketbalistky v Pekingu třetí zápas prohrály
Basketbal. Jana Veselá se prodírá mezi Kadiatou Kanouteovou (vpravo) a Djene Diawarovou z Mali. České basketbalistky přehrály reprezentaci Mali vysoko 81:47. | Foto: Reuters

Minuta po minutě

55:74 Konec zápasu. České basketbalistky v důležitém zápase příliš chybovaly a se Španělskem nakonec prohrály jasným devatenáctibodovým rozdílem.

55:74 40. minuta - Lopezová dává trojku, další ztráta Češek.

55:71 39. minuta - Je rozhodnuto, minutu a kousek do konce Španělky kontrolují hru, zvýšila Palauová.

55:67 38. minuta - Na dva body Mokrošové odpovídá po pěkné kombinaci Pascuaová, Mokrošová pak netrefila trojku, šance na zvrat se vzdalují.

53:67 38. minuta - Jana Veselá neproměnila ani jednu šestku, v obraně jí pak rozhodčí odpískali faul na Pascuovou. Ta přidala jeden bod ke španělskému náskoku.

53:66 37. minuta - Češky nedoskočily v obraně, Petra Kulichová fauluje Valdemorovou. Ta dala jen jednu šestku.

53:65 37. minuta - Chybu v obraně trestá Valdemorová, Češky ale bojují, budou mít nový útok. Španělský kouč si bere oddechový čas.

53:63 36. minuta - Montananaová se prosadila přes Petru Kulichovou, Eva Vítečková ale také dvakrát skóruje.

49:61 35. minuta - Výborně v obraně doskočila Jana Veselá a vzápětí se prosazuje i v útoku. DAlší ubráněný útok, ale Veselá v protiútoku prorážela.

47:61 33. minuta - Fantastická Machová. Doskočila si v útoku míč, nafintila pivotmankám a dává koš s faulem. Přidává šestku a snižuje na rozdíl 14 bodů.

44:61 33. minuta - Trojku na druhé straně dává ale i Sanchezová.

44:58 32. minuta - Večeřová zahájila dvěma trestnými hody, Češky dokázaly ubránit a Kateřina Elhotová po dlouhé době trefuje trojku. Další ubráněný útok, Eva Vítečková po faulu proměňuje jen jednu šestku.

38:58 Konec třetí čtvrtiny. Kulichová se z čáry trestného hodu netrefuje, třetí část Češky prohrály 11:30 a pokud se svěřenkyně Jana Bobrovského nevzpamatují, odejdou ze souboje se Španělskem počtvrté v řadě poraženy.

38:58 30. minuta - Po faulu Veselé a třech trestných hodech Sanchezové vedou Španělky o dvacet.

38:55 29. minuta - Montananaová zvyšuje dvěma trestnými hody, rychlý protiútok zakončuje Valdemorová další trojkou! Rozdíl je už sedmnáct bodů.

38:51 27. minuta - Na střelu Palauové odpovídá Hartigová trojkou, jenže na druhé straně drze stejnou mincí oplácí Valdemorová. A další nepřesnost v české obraně, Montananová už zaznamenala 17 bodů.

35:44 Montananová zůstala sama na trojkové čáře a znovu zvyšuje na rozdíl devíti bodů.

35:41 26. minuta - Hartigová dvakrát doskočila v útoku, po faulu proměnila obě šestky.

33:39 25. minuta - Eva Vítečková po delší době dává za dva body, Češky také ubránily a Hana Machová přesně našla Veselou - 33:39.

29:39 24. minuta - Vítečková tříbodový pokus neproměnila, Torrensová z protiútoku zvyšuje španělský náskok. Hana Machová nedala ani jeden ze dvou pokusů za tři body.

29:37 23. minuta - Další nepřesnosti v české hře, Španělky pěkně kombinují - Pascuaová uspěla zpod koše, trojku vzápětí přidává Aguilarová Lopezová a Jan Bobrovský si bere oddechový čas.

29:30 Klíčový zápas v boji o postup a výchozí pozici pro čtvrtfinále pokračuje. Na úvodní trefu Španělek odpovídá po rychlé kombinaci Petra Kulichová.

27:28 Skončil první poločas. Další dvě šestky Sanchezové, Češky pak znovu málem ztratily míč, ale Jana Veselá nakonec zpod koše snižuje, český výběr prohrává po prvním poločase o bod.

25:26 Na hřiště se vrací Hana Machová, která odešla poté, co po kontaktu se soupeřkou zůstala ležet na zemi. Kotník snad bude v pořádku.

25:26 19. minuta - Sanchezová proměňuje dvě šestky, pěkná kombinace na druhé straně skončila nepozorností Večeřové. Jeden úspěšný trestný hod Limaové znamená vedení Španělek.

25:23 17. minuta - České hráčky ve druhé čtvrtině dlouhé vteřiny nemohly dát koš, ztratily několik míčů, ale Španělky nedokázaly jejich chyby potrestat, takže si nevytvořily větší náskok. Střeleckou smůlu prolomila Mokrošová ze střední vzdálenosti, trojkový pokus v dalším útoku neproměnila.

23:21 14. minuta - Limaová po sérii nepřesností získala míč a trestá z rychlého protiútoku. Španělky snižují, Jan Bobrovský si bere oddechový čas.

23:19 12. minuta - Montananová nedala za tři body, Češky ale nezakončily, na koš Valdemorové odpověděla Markéta Mokrošová. Pak ovšem znovu neubránily, vedou o čtyři body.

21:15 Konec první čtvrtiny. Janě Veselé v posledním útoku rozhodčí odpískali útočný faul, Španělky zakončit nestihly.

21:15 10. minuta - Španělky po faulu Evy Vítečkové snižují šestkami na 15:21.

20:11 8. minuta - Eva Vítečková se dvakrát za sebou trefila za tři body, svěřenkyně Jana Bobrovského si vypracovaly už devítibodový náskok.

13:7 6. minuta - Eva Vítečková krásně zblokovala útok soupeřek a Hanka Machová drzým prúnikem pod koš zvyšuje a ještě přidává šestku po faulu. Na hřišti je největší hvězda Španělek Valdemorová.

10:7 4. minuta - Hana Machová neproměnila samostatný nájezd, Eva Vítečková po faulu přidala další dva body, Češky se nedaly zaskočit rychlým vedením Španělek a ujímají se vedení.

6:5 Z dálky se trefuje po neúspěšném španělském útoku Jana Veselá, která si v dalším útoku doskočila. Petra Kulichová dala koš s faulem, šestku nepřidala.

2:5 2. minuta - Španělky zvyšují, nájezdem snižuje Hana Machová.

0:3 Zápas s tradičními soupeřkami na velkých akcích začal, první tři body trefuje Torrensová.