Basketbalový blog: Španělsko zvládneme, věří Hartigová

Michala Hartigová
12. 8. 2008 20:45
Basketbalistky si s Mali zlepšily náladu
Michaela Hartigová brání Američanku Lisu Leslieovou v prvním zápase českých basketbalistek na OH v Pekingu.
Michaela Hartigová brání Američanku Lisu Leslieovou v prvním zápase českých basketbalistek na OH v Pekingu. | Foto: Reuters

Peking - České basketbalistky čeká ve středu velmi důležitý zápas se Španělskem, který může napovědět o jejich šancích na postup do čtvrtfinále olympijského turnaje.

"Zápasem s Mali jsme si zlepšily náladu," píše ve svém blogu pro Aktuálně.cz Michala Hartigová, která věří, že zbývající zápasy po úvodní vysoké prohře s USA Češky zvládnou.

Utkání sledujte on-line ZDE

Se čtenáři Aktuálně.cz se juniorská mistryně světa z roku 2001 a zlatá medailistka z ME 2005 podělila i o zážitky ze zápasu mužského turnaje Argentina - Litva či se životem v olympijské vesničce.

Basketbal. Češka Jana Veselá se prodírá mezi Kadiatou Kanouteovou (vpravo) a Djene Diawarovou z Mali.
Basketbal. Češka Jana Veselá se prodírá mezi Kadiatou Kanouteovou (vpravo) a Djene Diawarovou z Mali. | Foto: Reuters
Čtěte více:
Basketbalistky napravily dojem. Mali hladce přehrály
Debakl. Basketbalistky na Američanky nestačily

Přečtěte si blog Michaly Hartigové, staronové hráčky Kary Trutnov:

Co se týče bezpečnosti, jsou Číňané opravdu důslední.

Při vstupu do vesnice musíme akreditační kartou prokázat svoji totožnost, poté musíme projít rentgenem (i věci, jako je batoh a podobně), naše akreditační karty v podstatě fungují jako vstupenky do všech částí vesničky.

Je tady plno dobrovolníků, nejen čínských, ale z celého světa. Na každou funkci jich je minimálně deset, všichni jsou velmi milí, všude nás doprovázejí a nasměrovávají, kam potřebujeme. Organizaci mají zvládnutou opravdu výborně.

Po zápase s USA měly Češky pokaženou náladu.
Po zápase s USA měly Češky pokaženou náladu. | Foto: Reuters

Jinak je tady hrozně velká vlhkost vzduchu a vysoké teploty. Dneska dokonce vysvitlo slunce, z toho jsme měli opravdu radost :-)

Včera jsme se byli podívat na utkání basketbalový zápas mužů Argentina vs. Litva, byly jsme nadšené atmosférou v hale, a basketem celkově. Některé holky byly i na tenise, hrála Lucka Šafářová...

Samozřejmě doufáme,že se na nějaký sport ještě podíváme... Musíme to ale zkombinovat s našimi tréninky a zápasy, které hrajeme my.

Vesnička je město ve městě

Většinu času trávíme sledováním jiných sportů v televizi, samozřejmě hlavně basketu, je tu nespočet programů se všemi sporty, které probíhají.

Tady se v Pekingu usídlila česká olympijská výprava.
Tady se v Pekingu usídlila česká olympijská výprava. | Foto: Martin Novák
Čtěte také:
Víme, jak bydlí čeští olympionici. Podívejte se sami

Ve volném čase si taky čteme knížky, máme možnost využití bazénu nebo sledujeme české filmy. Je tu možnost zajít i do zábavního centra (počítačové hry atd.), dále je tu kadeřnictví, pedikúra, manikúra, banka, pošta, kavárny... V podstatě vše jako v malém městečku.

Po Mali jsme si zlepšily náladu

Ještě nás čekají tři zápasy ve skupině, zítra dopoledne duel se Španělskem, to je velmi důležité utkání.

Pak přijde Nový Zéland, se kterým jsme dvakrát hrály v přípravě a oba zápasy vyhrály, ale budeme si muset dát pozor na čas utkání, hrajeme totiž v devět ráno. V tom případě je budíček kolem šesté hodiny.

A poslední, kdo nás čeká ve skupině, je Čína, se kterou máme bilanci z přípravy 1:1, snad to vyjde...

Zápasem s Mali jsme si zlepšily náladu, kterou jsme po zápase s USA neměly moc dobrou... Určitě je dobře, že dostaly prostor hráčky z lavičky, všechny bodovaly a hráčky, které jsou jinak dost vytížené si mohly více odpočnout.

Nálada v týmu je dobrá, ponorka se zatím moc neprojevuje. Zdravíme Česko!!! :-)

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy