reklama
 
 
20:00 • US Open • 1. kolo
1:2
6:4 4:6 6:7
Markéta Vondroušová na French Open 2017
Markéta Vondroušová
Australian Open, den první (Světlana Kuzněcovová)
Světlana Kuzněcovová
 • Osmnáctiletá česká tenistka vypadla na Wimbledonu v 1. kole, ale posléze dokázala ovládnout Prague Open. Na US Open se pokusí potvrdit dobrou formu.
 • Zkušená Ruska letos čeká na první singlový titul, avšak ve světovém žebříčku se přesto posunula na osmou pozici. V souboji s Vondroušovou bude rozhodně favoritkou.

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání 1. kola tenisového US Open mezi Markétou Vondroušovou a Světlanou Kuzněcovovou. Duel by měl začít ve středu 30. srpna ve 20:00.

První kolo tenisového US Open je v plném proudu a dnes čeká zápas konečně i Markétu Vondroušovou. Ta se utká s osmou nasazenou Světlanou Kuzněcovovou a to hned po skončení zápasu mezi Václavem Šafránkem a Grigorem Dimitrovem. V pozici favoritky bude rozhodně ruská tenistka.

Markéta Vondroušová

Česká republika

WTA: 67

Věk: 18 let (28. 6. 1999)

Držení rakety: levé

Výška: 172 cm

Váha: 59 kg

Světlana Kuzněcovová

Rusko

WTA: 8

Věk: 32 let (27. 6. 1985)

Držení rakety: pravé

Výška: 174 cm

Váha: 73 kg

Markéta Vondroušová prožívá velmi dobrou sezónu, ve které si drží výbornou bilanci 30 výher ze 37 zápasů. Na tvrdém povrchu má navíc 11:1 a dnes tedy nebude jednoduchou soupeřkou. K tomu všemu letos Vondroušová přidala již tři turnajové tituly, když vyhrála v Bielu, v Trnavě a před měsícem také v Praze. Na Grandslamech v singlu však zatím nezazářila. V Paříži prošla Vondroušová do druhého kola, na Wimbledonu padla již v úvodním zápase.

Zatím posledním turnajem mladé Češky byl zmiňovaný turnaj v Praze, kde si poradila se všemi pěti soupeřkami a zaznamenala svůj třetí letošní titul. Nicméně hrálo se na antuce a před měsícem!

Světlana Kuzněcovová má na rozdíl od Vondroušové poněkud horší bilanci, avšak pravidelně hraje na těch největších turnajích, což se u její soupeřky říct nedá. Letos je tedy Ruska v singlu na 31 vítězstvích a 14 prohrách a na tvrdém povrchu to má za 16:8. Kuzněcovová sice v této sezóně nezískala ani jeden titul, ale přesto se oproti loňsku posunula o jednu příčku na osmou pozici. Ideální formu tak sice Ruska nemá, ale dnes se očekává její hladký postup.

Naposledy se dvaatřicetiletá tenistka předvedla v Cincinnati, kde prošla přes dvě kola, aby následně skončila na raketě Muguruzaové. Mimochodem ta ji vyřadila i ve čtvrtfinále Wimbledonu, což byl Kuzněcovové nejlepší výsledek letošních Grandslamů. Celkově nejlépe si ruská hráčka vedla v Indian Wells, kde došla do finále. Na tvrdém povrchu a ve Spojených státech amerických, tedy stejně jako na US Open!

Co se týče vzájemných zápasů, bude se dnes jednat o vůbec první duel těchto dvou hráček. Tenistky se navíc nepotkaly ani ve čtyřhře, tudíž to bude skutečně první vzájemné měření sil.

Václav Šafránek právě podlehl Grigoru Dimitrovovi hladce 0:3 a na kurt se tak za chvíli mohou vydat hráčky námi sledovaného duelu. Začít by se tak opravdu mohlo ve 20:00.

Začátek zápasu bude o pár minut opožděn, ale nyní už se hráčky rozehrávají a je jisté, že na podání začne Markéta Vondroušová.

Utkání právě začalo.

15:0

Kuzněcovová začíná returnem do sítě.

15:15

Po returnu soupeřky dává Vondroušová bekhend do autu.

15:30

V první delší výměně byla trpělivější Kuzněcovová. Češka dělá chybu z bekhendu.

15:40

Další chyba Markéty Vondroušové znamená dva brejkboly pro Kuzněcovovou.

0:1 Světlana Kuzněcovová získává gem.

Světlana Kuzněcovová si došla pro vítězný forhend a získává podání Vondroušové.

15:0

Vondroušová byla od začátku této výměny v defenzívě a nakonec jen sledovala vítězný forhend soupeřky.

30:0

Return do sítě v podání Markéty Vondroušové.

30:15

První dvojchyba zápasu. Přichází od Světlany Kuzněcovové.

30:30

Opravdu hodně nepřesný bekhend ruské hráčky zamířil daleko do zámezí.

autor: Lukáš Podleśný | 30. 8. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama