Karolína Plíšková ve druhém kole Australian Open
Karolína Plíšková
Naomi Osakaová ve čtvrtém kole Australian Open 2019
Naomi Ósakaová

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze zápasu Karolíny Plíškové a Naomi Ósakaové v semifinále Australian Open. Utkání začne po 6. hodině, hned po právě skončeném duelu Petry Kvitové a Danielle Collinsové.

Petra Kvitová to dokázala a postoupila po výhře 7:6 a 6:0 nad Danielle Collinsovou do finále Australian Open.

Je to tady. Na kurt se v semifinále dostává také druhá česká zástupkyně. Ano, stále nám to připadá jako sen, ale bohudík tomu tak není. Dvě české tenistky v semifinále jednoho grandslamu. Poprvé od roku 2014, kdy Lucie Šafářová podlehla v přímé bitvě o finále Wimbledonu Petře Kvitové. Teď je však obrovská šance mít i české finále. Po tom, co Petra Kvitová zvládla své semifinále s Danielle Collinsovou, nastoupí na kurt Karolína Plíšková.

V semifinále již nejsou lehké soupeřky, jenže Naomi Ósakaová z Japonska je extra materiál. Překvapivá vítězka US Open a velmi pokorná Japonka touží po dalším velkém titulu, navíc druhém v řadě. Vpřed jí žene publikum, které si skromnou a až plachou hráčku zamilovalo. Především se ale může Naomi pochlubit úctyhodnou bilancí. Už 58 utkání v řadě neprohrála, pokud získala první set. Proto bude vstup do utkání pro Karolínu Plíškovou velmi důležitý. A nebo touha být po skoro šedesáti zápasech první ženou, která to změní. Jenže Japonka zvládá vyhrávat i zápasy, ve kterých první set ztratí. Ve třetím i čtvrtém kole musela proti Hsieh i Sevastovové otáčet, ale zvládla to bravurně. Ve čtvrtfinále pak přejela Ukrajinku Svitolinovou, vítězku Turnaje mistryň.

Naomi Osakaová ve čtvrtém kole Australian Open 2019 Naomi Osakaová ve čtvrtém kole Australian Open 2019 | Foto: Reuters

Asi netřeba připomínat včerejší senzační výhru Karolíny Plíškové nad Serenou Williamsovou. Jenže přeci jen to zkusíme. Česká hráčka po drtivé výhře nad Muguruzaovou šla do zápasu s optimismem a brala první set. Druhý v koncovce urvala pro sebe Američanka a zdálo se, že pro sebe uzme i ten třetí, vedla 5:1 a podávala. Jenže přišel velký zvrat. Chyba nohou na mečbolu, podvrtnutí kotníku a rázem 6 her v řadě v podání české tenistky. Obrovský úspěch, který ocenili diváci po celém světě. Podívejte se v naší grafice na největší obraty v ženském tenise.

Ačkoliv Češka v této sezoně neprohrála, vyřadila největší favoritku na titul a ve vzájemné bilanci vede 2:1, favoritkou sázkových kanceláří je mladá Japonka. Zřejmě i proto, že už má na svém kontě velký grandslamový úspěch a navíc se ve čtvrtfinále až tak nenadřela jako Plíšková. České hráčky navíc hrají také o tenisový trůn. Ve hře o post světové jedničky jsou obě české tenistky.

Obě hráčky již nastoupily na kurt a za pár minut se po rozehrávce začne. V Melbourne panuje obrovské vedro dosahující až k 50 stupňům, proto se zápasy dnes hrají se staženou střechou Rod Laver Areny.

Boj o druhé místo ve finále začíná, na servisu odstartuje česká tenistka.

15:0

Přímý bod ze servisu na úvod utkání.

15:15

V první výměně byla úspěšnější Ósakaová, která zakončila křížným forhendem.

30:15

Česká tenistka si opět pomáhá skvělým prvním servisem, který soupeřka nedokázala vrátit.

30:30

Jenže jakmile jdeme do výměny, úřaduje Japonka, další vynikající forhend.

30:40

Dvojchyba a brejkbol hned v první hře.

40:40

Ten ale Plíšková odvrací třetí přímým bodem.

A:40

Vzápětí ji k dalšímu bodu stačil opět jeden úder, soupeřka servis nedokázala její servis vrátit.

1:0 Plíšková získává ge

Česká tenistka v úvodu odvracela brejkbol, ale zvládla to a drží servis.