Tipsport Elite Trophy • 2. kolo • 13:45

Petra Kvitová - Markéta Vondroušová

Konec
Petra Kvitová
Petra Kvitová
0
4
1
Markéta Vondroušová
Markéta Vondroušová
2
6
6

Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z utkání týmové tenisové soutěže Tipsport Elite Trophy mezi Petrou Kvitovou a Markétou Vondroušovou. Zápas začíná v Prostějově v úterý 30. června v 13:45.

Charitativní týmová soutěž Tipsport Elite Trophy pokračuje od pondělí druhým turnajem, poprvé a naposled v rámci soutěže se hraje mimo Prahu, a sice v hale s antukovým povrchem v Prostějově. Podruhé se střetávají hráčky z Růžového týmu Petry Kvitové proti Černému týmu Karolíny Plíškové. První podnik čtyřdílné série turnajů ovládlo v Praze před dvěma týdny černé družstvo, které na zápasy zvítězilo poměrem 7:4.

Růžový tým tvoří vedle kapitánky Petry Kvitové ještě Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková, Linda Fruhvirtová a Ruska Jekatěrina Alexandrovová. Za černé bojují spolu s ústřední postavou Karolínou Plíškovou její dvojče Kristýna, Markéta Vondroušová, Karolína Muchová, Tereza Martincová a Nikola Bartůňková.

Petra Kvitová a Karolína Plíšková před zápasem Fed Cupu 2018 proti Švýcarsku.
Petra Kvitová a Karolína Plíšková před zápasem Fed Cupu 2018 proti Švýcarsku. | Foto: Milan Kammermayer

Také do druhého podniku Tipsport Elite Trophy vstoupilo lépe družstvo Plíškové. Muchová včera v Prostějově přehrála Strýcovou, Martincová zdolala Fruhvirtovou a Kristýna Plíšková v deblu společně s Vondroušovou porazily dvojici Alexandrovová, Strýcová. Jediný bod Růžového týmu získala Alexandrovová ve dvouhře proti Vondroušové. Černý tým tedy v Prostějově průběžně vede 3:1.

Tereza Martincová, Kristýna Plíšková a Karolína Plíšková na pražské Tipsport Elite Trophy 2020.
Tereza Martincová, Kristýna Plíšková a Karolína Plíšková na pražské Tipsport Elite Trophy 2020. | Foto: Milan Kammermayer

Lucie Šafářová v Prostějově promluvila o mateřských starostech i radostech a pochválila tenisové umění svého partnera hokejisty Tomáše Plekance.

Kvitová a Vondroušová čekají na skončení prvního duelu dnešního programu. Kristýna Plíšková začala zápas proti Alexandrovové drtivě a v první sadě nadělila Rusce kanára. Jenže v druhém setu se hra vyrovnala, Alexandrovová vyhrála 6:4 a nyní o vítězce rozhoduje super tiebreak do deseti bodů.

Petra Kvitová

Česká republika

WTA: 12.

Věk: 30 let (8. 3. 1990)

Držení rakety: levé

Výška: 182 cm

Váha: 70 kg

Vítězná Petra Kvitová na turnaji O pohár prezidenta ČTS v Praze (2020).
Vítězná Petra Kvitová na turnaji O pohár prezidenta ČTS v Praze (2020). | Foto: Milan Kammermayer

Markéta Vondroušová

Česká republika

WTA: 18.

Věk: 21 let (28. 6. 1999)

Držení rakety: levé

Výška: 172 cm

Váha: 59 kg

Markéta Vondroušová na pražské Tipsport Elite Trophy 2020.
Markéta Vondroušová na pražské Tipsport Elite Trophy 2020. | Foto: Milan Kammermayer

Kristýna Plíšková byla v rozhodující zkrácené hře nakonec úspěšnější a vyhrála 10:7. Celkově tedy jedinou zahraniční účastnici turnaje, Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou žijící v Praze, porazila 2:1 a navýšila náskok Černého týmu v Prostějově na 4:1.

Tenisový svět řeší mnohá témata. Vedle pranýřování Novaka Djokoviče za uspořádání riskantního turnaje také budoucnost Davisova poháru.

Kapitánka Růžového týmu Kvitová první turnaj Tipsport Elite Trophy v Praze kvůli zranění ruky nehrála, ale v Prostějově už je připravena naskočit. Její družstvo teď body potřebuje jako sůl a Kvitová bude favoritkou následujícího zápasu. Po koronavirové pauze suverénně vyhrála první pražský turnaj O pohár prezidenta ČTS, ve třech zápasech neztratila ani set.

To Vondroušové po vynucené přestávce odehrála čtyři zápasy s bilancí dvou vítězství a dvou porážek. Zdolala Fruhvirtovou a Krejčíkovou, prohrála se Strýcovou a včera v Prostějově s Alexandrovovou.

"Konečně můžu zasáhnout a nejen radit z lavičky," smála se Petra Kvitová v předzápasovém rozhovoru s Andreou Sestini Hlaváčkovou pro O2 TV Sport. Specialitou Tipsport Elite Trophy je totiž možnost radit si v rámci týmu navzájem, a tak hráčky při výměnách stran na lavičce vstřebávají rady týmových kolegyň.

Zatím všech pět dosavadních zápasů Tipsport Elite Trophy skončilo až v rozhodujícím super tiebreaku. Uvidíme, jestli budou v tomto trendu pokračovat také Kvitová s Vondroušovou.

Černý tým Karolíny Plíškové si v Prostějově zpestřil čas tanečním vystoupením.

Vondroušová vyhrála los a zvolila pro první gem příjem. Na podání jde Kvitová, začíná první vzájemné utkání obou hráček. Rozhodovat ho bude sudí Jiří Smíšek.

0:0

Utkání právě začalo.

15:0

Parádní výměna hned na úvod. Kvitová přešla na síť, ale neukončila výměnu prvním volejem a Vondroušová bojovala. Dvojnásobná wimbledonská vítězka pak přeci jen uspěla díky skvělému postřehu.

15:15

Kvitová pouštěla míček z rakety soupeřky do autu, ale balonek se ještě vešel do kurtu. Vyrovnáno.

30:15

Tentokrát Vondroušová opravdu returnovala do zámezí.

30:30

Nečistě trefený úder Kvitové znamená vyrovnání a Vondroušová může hned v úvodní hře zabojovat o brejkbol.

30:40

Je to tak, sokolovská rodačka má první brejkbol po přetaženém forhendu od Kvitové.

0:1 Markéta Vondroušová získává gem.

Vondroušová proměňuje první brejkbol. Kvitová hrála po jejím returnu do sítě a zřejmě potřebuje na začátku zápasu trochu více času na rozjezd po měsíci bez utkání.

15:0

Vondroušová začíná na podání přímým bodem.

30:0

Skvěle Markéta! Už to vypadalo na balonem pro Kvitovou, ale Vondroušová se natáhla pro forhend a trefila se snad přesně na základní čáru.

40:0

Dlouhý return Kvitové, jež se zatím skutečně na kurtu hledá.

0:2 Markéta Vondroušová získává gem.

Znovu ten samý scénář, Kvitová napálila return do autu a ztrácí druhý gem. Vondroušová čistou hrou potvrdila brejk a vede 2:0.

15:0

K dobrému prvnímu servisu přidala Kvitová skvělý bekhendový winner po lajně.

15:15

Vzápětí přišla první dvojchyba zápasu ze strany Kvitové.

30:15

Pokud si Kvitová pomůže servisem, je soupeřka v nesnázích. Vondroušová se octla po agresivním forhendu Kvitové v nesnázích a míček už nevrátila do kurtu.

30:30

Vyrovnáno je opět po dvojchybě od Kvitové.

40:30

Vondroušová vycítila šanci a po forhendovém útoku se vysunula k síti. Kvitová ji však prohodila a poprvé v zápase se nahlas povzbuzuje.

1:2 Petra Kvitová získává gem.

Přímým bodem z podání snižuje Kvitová na 1:2 a odchází na lavičku. Vondroušové teď o přestávce radí Karolíny Plíšková a Muchová.

"Hraješ skvěle, nemáme k tomu co říct. Jsme unešený," konstatovala Plíšková na adresu Vondroušové.

0:15

Tvrdý forhend Vondroušové se nevlezl do dvorce.

15:15

Kvitová returnovala pomalu druhý servis Vondroušové do autu.

15:30

Třicetiletá tenistka skvěle přečetla servis Vondroušové a forhendový winner posadila přesně k postranní čáře.

30:30

První eso zápasu putuje na konto Vondroušové.

40:30

Kvitová si neporadila s podáním na tělo, returnovala do sítě.

1:3 Markéta Vondroušová získává gem.

Vondroušová si pomohla kraťasem, Kvitová míček doběhla, ale poslala ho až za základní čáru soupeřky. Markéta znovu v poklidu podržela servis.

15:0

Kvitová si rozebrala soupeřku úderem na postranní čáru a přišla si na síť pro vítězný volej. Vondroušová neměla v této výměně nárok.

30:0

Výborně Petra! Zleva poslala servis ven z kurtu a následně poslala vítězný forhend po čáře. Tradiční levácká kombinace z dílny Kvitové.

30:15

Jenže dvojchyby Petru zlobí. Teď zapsala už třetí v první sadě.

40:15

V delší výměně nakonec Kvitová udolala Vondroušovou.

2:3 Petra Kvitová získává gem.

Stejně jako v předchozím gemu na podání to Kvitová uzavřela přímým bodem a snižuje. Vondroušová bude hájit náskok jednoho brejku.

0:15

Vondroušová pokazila forhendový úder od základní čáry.

15:15

Čárový rozhodčí mlčel, ale Vondroušová označila stopu po returnu Kvitové a signalizovala, že šlo o aut. To potvrdil také hlavní rozhodčí Smíšek.

15:30

Další forhendový return Kvitové už byl vítězný.

15:40

První dva brejkboly pro Kvitovou. Petra znovu zatlačila na Vondroušovou výtečným returnem.

3:3 Petra Kvitová získává gem.

Vondroušová si v tomto gemu s náporem Kvitové vůbec neporadila. Naposled hrála od základní čáry do sítě a přichází o výhodu brejku.

0:15

Nepřesný útok světové dvanáctky Kvitové.

15:15

Druhá výměna sedmého gemu už se hrála podle not Kvitové. Vondroušová jezdila za základní čarou, ale nakonec se neubránila.

30:15

Nádherný bekhendový útok Kvitové! Vondroušová na míček nedosáhla a zdá se, že Petra už je zcela stoprocentně v zápase.

40:15

Kvitová šla hned po podání na síť a rozcupovala soupeřku. Znovu zakončila výměnu vítězným balonem.

40:30

Další útok kapitánky Růžového týmu z těžké pozice skončil v autu.

40:40

Čtvrtá dvojchyba zabrzdila Kvitovou v cestě za vedením.

A:40

Kvitová přiriskovala druhý servis, přestože předtím dala dvojchybu. Vyplatilo se, Vondroušová returnovala nepřesně.

4:3 Petra Kvitová získává gem.

Dvěma přímými body v řadě ukončila Kvitová gem a překlopila vedení na svou stranu. Uhrála dva gemy za sebou a dostala se do zápasu.

0:15

Vondroušová se nevyvarovala své první dvojchyby v zápase.

0:30

Kvitová si skvěle našla druhý servis Vondroušové a forhendem napálila balonek do rohu kurtu. Obě hráčky jsou levačky, což v těchto momentech hraje roli.

0:40

Kvitová je teď nezastavitelné, další razantní winner z returnu a tři brejkboly.

15:40

Markéta šla po druhém servisu na síť a vítězným míčem snížila.

30:40

Ani druhý brejkbol Kvitová nevyužívá, tentokrát vyhodila return do autu.

40:40

Vondroušová rychle smazala i třetí brejkbol. Podala do bekhendu Kvitová a vysoký return soupeřky pak zatloukla přesně k postranní čáře.

A:40

Přímý bod z podání pro Vondroušovou znamená obrat ve skóre.

4:4 Markéta Vondroušová získává gem.

Druhým esem ukončila Vondroušová gem a srovnala na 4:4. Odvrátila tři brejkboly a vyrovnala, při posledním míčku i Kvitová uznala, že se čárový výkřikem "aut" zmýlil, a hlavní rozhodčí nemusel na kurt.

0:15

Pátá dvojchyba Kvitové.

0:30

Také nevynucených chyb má Kvitová mnohem více než soupeřka, poměr je 11:4. Teď by zase potřebovala česká dvojka svou hru zklidnit.

15:30

Po returnu Vondroušové dokázala Kvitová efektivně zaútočit.

30:30

Nepovedený úder Vondroušové od základní čáry nepřešel přes síť.

30:40

Důležitá výměna končí lépe pro Vondroušová, která má brejkbol. Kvitová chtěla rozhodnout forhendem po lajně, ale nalitý míček poslala do sítě.

4:5 Markéta Vondroušová získává gem.

Kvitová poslala balonek do zámezí a podruhé v zápase ztrácí servis. Vondroušová půjde podávat na zisk úvodní sady.

15:0

Kvitová poslala forhend od základní čáry do autu.

15:15

Vondroušová si neporadila s returnovou ránou od Kvitové a od základní čáry už nedostala balonek za síť.

30:15

Kvitová byla u balonku trochu později, než by sama chtěla, a poslala míček do sítě. Vondroušovou dělí dva míčky od zisku první sady.

40:15

Světová dvanáctka nezvládla výměnu od základních čar a jako první udělala chybu. Vondroušová má tak dva setboly.

40:30

První setbol je pryč. Vondroušová nepočítala s returnem na tělo.

40:40

Vondroušová musela jít přes druhý servis a Kvitová na ni okamžitě zatlačila. Výměnu pak rozhodla bekhendem po lajně a odvrátila i druhý setbol.

40:A

Také další výměnu měla Petra dobře rozjetou, jenže nezvládla nabíhaný forhend u sítě a přestřelila. Třetí setbol pro finalistku loňského French Open.

4:6 Markéta Vondroušová získává gem a set.

V prvním setu je hotovo. Kvitová vyhodila return do autu a Vondroušová po 38 minutách získává úvodní sadu poměrem 6:4. Dvakrát vzala soupeřce podání a sama o něj přišla jen jednou.

15:0

Kvitová rozjela druhou sadu přímým bodem na servisu.

15:15

Forhendový úder hrála Kvitová až příliš za tělem a poslala balonek do autu. Nasbírala už 18 nevynucených chyb proti sedmi od Vondroušové.

15:30

A další přichází od základní čáry. Kvitové se teď příliš nedaří.

15:40

Vondroušová trefila parádní return a dostala Kvitovou pod tlak. Petra netrefila míček čistě, byl z toho aut, a tak má její soupeřka dva brejkboly.

0:1 Markéta Vondroušová získává gem.

Do druhého setu nevstoupila Kvitová vůbec dobře. Na konci zaútočila mimo dvorec a Vondroušová stejně jako v první sadě začíná brejkem.

15:0

Kvitová kupí nevynucené chyby, jednu za druhou.

30:0

Teď je to docela velké trápení dvojnásobné vítězky Wimbledonu. Od základní čáry útočila do sítě a Vondroušová de facto zadarmo vede o dva fiftýny.

40:0

Další aut Kvitové, byť tentokrát velmi těsný.

0:2 Markéta Vondroušová získává gem.

Zatím má druhý set stejný průběh jako první, také teď Vondroušová stvrdila brejk čistou hrou. Na získané balonky vede v druhém dějství už 8:1.

0:15

Dobrým obranným úderem zahnala Vondroušová soupeřku na základní čáru a potom výborně zaútočila po lajně.

0:30

Zkažený úder Kvitové končí v síti.

0:40

Kvitová se snažila změnit rytmus hry bekhendovým kraťasem, jenže balonek vylétl do deblového koridoru. Vondroušová má tři brejkboly.

0:3 Markéta Vondroušová získává gem.

Hra Kvitové je teď úplně rozebraná. Petra nezvládla volej po returnu Vondroušové a ztrácí v druhé sadě už dva brejky. Na míčky prohrává 1:12.

15:0

Kvitová nedokázala zareagovat na nečekaný odskok míčku po servisu Vondroušové.

15:15

Dvojchyba sokolovské tenistky.

30:15

Jako by toho na Kvitovou teď bylo málo, její soupeřce ještě ke všemu pomohlo prasátko. Vondroušová je po všech směrech na koni.

40:15

Přímý bod z podání pro Markétu.

40:30

První gembol zahazuje Vondroušová dvojchybou.

40:40

Vondroušová chtěla zakončit gem kraťasem, ale Kvitová tento záměr včas přečetla, doběhla míček a umístila ho do volného prostoru.

40:A

Další kraťas se Vondroušové nepovedl a Kvitová má brejkbol.

1:3 Petra Kvitová získává gem.

Kvitová otočila stav z 40:15 pro Vondroušovou a agresivně si došla pro proměněný brejkbol. Česká dvojka snižuje na 1:3 a žije v druhé sadě.

0:15

Kvitová zkazila forhend od základní čáry.

15:15

Petra tlačila na Vondroušovou a u sítě pak výměnu dotáhla do vítězného konce. Podařilo se jí bekhendový volej.

15:30

Šestá dvojchyba Kvitovou znovu brzdí ve snaze o dotáhnutí soupeřky.

30:30

Vondroušová trefila z druhého podání Kvitové docela pomalý return a finalista únorového turnaje v Dauhá ji potrestala přesným útokem k základní čáře.

40:30

Return Vondroušové se do kurtu nevešel.

40:40

Vítězným returnem do kříže si Vondroušová došla pro shodu.

40:A

A další výborný return v podání čerstvě 21leté tenistky. Kvitová pak poslala balonek do sítě a bude čelit brejkbolu.

1:4 Markéta Vondroušová získává gem.

Vondroušová se vymanila z tlaku Kvitové a přehodila soupeřku na síti. Markéta si poradila v těžké situaci a má zpět vedení o tři gemy.

0:15

Kvitová se blýskla vítězným forhendovým returnem.

0:30

Karolína Plíšková na lavičce nabádala Vondroušovou, aby se nenechala unést příznivým stavem. To se o Markéta říct nedá, ale Kvitová znovu zapnula a bojuje o brejk. Opět si pomohla dobrým returnem.

15:30

Kvitová nedosáhla dobře na forhendový útok Vondroušové.

30:30

Markéta ukazuje svou šikovnost. Nic si nedělala s odrazem míčku od sítě a neomylně ho poslala po čáře.

40:30

Důležitý balonek jde za Vondroušovou. Petra na síti chybovala z voleje.

1:5 Markéta Vondroušová získává gem.

Fantastický prohoz Vondroušové na závěr gemu! Zatleskala mu i Kvitová a s novými míči půjde podávat na udržení v zápase. Teď už je ale v hodně složité situaci.

0:15

Dvojchyba Kvitové s novými míči a novou raketou. Těch zaváhání na servisu je dnes ze strany světové dvanáctky skutečně mnoho.

15:15

Vondroušová se výborně ubránila útokům soupeřky, ale pokus o zkrácení z její rakety pak skončil v síti.

15:30

V další výměně už kraťas Vondroušové vyšel stoprocentně. Kvitová byla daleko a ani se nesnažila míček doběhnout, neměla by šanci.

30:30

Vítězným bekhendem do kříže Kvitová srovnává stav gemu.

30:40

Daleký aut z bekhendu Kvitové a Vondroušová má první mečbol. Byla to jubilejní třicátá nevynucená chyba české dvojky.

40:40

Kvitová odvrátila první mečbol forhendovým útokem po čáře.

A:40

Skvělý servis Kvitové a winner z bekhendu. Petra ještě nic nebalí.

40:40

Vondroušová se výborně ubránila nesčetným útokům a dočkala se pak od Petry úderu do sítě. Kvitová byla u základní čáry v těžké situaci.

40:A

Kvitová nevyužila dvě velké šance na ukončení výměny, volej od sítě poslala dokonce do zámezí. Vondroušová má druhý mečbol.

1:6 Markéta Vondroušová získává gem, set a zápas.

Dohráno. Vondroušová rozhýbala Kvitovou a ukončila zápas bekhendovým winnerem k základní čáře. Markéta vítězí 6:4, 6:1 a získává v Prostějově pátý bod pro Černý tým Karolíny Plíškové.

0:2

Markéta Vondroušová zvítězila.

Kvitová hrála první utkání po více než měsíci, kvůli zranění ruky zasáhla do soutěže Tipsport Elite Trophy až v druhém podniku a svému Růžovému týmu bod nepřinesla. Vondroušová odčinila svou včerejší porážku s Alexandrovovou a posunula své družstvo do vedení 5:1. Kvitová ve čtvrtém zápase po koronavirové pauze poprvé prohrála.

K dalšímu utkání nastoupí dvě mladičké tenistky Linda Fruhvirtová (Růžový tým) a Nikola Bartůňková (Černý tým). Úterní program pak uzavře čtyřhra Barbory Krejčíkové a Kateřiny Siniakové (Růžový tým) proti dvojčatům Karolíně a Kristýně Plíškovým (Černý tým).

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký den.

Právě se děje

před 18 minutami

Zadržení ruského opozičního předáka Navalného po jeho návratu do Moskvy a reakci ČR a EU na tento krok chce řešit zahraniční výbor českého Senátu

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Marodka Sparty se rozrůstá, Krejčí po zákroku Filla utrpěl zlomeninu očnice

Fotbalisté Sparty se v řádu týdnů budou muset obejít bez Ladislava Krejčího staršího. Osmadvacetiletý levý obránce či záložník utrpěl v nedělním ligovém duelu v Ostravě zlomeninu spodiny očnice. Pražané o tom informovali na Twitteru.

Krejčí se zranil v 37. minutě, kdy ho obránce Baníku Martin Fillo u postranní čáry zezadu srazil k zemi. Sparťanský odchovanec, který se do klubu vrátil minulé léto z Boloni, už do druhého poločasu nezasáhl. Utkání skončilo bez branek.

Letenské trápí rozsáhlá marodka, kvůli zraněním postrádali v Ostravě osm hráčů. Další tři fotbalisté trenérovi Václavu Kotalovi chyběli kvůli disciplinárnímu trestu.

před 47 minutami

Nafukovací karikatura Trumpa přibude do sbírky londýnského muzea

Nafukovací karikatura Donalda Trumpa v podobě vzteklého batolete v plenách a s mobilem, jež se stala symbolem britského protestu proti americkému prezidentovi, si zajistila čestné místo v dějinách politického aktivismu. Zařazena bude do sbírky Muzea Londýna. Na místo již dorazila, nejdříve však musí do karantény. Informoval o tom dnes zpravodajský list The Guardian.

Šest metrů vysoká oranžová figurína, kterou zaplatili odpůrci Trumpa prostřednictvím crowdfundingu, zobrazuje amerického prezidenta s jeho charakteristickou blonďatou kšticí, se zarputilým výrazem a rozpřáhlýma malýma rukama, které drží mobil připravený k tweetům.

Poprvé se figurína objevila na protestu u britského parlamentu při Trumpově první návštěvě Spojeného království v roce 2018. K oblakům vzlétla také při jeho státní návštěvě o rok později a objevila se také ve Francii, Argentině, Irsku, Dánsku a různých částech Spojených států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy