reklama
 
 
14:00 • WTA Řím • 2. kolo
2:0
6:0 6:1
Petra Kvitová na turnaji ve Suttgartu 2019
Petra Kvitová
Julia Putincevová na French Open 2018
Julia Putincevová

Vítejte u online reportáže z tenisového turnaje v Římě. Teprve dnes do něj vstoupí česká jednička Petra Kvitová, která měla v prvním kole volný los. V tom druhém je její soupeřkou Kazaška Julia Putincevová. Zápas by měl začít přibližně ve 14:00.

Pěkné odpoledne. Po turnaji WTA v Madridu se nejlepší světové hráčky přesunuly do italské metropole Říma a nás dnes čeká souboj v rámci druhého kola. V posledních zápasech skvěle hrající Petra Kvitová se od 14:00 postaví Julii Putincevové.

Petra Kvitová bude v dnešním zápase favoritkou. Aktuálně druhá žena světového žebříčku WTA má za sebou fantasticky odehraný turnaj ve Stuttgartu, když zaznamenala čtyři vítězství v řadě a získala tak svůj druhý titul v roce 2019. Následně se Kvitová představila v Madridu a znovu to byla skvělá jízda. Po třech vyhraných zápasech se skóre 6:0 však česká tenistka narazila na pozdější vítězku turnaje Kiki Bertensovou, jež jí připravila porážku ve dvou sadách. Nicméně jednalo se o zatím jedinou letošní prohru na antuce.

Julia Putincevová se dosud představila na dvou antukových turnajích, ale v žádném případě to nebylo tak dobré jako od Petry Kvitové. V marockém Rabatu totiž Putincevová překvapivě nestačila na Tamaru Židanšekovou ze Slovinska a díru do světa neudělala ani v Madridu. Tam sice vyhrála proti Beguové i Parmentierové, avšak ve třetím kole jí vystavila stopku Ashley Bartyová. V těchto třech zápasech navíc Kazaška hned jedenáctkrát ztratila vlastní servis, což jí pro dnešní duel nedává moc dobré vyhlídky.

Co se týče vzájemných zápasů, dnes se bude jednat o druhý duel těchto tenistek. Dosud jediné střetnutí mezi Kvitovou a Putincevovou bylo k vidění loni v Indian Wells a byla to česká tenistka, kdo slavil vítězství. Výhra Kvitové se však nerodila lehce, neboť úvodní set Češka prohrála v tiebreaku a do zkrácené hry musela Kvitová i v druhé sadě. Tu ale zvládla a třetí set již ovládla v poměru 6:4.

Kurt připravený pro Petru Kvitovou a její soupeřku je volný. Rafael Nadal se totiž během 68 minut vypořádal s Jeremym Chardym, kterému dovolil zisk jediného gemu. Po debaklu 6:0 a 6:1 se tak Češka pomalu může chystat na vstup na dvorec.

Zdá se, že začátek zápasu se o něco málo posune. Začít by se mělo zhruba za pět minut.

Nakonec je začátek zápasu posunut až na 14:15. Doufejme, že nedojde k dalším posunům.

Tenistky už čekají na vstup na kurt. Ve 14:15 se ovšem určitě nezačne a budeme ještě minimálně pět minut čekat.

Hráčky mají za sebou úvodní los a je jisté, že na podání dnes začne Petra Kvitová.

15:0

Petra Kvitová vstupuje do zápasu dobře. Šlo se přes druhé podání, nicméně následnou výměnu Putincevová pokazila dlouhým forhendem.

30:0

První eso Petry Kvitové.

40:0

Vypadá to na čistou hru na úvod zápasu. Kvitová těžila z příliš dlouhého returnu soupeřky.

1:0 Petra Kvitová získává gem.

A čistá hra opravdu přichází. Hned po výborném podání šla Kvitová k síti, kde kratičkou výměnu zakončila.

0:15

Putincevová svůj první gem na podání zahajuje dvojchybou.

0:30

A další nepřesnost. Putincevové začátek zápasu nevyhovuje.

0:40

Druhá dvojchyba v gemu a jsou tady tři brejkboly pro Petru Kvitovou.

2:0 Petra Kvitová získává gem.

Znovu kazašská tenistka nezvládla první podání a následný dělový return proti druhému servisu nemohla zachytit.

15:0

Putincevová stále čeká na svůj první fiftýn v utkání. Kvitová nyní trefila dokonalý servis na téčko.

autor: Lukáš Podleśný | 16. 5. 2019 13:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama