Julia Putincevová
0
0
1

Vítejte u online reportáže z tenisového turnaje v Římě. Teprve dnes do něj vstoupí česká jednička Petra Kvitová, která měla v prvním kole volný los. V tom druhém je její soupeřkou Kazaška Julia Putincevová. Zápas by měl začít přibližně ve 14:00.

Pěkné odpoledne. Po turnaji WTA v Madridu se nejlepší světové hráčky přesunuly do italské metropole Říma a nás dnes čeká souboj v rámci druhého kola. V posledních zápasech skvěle hrající Petra Kvitová se od 14:00 postaví Julii Putincevové.

Petra Kvitová bude v dnešním zápase favoritkou. Aktuálně druhá žena světového žebříčku WTA má za sebou fantasticky odehraný turnaj ve Stuttgartu, když zaznamenala čtyři vítězství v řadě a získala tak svůj druhý titul v roce 2019. Následně se Kvitová představila v Madridu a znovu to byla skvělá jízda. Po třech vyhraných zápasech se skóre 6:0 však česká tenistka narazila na pozdější vítězku turnaje Kiki Bertensovou, jež jí připravila porážku ve dvou sadách. Nicméně jednalo se o zatím jedinou letošní prohru na antuce.

Julia Putincevová se dosud představila na dvou antukových turnajích, ale v žádném případě to nebylo tak dobré jako od Petry Kvitové. V marockém Rabatu totiž Putincevová překvapivě nestačila na Tamaru Židanšekovou ze Slovinska a díru do světa neudělala ani v Madridu. Tam sice vyhrála proti Beguové i Parmentierové, avšak ve třetím kole jí vystavila stopku Ashley Bartyová. V těchto třech zápasech navíc Kazaška hned jedenáctkrát ztratila vlastní servis, což jí pro dnešní duel nedává moc dobré vyhlídky.

Co se týče vzájemných zápasů, dnes se bude jednat o druhý duel těchto tenistek. Dosud jediné střetnutí mezi Kvitovou a Putincevovou bylo k vidění loni v Indian Wells a byla to česká tenistka, kdo slavil vítězství. Výhra Kvitové se však nerodila lehce, neboť úvodní set Češka prohrála v tiebreaku a do zkrácené hry musela Kvitová i v druhé sadě. Tu ale zvládla a třetí set již ovládla v poměru 6:4.

Kurt připravený pro Petru Kvitovou a její soupeřku je volný. Rafael Nadal se totiž během 68 minut vypořádal s Jeremym Chardym, kterému dovolil zisk jediného gemu. Po debaklu 6:0 a 6:1 se tak Češka pomalu může chystat na vstup na dvorec.

Zdá se, že začátek zápasu se o něco málo posune. Začít by se mělo zhruba za pět minut.

Nakonec je začátek zápasu posunut až na 14:15. Doufejme, že nedojde k dalším posunům.

Tenistky už čekají na vstup na kurt. Ve 14:15 se ovšem určitě nezačne a budeme ještě minimálně pět minut čekat.

Hráčky mají za sebou úvodní los a je jisté, že na podání dnes začne Petra Kvitová.

15:0

Petra Kvitová vstupuje do zápasu dobře. Šlo se přes druhé podání, nicméně následnou výměnu Putincevová pokazila dlouhým forhendem.

30:0

První eso Petry Kvitové.

40:0

Vypadá to na čistou hru na úvod zápasu. Kvitová těžila z příliš dlouhého returnu soupeřky.

1:0 Petra Kvitová získává gem.

A čistá hra opravdu přichází. Hned po výborném podání šla Kvitová k síti, kde kratičkou výměnu zakončila.

0:15

Putincevová svůj první gem na podání zahajuje dvojchybou.

0:30

A další nepřesnost. Putincevové začátek zápasu nevyhovuje.

0:40

Druhá dvojchyba v gemu a jsou tady tři brejkboly pro Petru Kvitovou.

2:0 Petra Kvitová získává gem.

Znovu kazašská tenistka nezvládla první podání a následný dělový return proti druhému servisu nemohla zachytit.

15:0

Putincevová stále čeká na svůj první fiftýn v utkání. Kvitová nyní trefila dokonalý servis na téčko.

15:15

Tak konečně má kazašská tenistka první fiftýn. Získala ho díky velmi dobrému returnu.

15:30

A hned je tady další míček na konto Putincevové. Tentokrát přišel po nepřesném bekhendu české hráčky.

30:30

Češka soupeřku zatlačila dobrým forhendem do strany a poté si poradila u sítě.

40:30

Češka má zaděláno na potvrzení předchozího brejku. Putincevová se sice dostala do výměny, ale v té chybovala hned druhým úderem.

40:40

Kazaška se nevzdává a je tady shoda. Kvitová soupeřce pomohla nepřesností.

A:40

Při přeletu italských stíhaček nad kurtem získává Petra Kvitová výhodu. Putincevová zahrála jen do sítě.

3:0 Petra Kvitová získává gem.

Po výborném servisu šla Petra bleskově na síť, ale nakonec to nebylo potřeba. Return soupeřky byl nepřesný.

0:15

Již třetí dvojchybu si připisuje kazašská tenistka.

15:15

Kvitová trefila bekhend jen rámem rakety a míček tak putoval daleko do autu.

30:15

Další fiftýn na konto kazašské tenistky. Že by Putincevová získala první gem?

30:30

Těsný aut je hlášen po forhendovém úderu Julie Putincevové.

30:40

Fantastický bekhendový return od Petry Kvitové! To byl nechytatelný úder.

4:0 Petra Kvitová získává gem.

Češka má druhý brejk a zatím je v tomto zápase naprosto suverénní. Znovu to byl parádní return, který vedl k zisku fiftýnu.

15:0

Přímý bod z podání pro Petru Kvitovou.

30:0

Znovu si česká tenistka pomohla výborným podáním.

40:0

Další parádní první podání. Češka pak nakročila do kurtu a krátkou výměnu ukončila forhendovým volejem.

5:0 Petra Kvitová získává gem.

Esem Petra Kvitová ukončuje pátý gem zápasu.

0:15

Zahlášený aut byl empirovou rozhodčí opraven. Fiftýn pro Kvitovou.

0:30

Další nepřesný úder Putincevové. No opravdu to začíná vypadat na kanára.

0:40

Parádní vítězný bekhend od Petry Kvitové přináší tři setboly.

15:40

První eso Putincevové.

30:40

Tentokrát Češka pokazila return. Má však ještě jeden setbol.

6:0 Petra Kvitová získává gem.

Proti druhému servisu vytáhla Petra Kvitová fantastický return a slaví zisk prvního setu.

DRUHÝ SET PRÁVĚ ZAČAL.

15:0

Velmi dobře si Češka připravila pozici pro bekhendový winner k lajně.

30:0

Bekhendem zahrála Putincevová pouze do sítě.

40:0

Podruhé v tomto gemu šla česká tenistka na síť a opět z toho byl vítězný volej.

I po druhém servisu si Češka věděla rady a připisuje si čistou hru.

0:15

Parádně se Kvitová trefila forhendem do volné části kurtu.

0:30

No tak ani v druhém setu to nevypadá na obrat od Putincevové. Čtvrtá dvojchyba od kazašské tenistky.

15:30

Kvitová riskla forhendový return po čáře, ale míček netrefila do kurtu.

15:40

Proti překvapivému returnu musela Putincevová na síť, ale tam nezvládla forhend.

30:40

První brejkbol je odvrácen. Kvitová zahrála do autu.

40:40

Hodně se teď Kvitová ustřelila z bekhendu. Výrazný aut české tenistky.

A:40

Putincevová poprvé sáhla ke kraťasu a byla úspěšná!

40:40

Druhý dropšot už kazašské tenistce vůbec nevyšel.

40:A

Češka má třetí brejkbol v tomto gemu. Return se totiž přes pásku převalil na kurt stranu Kazašky.

40:40

Nepřesný return znamená ztrátu brejkbolu.

A:40

A znovu aut. Kazašská tenistka útočí na zisk prvního gemu.

1:1 Julia Putincevová získává gem.

Tak po sedmi neúspěšných gemech slaví Putincevová dílčí zisk. Těžila z forhendového přestřelu české tenistky.

15:0

Fantastický inside out forhend od české tenistky!

30:0

Znovu výborný servis, po kterém zahrála Putincevová pouze do sítě.

40:0

Tentokrát se šlo přes druhý servis české tenistky, ale ani tak kazašská hráčka nezískala fiftýn.

2:1 Petra Kvitová získává gem.

Putincevová má i smůlu, když podklouzla a nedokázala míček vměstnat za síť.

0:15

Pátou dvojchybu v zápase si teď připisuje kazašská tenistka.

15:15

Nepřesnost na returnu od české hráčky.

15:30

Hned proti returnu hrála Putincevová pouze rámem rakety.

15:40

Parádní bekhendový úder po lajně od Kvitové. Dva brejkboly.

30:40

Škoda. Bekhendem zahrála česká tenistka jen do sítě.

3:1 Petra Kvitová získává gem.

Výborně. Kvitová diktovala tempo výměny a nakonec si počkala na nepřesnost z bekhendu soupeřky.

0:15

Po druhém servisu Češky se Putincevová dostala do výměny. Následovala chyba Kvitové.

15:15

Přímý bod z podání pro Kvitovou.

30:15

Příliš dlouhý forhendový return od Julie Putincevové.

40:15

Další vítězný úder od české hráčky. Putincevová dosud nedostala šanci na prolomení podání soupeřky.

4:1 Petra Kvitová získává gem.

Fantazie. Podání na téčko a poté nepřesný return od kazašské hráčky.

0:15

Po dlouhé době jsme viděli nějakou delší výměnu. Ta byla zakončena příliš nízkým úderem Julie Putincevové.

15:15

Nyní ale Kazaška dobře přitlačila a donutila soupeřku k chybě z bekhendu.

15:30

Fenomenální bekhendový return po čáře od Petry Kvitové.

15:40

Další dvojchyba Putincevové. Dva brejkboly na 5:1!

5:1 Petra Kvitová získává gem.

Na bekhendový return křížem od Kvitové teď soupeřka nemohla dosáhnout. Češka bude podávat na vítězství.

15:0

Hned po servisu Češka zatlačila forhendem do strany. Znamenalo to zisk fiftýnu.

15:15

Výborný return od kazašské tenistky. Kvitová na míč u sítě nedosáhla.

15:30

První dvojchyba na konto české tenistky.

30:30

K prvnímu brejkbolu v zápase se Putincevová nedostává. Proti razantnímu bekhendu křížem od soupeřky totiž nenašla odpověď.

40:30

Petra Kvitová je jeden fiftýn od vítězství. V poslední výměně totiž po skvělém servisu zaútočila forhendem.

6:1 Petra Kvitová získává gem, set a zápas.

Je hotovo. Naprostá destrukce kazašské tenistky je dokonána po parádním bekhendovém winneru od základní čáry.

Tak to byla naprostá dominance české tenistky, která se raduje z postupu do třetího kola. Kvitová měla parádní vstup do utkání, když soupeřku nepouštěla do složitějších výměn a bleskově první sadu ovládla v poměru 6:0! Navíc ani vstup do druhého setu Putincevové nevyšel. Sice si jednou dokázala udržet podání, ale to bylo také jediné. Poté totiž Češka ovládla všechny další gemy a po setech 6:0, 6:1 postoupila do dalšího kola.