Za kritické rozhovory vyhazov. Argentinský rozhodčí finále Wimbledonu naštval ATP

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
27. 8. 2019 19:48
Řídil bitvu, která vešla do tenisových dějin, ukočíroval hvězdy Rogera Federera a Novaka Djokoviče, vlastní pusu ale zkrotit nedokázal. Argentinský rozhodčí Damian Steiner dostal vyhazov z US Open proto, že poskytl médiím neautorizované rozhovory, které byly z části i kritické. ATP se tak rozhodla elitního sudího z posledního grandslamu vyloučit.
Damian Steiner a Novak Djokovič na Wimbledonu 2019.
Damian Steiner a Novak Djokovič na Wimbledonu 2019. | Foto: ČTK

Větší prestiž už si ani nemohl vysloužit. Steiner jako první argentinský rozhodčí v historii řídil z umpiru finále Wimbledonu a byl tedy u pětisetového dramatu mezi Federerem a Djokovičem. To logicky vyvolalo zájem ze strany médií v jeho rodné zemi.

Jenže rozhovory, které čtyřiačtyřicetiletý sudí dal argentinským novinářům, nikdo z vedení ATP neautorizoval, což je proti směrnicím mužského okruhu, který především Steinera zaměstnává.

Argentinec rozdal asi tucet rozhovorů, ve kterých se mimo jiné pustil do komentování výsledku wimbledonského finále nebo pravidel, které ve světovém tenise platí. Neodpustil si poznámky o používání ručníků před výměnami nebo o koučování během zápasů.

"Velká část Steinerových rozhovorů obsahem porušovala protokol ATP, který říká, že rozhodčí nemá komentovat konkrétní incidenty, zápasy, jednotlivé hráče, nebo dokonce pravidla tak, aby zachoval absolutní nestrannost," vysvětlila ATP ve svém vyjádření.

Mužská tour tak v srpnu Steinera dočasně vyloučila ze svých řad a stáhla jeho nominaci na probíhající US Open, kde měl figurovat jako jeden z top světových rozhodčích. 

K médiím má kladný vztah i proto, že studoval sportovní žurnalistiku a sám tenis hrál. V devadesátých letech se však dal na dráhu muže z umpiru. Na začátku letošního roku se stal šéfem tenisových rozhodčích v Argentině.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy