Dobrý den, vítejte při sledování online přenosu z finálového utkání ženského tenisového turnaje v Bad Homburgu mezi Kateřinou Siniakovou a Lucií Bronzettiovou z Itálie. Zápas začíná v sobotu 1. července ve 14:35.
Kateřina Siniaková z důvodu zranění pravého zápěstí moc turnajů v letošní sezóně neodehrála. Vynucená přestávka trvala dva měsíce, od března do května, kdy se Češka vrátila na French Open, hned v rámci prvního kola prohrála ve dvou setech s Američankou Stearnsovou. Následně sedmadvacetiletá rodačka z Hradce Králové přešla na trávu, v Berlíně ještě vítězství nezapsala po prohře s Gauffovou, nicméně v Bad Homburgu už se výher konečně dočkala, a do hned tří, po úspěchu proti nasazené Italce Cocciaretové si ve dvou dějstvích poradila i s Ruskou Rodinovou, ve čtvrtfinále ve třísetovém dramatu pokořila nasazenou dvojku Samsonovovou a ve stejný den s přehledem pokořila i Američanku Navarrovou.
Kateřina Siniaková
Česko
WTA: 52.
Věk: 27 let (10. 5. 1996)
Držení rakety: pravačka
Výška: 174 cm
Lucia Bronzettiová čeká na zápas už dva dny. Po vítězstvích nad Grabherovou, Šerifovou a Gračovovou jí totiž světová jednička Iga Šwiateková vzdala v semifinále bez boje z důvodu otravy jídlem. Čtyřiadvacetiletá Italka zvládla přechod na trávu dokonale, přičemž je výhradně antukářkou, krátce před French Open ovládla podnik v marockém Rabatu, na grandslamu nicméně prohrála hned v prvním kole s favoritkou Džábirovou.
Lucia Bronzettiová
Itálie
WTA: 65.
Věk: 24 let (10. 12. 1998)
Držení rakety: pravačka
Výška: 170 cm
Kateřina Siniaková bude usilovat o svůj čtvrtý singlový titul.
V Bad Homburgu prší, takže začátek finálového zápasu plánovaný na 13:30 se odkládá. Pršet však má bohužel soustavně i v dalších hodinách, takže je otázkou, zda se v sobotu finále vůbec odehraje.
Počasí se přeci jen umoudřilo, tak jenom doufat, že vydrží! Tenistky už se na kurtu rozpinkávají, servírovat začne Kateřina Siniaková.
Zápas začal.
Lépe začíná Lucia Bronzettiová. Returnem si připravila dobrou pozici, načež vypálila vítězný bekhend na pravou čáru.
Servisem si Češka připravila dobrou pozici, jenže hned vzápětí se ustřelila forhendem.
Přímý bod po podání ven z dvorce.
Forhendový return se do vymezeného prostoru nevešel.
Eso na téčko znamená gembol.
První gem nakonec patří servírující Kateřině Siniakové! Kratším a nečistě trefeným bekhendem přiměla protihráčku naběhnout k síti, načež vyprodukovala dokonalý lob přesně na základní čáru.
Lucia Bronzettiová na servisu začíná dvojchybou.
Skvělá práce sedmadvacetileté rodačky z Hradce Králové na síti. Zvládla první těžký forhendový volej, ten druhý již proměnila ve vítězný.
Tři brejkboly! Kateřina Siniaková trpělivě umisťovala údery zleva doprava, ve finále výměny přiměla konkurentku chybovat bekhendem do sítě.
Češka okamžitě odskakuje do výhody brejku! Nenechala se rozhodit soupeřkou naběhnuvší k síti a nadvakrát úspěšně vytloukla její bloky.
Kateřina Siniaková zapisuje svou premiérovou dvojchybu.