Vzdal Almagro po 23 minutách kvůli startovnému? Neblázněte, mám 10 milionů dolarů, tvrdí

Sport Sport
16. 1. 2017 8:16
Španělský tenista odstoupil z Australian Open po třiadvaceti minutách. A novináři se ptali, zda jeho cílem v Melbourne nebyl pouze zisk startovného ve výši 50 tisíc dolarů.
Nicolas Almagro.
Nicolas Almagro. | Foto: Reuters

Melbourne – Hned první den grandslamového Australian Open přinesl zajímavou kauzu. Postaral se o ni bývalý hráč elitní světové desítky Nicolas Almagro.

Jednatřicetiletý Španěl, jemuž v současném žebříčku patří dvaačtyřicátá příčka, totiž strávil na kurtu v prvním kole pouhých 23 minut. Za stavu 0:4 z utkání proti Francouzovi Jeremymu Chardymu kvůli zranění lýtka odstoupil.

Někdejší světová devítka pak čelila zvídavým dotazům novinářů. Ti se Almagra ptali, zda jeho motivací nastoupit i přes zdravotní potíže do úvodního kola prvního grandslamu sezony nebylo startovné ve výši 50 tisíc australských dolarů.

"Klíčová otázka zní. Nastoupil Almagro jen kvůli tomu, aby shrábl peníze?" ptal se legendární australský deblista Todd Woodbridge.

Španěl byl takovým uvažováním evidentně pobouřen. "Šel jsem na kurt, protože jsem si myslel, že můžu hrát," ohradil se. "Byl jsem v top 10, mám víc než deset milionů dolarů. Nepůjdu na kurt kvůli 50 tisícům, neblázněte. To opravdu nebyl ten důvod," dodal rozhodně.

Almagro dále v reakci uvedl, že odstoupení z grandslamu zvažoval, ale celý minulý týden poctivě trénoval a na bolest v lýtku se snažil zapomenout. "Bylo to ale těžké. Výsledek rentgenu nebyl dobrý. Tak to je. Nemohl jsem hrát. Na kurtu jsem ten problém opět ucítil a musel jsem vzdát zápas," uzavřel španělský tenista. 

 

Právě se děje

před 48 minutami

Sparta si pojistila kapitána Řepíka na další tři roky

Hokejový útočník Michal Řepík bude i nadále oblékat dres Sparty. Jedenatřicetiletý hráč podepsal s Pražany novou tříletou smlouvu, současný kapitán a nejproduktivnější hráč týmu by tak za Spartu měl hrát do konce sezony 2022/23. "Jsme spokojení s jeho výkony nejen na ledě, ale také v kabině. Našli jsme v něm toho pravého lídra," uvedl sportovní ředitel Petr Ton na klubovém webu.

Další zprávy