reklama
 
 

Vondroušovou brzdí v přípravě zanícený moudrák. Přesto věří, že do Austrálie odletí zase ve formě

17. 12. 2017 7:47
Markéta Vondroušová má smůlu. Když už stihla po průlomové tenisové sezoně doléčit bolavá záda, přibrzdil její zimní přípravu zánět zubu moudrosti. Přesto věří, že to její přesun do Austrálie neohrozí.

Praha - Posedávala na týmové lavičce s přítelem a mohla jen fandit. Z Markéty Vondroušové se kvůli problémům se zubem moudrosti stala na české tenisové extralize jen divačka. V sobotním pražském derby tak nemohla pomoct svému I.ČLTK proti domácí Spartě, která nakonec vyhrála 5:3 na zápasy.

"Nehraju tu, protože mi trhali osmičku zub, navíc se mi tam dostal zánět a deset dní jsem to měla zanícené. Dneska je to první den lepší a snad už to tak bude pokračovat," řekla osmnáctiletá tenistka.

Bolavý zub jí tak přerušil přípravu na novou sezonu, do které bude vstupovat jako 67. hráčka světa. Sama ale věří, že to na její formu na prvních turnajích zase tak velký dopad mít nebude. 

"Už před tím jsem měla nahráno docela dost, dělala jsem i kondici, ale zásah to je, protože jsem tenhle týden v podstatě nic nedělala. Až dneska jsem poprvé hrála hodinu, ale pořád mám deset dnů čas na přípravu, tak to snad zvládnu dohnat," doufá. 

Loňskou sezonu ukončila předčasně kvůli bolavým zádům předčasně. Poslední zápas tak odehrála v Taškentu na konci září, měla tak dost času si po průlomové sezoně odpočinout a zase začít pracovat.

"Byli jsme deset dní na Maledivách, kde to bylo krásný. Jinak jsem ale měla pauzu krátkou, jen 14 dnů bez tenisu a pak už jsem zase trénovala, takže přípravu už mám docela dlouhou," přiznává Vondroušová. 

Vánoční čas si moc dlouho neužije, brzy ji čeká přelet k protinožcům a nic na tom nezměnil ani bolavý zub. "Letíme 26. prosince přesně tak, jak to bylo v plánu. Míříme do Aucklandu, pak je na řadě Hobart a Australian Open."

Zimní pauzu využívala i k tomu, aby hledala nového trenéra, který ji bude doprovázet na cestách. Na Štvanici ji sice dál vede Jiří Hřebec, ale tomu už se v 67 letech nechtějí absolvovat dlouhé přelety. Vondroušové se tak v Austrálii ujme Daniel Vaněk.

"Domluvili jsme se minimálně teď na Austrálii, ale myslím, že když si sedneme, mohla by spolupráce pokračovat. Známe se dlouho, trénoval Miri Kolodziejovou, se kterou jsem dřív hodně hrála debl. Je to moc fajn kouč, jinak bych s ním ani neletěla, kdybych si to nemyslela," usmívá se rodačka ze Sokolova.

Loni v zimě absolvovala v Austrálii tři turnaje ITF a vedla si na nich skvěle, jeden dokonce vyhrála. Teď ji ovšem čekají podniky WTA a premiéra v hlavní soutěži Australian Open.

"Těším se tam, určitě to je něco nového, před tím jsem tam byla jen dvakrát, v juniorech mi na grandslamu nevyšel singl, ale debla jsme vyhrály. Bude to můj první dospělý australský grandslam, uvidíme jak mi to půjde, snad jen na to vedro tam moc netěším," dodává Vondroušová.

autor: Miroslav Harnoch | 17. 12. 2017 7:47

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama