reklama
 
 

Tenisová senzace v Praze. Berdycha vyprovodil z kurtu Šátral

16. 12. 2017 13:52
O velké překvapení v české tenisové extralize se postaral Jan Šátral, který v sobotu porazil Tomáše Berdycha. "Je to určitě moje největší vítězství," přiznal sedmadvacetiletý hráč.

Praha - Vládce českého mužského tenisu Tomáš Berdych prohrál v zápase české extraligy s Janem Šátralem, který je na světovém žebříčku o propastných 330 míst za ním. Šátral hrající za tým I. ČLTK Praha, porazil Sparťana Berdycha hladce 6:4, 6:2.

"Je to určitě moje největší vítězství, i když bych byl radši, kdyby to bylo na turnaji," řekl Šátral Aktuálně.cz. Kromě úvodu zápasu byl lepší, sázel vítězné míče a méně kazil. "Když jsem mu v prvním setu sebral podání, tak jsem začal být sebevědomější a dokázal si, že s ním zvládnu hrát. Druhý set jsem pak hrál výborně," řekl Šátral. Berdych si za celý zápas dokázal vypracovat jediný brejkbol. Po svém druhém podání byl naopak pod tlakem soupeře.

Oba tenisté se momentálně připravují na novou sezónu. "Tvrdě trénujeme a zatím neladíme formu přímo a zápasy. Já jsem měl asi dnes o něco víc sil, než Tomáš a byl jsem na kurtu živější," popsal Šátral příčiny své překvapivé výhry. "Dva měsíce jsme ani jeden nehráli zápas, takže nastoupit po takové době je vždycky zrádné. Mě je ale víceméně jedno, kdy jsem ho porazil. Je to pro mě určitě nejlepší výsledek v životě, tak se mi snad podaří podobně hrát i na turnajích."

Šátral se koncem roku 2016 na světovém žebříčku dostal těsně za první světovou stovku, uhrál kolo na grandslamovém US Open a letos v lednu za Česko nastoupil k zápasu Davisova poháru proti Austrálii. Poté ale začal prohrávat jeden zápas za druhým a na žebříčku se propadl až na 349. místo. Místo Grand Slamů tak musel začít jezdit na turnaje nejnižší kategorie Futures.

Tenista původem z Mělníka věří, že v nadcházející sezóně se dokáže opět vypracovat nahoru. Jako trenéra najal Tomáše Zíba, bývalého hráče první světové stovky. Právě se vrátili z intenzivní dvoutýdenní přípravy na Tenerife.
"Potřeboval bych si na kurtu udržet určitý výkonnostní standard a ne hrát jednou dobře a jednou katastrofálně, jako tomu bylo v této sezóně," přeje si do další sezóny Šátral.

autor: Ondřej Houska | 16. 12. 2017 13:52

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama