Je to možné? Soupeřka zuřila, Plíšková se musela smát. Bitvu v Římě zlomilo "prase"

av av
14. 5. 2021 17:43
Karolína Plíšková postoupila na antuce v Římě už do semifinále, v pátek ale musela zvládnout nervy drásající bitvu proti nepříjemné Lotyšce Jeleně Ostapenkové. K cenné výhře české hráčce pomohlo i obrovské štěstí při jedné z klíčových výměn.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Divoký, téměř dvě a půl hodiny trvající duel notně cuchal nervy oběma tenistkám, ty nejhorší chvíle náročné na psychickou kondici si však nakonec prožila Ostapenková.

Šampionka French Open z roku 2017 měla ve třetí sadě k dispozici hned tři mečboly, ani jednu z příležitostí ukončit zápas ale nevyužila a ve dvanácté hře za nepříznivého stavu 15:40 zůstala jen nevěřícně stát u sítě, nechápajíc, co se právě přihodilo.

V zajímavé výměně měla Lotyška navrch, na jejím konci ale mohli fanoušci sledovat nepovedené údery na obou stranách.

Proti rostoucímu tlaku své sokyně si Plíšková chtěla pomoci lobem, ten ale doplachtil jen lehce za síť, kde mohla Ostapenková v jednoduché pozici snadno zakončit smečí. Místo tvrdé rány ale vyslala opatrný úder přesně do míst, kde stála Češka. Té se míček mírně svezl po antuce a tak jen nastavila raketu, načež se balonek překulil přes síť před šokovanou Ostapenkovou, která už nestihla reagovat.

Zatímco se Plíšková během tradiční omluvy za nechtěné "prasátko" neubránila smíchu, Ostapenkovou dohnala zuřivost.

Češka do následného tie-breaku ještě nastupovala s pobaveným úsměvem na rtech, naopak Lotyška připomínala uzlíček nervů. A podle toho to také dopadlo.

Neuvěřitelný úder Karolíny Plíškové:

V rozhodující zkrácené hře vybojovala lotyšská hráčka jen jediný míč, prohrála drtivě 1:7 a z postupu mezi čtyři nejlepší se mohla radovat česká favoritka.

"Jsem pyšná, hlavně na to, jak jsem bojovala. Jsem ráda, že jsem to ustála a bojovala až do konce. Ostapenková je hodně nebezpečná hráčka. Hrály jsme spolu minulý měsíc, takže jsem věděla, co mě čeká. Na některé její údery se nedá připravit," uvedla světová devítka po utkání.

Plíšková se v sobotním semifinále utká s Petrou Martičovou z Chorvatska, která z cesty odklidila Američanku Jessicu Pegulaovou, tedy tenistku, která letos českou hráčku již třikrát (z toho dvakrát debaklem) porazila.

Ani Martičová ale není oblíbenou soupeřkou české hvězdy. Proti Plíškové uspěla ve dvou předchozích soubojích na antuce, v celkové vzájemné bilanci pak vede 4:2.

Devětadvacetiletá Češka může v případě úspěchu dosáhnout už na třicáté kariérní finále. V Římě se jí v posledních letech nadmíru daří. Předloni turnaj vyhrála, loni vzdala finále proti Simoně Halepové.

Podívejte se na sestřih zápasu Plíšková - Ostapenková:

Plíšková - Ostapenková, Řím highlights | Video: www.youtube.com
 

Právě se děje

Další zprávy