Ruska štvala Kvitovou rychlým podáním. Sotva jsem stihla dojít na čáru, popsala Češka

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
23. 9. 2021 8:03
Vypadalo to na jasný zápas, ale nakonec se Petra Kvitová při vstupu do turnaje v Ostravě pořádně zapotila. Vyhrála nad Anastasií Potapovovou až ve třetím setu. Po utkání přiznala, že byla hodně vyčerpaná a přispěla k tomu částečně i ruská soupeřka, která Češku nenechávala odpočinout mezi výměnami.
Petra Kvitová.
Petra Kvitová. | Foto: Reuters

Už před turnajem jednatřicetiletá tenistka z Fulneku přiznala, že v její nádrži takhle v poslední fázi sezony moc pohonných hmot nezbývá, a potvrdilo se to i ve středečním osmifinále ostravského podniku.

Zatímco nástup měla Kvitová famózní a vyhrála první sadu 6:1, v té druhé začala ztrácet dech, Potapovová ho naopak nabrala a stav zápasu v tie-breaku dorovnala.

"Byla jsem strašně fyzicky a psychicky vyčerpaná. Prostě jsem tam v tom třetím setu stála, hrála a čekala, jestli mi dá šanci. Na víc jsem se nezmohla," přiznala.

Vliv na to mělo i tempo, jakým dvacetiletá Potapovová hrála. Na servisu mezi výměnami spěchala, podavači měli často co dělat postavit se znovu ke stěně a nestíhala ani nasazená dvojka.

"Když jsem zvedla ruku, aby počkala, tak mi přišlo, že na to ani nebere zřetel. Asi dvakrát jsem pořádně ani nestihla dojít k čáře, necítila jsem se komfortně," vysvětlila Kvitová.

I když sama si uvědomuje, že to není nic proti pravidlům. "Každý má svůj systém, já si zase beru víc času na oddech. Pro někoho může být ta zrychlená hra způsobem, jak se vyhnout přehnanému přemýšlení mezi výměnami. Když máte víc času, logicky víc zatěžujete hlavu," dodala. 

Nakonec se ale dokázala vzpamatovat a soupeřku v koncovce třetí sady zlomila. Nezapomněla pak poděkovat ani ostravským fanouškům.

"Moc mi pomohli, to je to, proč jsem se sem těšila. Měla jsem emoce jako na houpačce a oni mě vyburcovali k ještě lepšímu výkonu," chválila publikum.

Na tribunách měla i bohaté zastoupení v podobě rodiny, která to sem z Fulneku nemá daleko. 

"Rozdávala jsem jim lístky, měla jsem tu rodiče, strejdu, oba bratry, jeden vzal celou rodinu, takže jsem tu měla i synovce s neteří, dohromady asi deset nebo patnáct lidí. Trochu jsem jim to protáhla, tak snad si to aspoň užili, když viděli delší zápas," smála se Kvitová.

Další soupeřku pozná teprve zítra, kdy sehrají osmifinále Američanka Alison Riskeová a Švýcarka Jil Teichmannová. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 33 minutami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy