Nedaří se mi dobíjet baterky, jsem vycucnutá, ale doma zabojuju, slibuje Kvitová

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
20. 9. 2021 9:27
Z kvarteta hlavních českých hvězd, které měly zdobit tenisový turnaj v Ostravě, zbyla Petra Kvitová jediná. Ale ani ona na konci sezony zrovna nepřekypuje energií. Motivací pro ni jsou diváci a blízcí, kteří se na na ni tento týden můžou přijet podívat.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Velký turnaj, téměř 500 bodů do žebříčku pro vítězku, o které se měly poprat z pozice nasazených hned čtyři české hráčky. Jenže Karolína Plíšková, Barbora Krejčíková a Karolína Muchová ještě léčí bolavé tělo a postupně se odhlásily.

Kvitová je jedinou z tohoto kvarteta, která zbyla. V prvním kole se navíc utkají Tereza Martincová s Kateřinou Siniakovou, takže z dalších dvou nenasazených českých jmen zbude ve druhé rundě utkání jen jedno.

"Já mám Ostravu ráda, těším se, z domova sem můžu dojet autem, navíc jsem tu hrála svůj první dětský turnaj. Pamatuju si, že jsem vyhrála první kolo na tři sety a pak jsem vypadla," culí se tenistka.

Kromě toho, že se bude chtít vytáhnout před rodinou, kamarády a českými fanoušky. Ráda by trochu výsledkově vylepšila letošní sezonu.

"Měla jsem lepší sezony, ale určitě i horší. Mám na kontě vyhraný titul v Dauhá, ale taky mě v průběhu roku limitovala zranění. Věřím, že ve mně ještě něco je a dokážu se tu vymáčknout," říká jednatřicetiletá tenistka.

Po US Open, kde skončila ve třetím kole, odjela nabrat sílu do Monte Carla, aby si užila čas na pláži a v monackých uličkách bez rakety. Pak přejela do Prahy potrénovat a o víkendu už byla v Ostravě.

"Musím říct, že to dobíjení baterek mi moc nejde. Přece jen je tu už nějaký věk a bubliny, v kterých jsme celý rok byli, mě vycucly jak psychicky, tak fyzicky. I proto jsem se s kapitánem Petrem Pálou domluvila, že finále Poháru Billie Jean Kingové vynechám," přiznala.

Při všech odhláškách budou pořadatelé diváckou přízeň lovit i u hráček, které to z Ostravy nemají daleko domů, i když to nejsou Češky.

V pavouku tak figuruje olympijská vítězka Belinda Bencic, která má sice švýcarský pas, ale rodinné zázemí má na Slovensku. A za humna si odskočí také loňská vítězka French Open Polka Iga Šwiateková.

"V České republice hraju ráda, odmala jsem tu objela spoustu turnajů v různých městech. Je to blízko hranic s Polskem, předpokládám, že sem dorazí i dost našich fanoušků," věří nasazená jednička v Ostravě. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Armin Laschet skončil v úřadu premiéra německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko

Neúspěšný kancléřský kandidát německé konzervativní unie CDU/CSU Armin Laschet oficiálně skončil v úřadu premiéra spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. Lascheta, který bude nově působit v Berlíně jako poslanec Spolkového sněmu, vystřídá v čele zemské vlády tamní ministr dopravy Hendrik Wüst. Zemský sněm chce zvolit Wüsta premiérem ve středu.

Wüst, kterého si Laschet vybral za svého nástupce, již od soboty vede zemskou organizaci Křesťanskodemokratické unie (CDU) v Severním Porýní-Vestfálsku. Tento post Laschet, který je zároveň celoněmeckým předsedou CDU, rovněž uvolnil.

CDU/CSU v zářijových parlamentních volbách skončila těsně druhá za sociální demokracií (SPD). Jednání o vládní koalici vede sociální demokrat Olaf Scholz se Zelenými a liberálními svobodnými demokraty (FDP), což pro unii po 16leté vládě dosluhující konzervativní kancléřky Angely Merkelové znamená odchod do opozice.

Laschet již před volbami prohlásil, že se nehledě na výsledek vzdá svých funkcí v Severním Porýní-Vestfálsku. Po volebním neúspěchu neusiloval o to, aby zůstal zemským premiérem, funkci dal proto k dispozici. Souběh premiérské funkce a poslaneckého mandátu ve Spolkovém sněmu navíc neumožňuje zemská ústava Severního Porýní-Vestfálska. V úterý se Laschet v Berlíně zúčastní ustavujícího zasedání Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 41 minutami

Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou

Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla o 0,9 bodu na 95,3 bodu, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou. Pesimističtější jsou podnikatelé i spotřebitelé. Důvěru firem v ekonomiku ovlivňuje nepříznivá situace v automobilovém průmyslu a nedostatek materiálů, u spotřebitelů zejména obavy ze zdražování. Vyplynulo to z informací, které na webu dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s loňským říjnem jsou uvedené indikátory vyšší.

U podnikatelů důvěra v ekonomiku v říjnu meziměsíčně klesla o 0,6 bodu na 94,7 bodu a u spotřebitelů o 2,2 bodu na hodnotu 98,5. Na pohledu firem na ekonomiku ČR se podle vedoucího oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiřího Obsta negativně podepisuje vedle situace v automobilovém průmyslu a návazných odvětvích nedostatek materiálů. Podniky jej vnímají jako zásadní bariéru, která mnohdy vede k útlumu či zastavení výroby, a to se odráží mimo jiné ve výrazně nižším využití výrobních kapacit, doplnil Obst. Spotřebitelé ze všeho nejvíce pak vnímají současné výrazné zvýšení cenové hladiny, přičemž až polovina z nich očekává v příštích měsících její další růst, uvedla Anastasija Nejasova z oddělení konjunkturálních průzkumů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy