Rok skandálů: Dřevorubec Plíšková, podprsenka na kurtu nebo utiskovaní podavači

av av
1. 1. 2019 7:31
Rozhodně to nebyl klidný rok. Tenisový kolotoč zažil v roce 2018 velké množství skandálů a kontroverzních situací. Podívejte se na stručný přehled těch nejvýraznějších.
Karolína Plíšková po prohře rozmlátila raketu o vysokou soudcovskou židli
Naštvaná Plíšková po zápase rozmlátila raketu o vysokou soudcovskou židli | Video: Asociated Press

Raketa místo sekery

Začněme u domácích hvězd. Největší skandál si bezesporu připsala Karolína Plíšková, když v květnu na antuce v Římě odložila svůj pověstný ledový klid a po jednoznačné křivdě ze strany čárové a následně i umpirové rozhodčí rozmlátila raketu o soudcovskou židli, na které v tu chvíli Polka Marta Mrozinská stále ještě seděla. Češka dostala od WTA pokutu v řádu statisíců korun, rozhodčí byla na krátké období suspendována.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy