Rok skandálů: Dřevorubec Plíšková, podprsenka na kurtu nebo utiskovaní podavači

av av
1. 1. 2019 7:31
Rozhodně to nebyl klidný rok. Tenisový kolotoč zažil v roce 2018 velké množství skandálů a kontroverzních situací. Podívejte se na stručný přehled těch nejvýraznějších.
Karolína Plíšková po prohře rozmlátila raketu o vysokou soudcovskou židli
Naštvaná Plíšková po zápase rozmlátila raketu o vysokou soudcovskou židli | Video: Asociated Press

Raketa místo sekery

Začněme u domácích hvězd. Největší skandál si bezesporu připsala Karolína Plíšková, když v květnu na antuce v Římě odložila svůj pověstný ledový klid a po jednoznačné křivdě ze strany čárové a následně i umpirové rozhodčí rozmlátila raketu o soudcovskou židli, na které v tu chvíli Polka Marta Mrozinská stále ještě seděla. Češka dostala od WTA pokutu v řádu statisíců korun, rozhodčí byla na krátké období suspendována.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy