Proč se mi tohle děje? Azarenková neudržela emoce a rozbrečela se před novináři

mih mih
15. 1. 2019 20:59
Zažila tu nejúžasnější chvíle kariéry, dvakrát zvedla nad hlavu trofej pro vítězku a teď není schopná přejít přes první kolo. Není divu, že běloruská tenistka Viktoria Azarenková úterní vyřazení z Australian Open nesla hodně těžce. Když prohrála třísetovou bitvu s Němkou Laurou Siegemundovou, na tiskové konferenci se před novináři rozbrečela.
Viktoria Azarenková se po prohraném zápase rozbrečela na tiskovce | Video: Reuters

Příběh Azarenkové je v posledních sezonách vůbec křivolaký. Nejprve před třemi lety prožívala osobní štěstí, když na čas přerušila kariéru kvůli těhotenství. Porodila syna Lea a následující rok se zase vrátila na okruh.

Jenže brzy jí začal zatápět otec dítěte, se kterým o potomka bojovala. Kvůli soudním tahanicím a osobním problémům opět vyskočila z tenisového kolotoče. Loni na jaře konečně dostala syna do péče a mohla znovu hrát. Ale kromě semifinále v Miami nic zázračného nepředvedla.

Nyní nevyhrála soutěžní zápas už od loňského září. Herní trápení na kurtech neukončila ani v Melbourne. "V životě jsem si toho prožila už moc a někdy si říkám, proč se mi tohle všechno děje," soukala ze sebe uslzená Azarenková na pozápasové tiskové konferenci. 

"Občas bych potřebovala jen trochu víc času, trpělivosti a podpory. Kdyby se to dalo někde koupit, jdu pro to," pokračovala.

Přes veškerý výbuch emocí a krizi, kterou si momentálně na turnajích prochází, ale stále věří v lepší budoucnost. "Věřím, že mě to posilní. Chci věřit, že díky tomu budu pracovat ještě tvrději," dodala nyní 53. hráčka světa.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy