reklama
 
 

Plíškovou čeká v Asii období klidu, Kvitová naopak půjde do boje o udržení v elitě

11. 9. 2017 16:12
Karolína Plíšková vyráží do nového období jako bývalá světová tenisová jednička. Sama si od toho slibuje menší tlak a více klidu na hru. Na podzim nemusí obhajovat ani příliš bodů. Přesný opak čeká Petru Kvitovou, které se loni v tomto období mimořádně dařilo.

Praha - Prožila osm stresujících týdnů, kdy odrážela útoky na svůj tenisový trůn, až ho pod náporem obhajoby finále US Open přepustila rozjeté Španělce. Pro Karolínu Plíškovou nyní nastává období klidu. V žebříčku klesla až na čtvrté místo a vzhledem k tomu, že loni se jí na asijské tour příliš nedařilo, nemusí se tolik dívat za sebe jako spíš před sebe.

"Pro mě jednička žádnou změnou nebyla, ale nastaly různé tlaky. Jsem ráda, že mám turnaj za sebou, a bude se mi teď hrát lépe," prohlásila rodačka z Loun po vyřazení ve čtvrtfinále posledního grandslamu.

I když Plíšková do konce sezony obhajuje už jen pouhých 226 bodů, nějaká rychlá stíhací jízda za návratem na post číslo jedna se asi čekat nedá. Garbiňe Muguruzaová má nyní na postu jedničky před Češkou náskok 510 bodů, loni na podzim španělská hvězda také příliš nezářila, nasbírala jen o 55 bodů více než Plíšková.

Ta se tak bude na podzim spíše přetahovat o další pozice se Simonou Halepovou a Elinou Svitolinovou, která až do Turnaje mistryň loni posbírala 820 bodů.

Pro českou jedničku je podstatné, že ze sebe alespoň na nějaký čas sejme tlak, poučí se ze zkušenosti obhajoby tenisového trůnu a bude moci hrát uvolněněji.

"Je skvělé, že se to vůbec odehrálo. Osobně jsem čekal, že bude ve větší křeči. V Torontu, Cincinnati i tady, i když vnitřně hodně bojovala, tak se s tím nakonec důstojně pasuje," prohlásil trenér Plíškové David Kotyza.

Příští týden začíná asijskou pouť v Tokiu, pak se přesune do čínského Wu-chanu a Pekingu a tečku za sezonou by měla udělat na Turnaji mistryň v Singapuru, kam se ještě musí kvalifikovat.

"Teď se ukáže. Jestli se uvolní, může hrát výborný tenis. Když si odpočine, spadne to z ní, tak může hrát v Singapuru výborně," myslí si kouč.

Přesně opačná situace je nyní před Petrou Kvitovou, která také došla v New Yorku do čtvrtfinále a nadchla tenisové fanoušky napínavou bitvou proti Američance Venus Williamsové, kterou nakonec těsně v tiebreaku třetí sady prohrála. Nyní totiž přichází období, kdy se jí v minulém roce nebývale dařilo.

Vyhrála turnaj ve Wu-chanu, v Pekingu uhrála čtvrtfinále, v Lucemburku si zahrála o titul a tak tak, že se nedostala i do Singapuru, nakonec ale vyhrála Turnaj šampionek. Celkem za podzim posbírala 1350 bodů, které nebude snadné nahradit.

Aktuální světová třináctka se drží na distanc necelých dvou set bodů první desítce, klidně ale může klesnout na konec desítky druhé. "Doufejme, že ji výkony v New Yorku budou motivovat, protože je to skvělá hráčka. Myslím, že další velká vítězství má před sebou, když bude pokračovat tímhle stylem," řekl o ní po US Open její trenér Jiří Vaněk. 

Malé preview asijské tour probíhá v Tokiu už tento týden, kde je na programu menší turnaj z kategorie International. Kristýna Plíšková na něm plní roli nasazené čtyřky a úvodní kolo zvládla.

Některé hráčky zůstaly na severoamerickém kontinentu, na turnaji v Quebecu se představí Lucie Šafářová, Barbora Krejčíková, Tereza Martinová nebo bývalé deblové parťačky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková, které první kolo svedlo proti sobě v singlu.

autor: Miroslav Harnoch | 11. 9. 2017 16:12

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama