Plíšková zvládla divokou přestřelku, odvrátila tři mečboly a v Římě je v semifinále

Sport ČTK Sport, ČTK
14. 5. 2021 15:20
Tenistka Karolína Plíšková odvrátila ve čtvrtfinále na oblíbené antuce v Římě Jeleně Ostapenkové tři mečboly, nad Lotyškou vyhrála 4:6, 7:5 a 7:6 za dvě hodiny a dvacet minut a je poprvé v sezoně v semifinále.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Soupeřkou loňské finalistky a vítězky turnaje z roku 2019 bude v sobotu Chorvatka Petra Martičová.

Devětadvacetiletá Plíšková si s Ostapenkovou vylepšila bilanci na 5:3. Vítězku Roland Garros z roku 2017 porazila čtyřikrát poté, co ztratila první set.

Zápas v Římě měl divoký průběh. Plíšková ztrácela hned v úvodu 0:4, následně srovnala na 4:4 a znovu prohrála čtyři hry v řadě. Vabank tenisu soupeřky se snažila čelit trpělivostí a důrazem při returnu po druhém podání Lotyšky. Díky tomu podávala za stavu 5:4 na výhru ve druhé sadě, ale poměr setů dorovnala až esem o dvě hry později.

Ve třetím setu šla Plíšková dvakrát do brejku a pokaždé hned o výhodu přišla. I ona byla pod tlakem po svém druhém servisu, proto se snažila víc riskovat a udělala celkem třináct dvojchyb. Tři za stavu 4:5 a čelila i proto třem mečbolů, ale při všech si podáním pomohla. Sadu do tie-breaku posunula kuriózním "prasátkem" a bitvu ukončila sedmi míči v řadě.

V semifinále je Plíšková poprvé po sedmi měsících a znovu v Římě. Loni se turnaj kvůli koronaviru hrál až ve druhé půlce září. S Martičovou, kterou od letošní antukové sezony vede bývalá vítězka Roland Garros Italka Francesca Schiavoneová, má bilanci 2:4.

V mužské části turnaje oplatil Španěl Rafael Nadal týden starou porážku z Madridu Alexanderu Zverevovi a Němce porazil 6:3, 6:4. Antukový fenomén, jenž bude na blížícím se Roland Garros usilovat o 14. titul, postoupil v Římě do semifinále podvanácté.

Tenisový turnaj mužů a žen v Římě (antuka):

Ženy (dotace 1,577.613 eur):

Dvouhra - čtvrtfinále: Karolína Plíšková (9-ČR) - Ostapenková (Lot.) 4:6, 7:5, 7:6 (7:1), Martičová (Chorv.) - Pegulaová (USA) 7:5, 6:4.

Čtyřhra - čtvrtfinále: Mladenovicová, Vondroušová (Fr./ČR) - Krejčíková, Siniaková (2-ČR) 2:6, 6:4, 10:3.

Muži (dotace 2,082.960 eur):

Dvouhra - čtvrtfinále: Nadal (2-Šp.) - A. Zverev (6-Něm.) 6:3, 6:4, Opelka (USA) - Delbonis (Arg.) 7:5, 7:6 (7:2).

 

Právě se děje

Další zprávy