Není to člověk. Australský "démon" zdeptal soupeře, ten raději zahodil raketu

Sport Sport
4. 3. 2021 16:24
Neuvěřitelnou výměnu předvedli v Rotterdamu australští tenisté Alex de Minaur a John Millman. Zazářil v ní především první jmenovaný.
Alex de Minaur.
Alex de Minaur. | Foto: Reuters

Dvaadvacetiletý De Minaur, přezdívaný "Démon", dostál své pověsti jednoho z nejatletičtějších hráčů na okruhu. Zkušenějšího krajana přiváděl k šílenství a výměna z osmého gemu druhé sady toho byla nejpádnějším důkazem.

Však taky De Minaurova úžasná obrana obletěla svět a už nyní je jasné, že může na konci sezony aspirovat na nejlepší výměnu roku. 

"De Minaur prostě není člověk," napsala Tennis TV k záběrům. Třiadvacátý hráč současného žebříčku si s Millmanem vyměnil 44 úderů, aby v závěru náročné výměny soupeře vydeptal vítězným úderem zahraným z hluboké defenzivy. 

"Za to by se nemusel stydět ani Nadal," vysekl De Minaurovi poklonu jeden z fanoušků na Twitteru a srovnání se španělským šampionem je v případě rodáka ze Sydney stále častější.

Jednatřicetiletý Millman, vědom si toho, že v celé výměně neudělal vůbec nic špatně, po posledním úderu jen zoufale zahodil raketu, zůstal stát a s nevěřícným úsměvem zíral na svého krajana.

De Minaur přes Millmana postoupil ve dvou setech, v dalším kole ho ale z turnaje v Rotterdamu vyřadil Japonec Kei Nišikori.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic. U sjezdu z dálnice D1 se ve směru na Ruzyň srazilo nákladní auto s dodávkou. Před místem nehody se tvoří kolona. Vyplývá to z informací pražské policie a na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

Nehoda se stala kolem 07:15 na 77. kilometru Pražského okruhu. "Probíhá vyprošťování osoby. Doprava je zastavena v obou směrech a okruh je neprůjezdný," uvedla na Twitteru police. Její mluvčí Jan Rybanský doplnil, že orientační dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušen a v obou směrech se tvoří dlouhé kolony. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic a policie. Doprava je z dálnice odkláněna mezi exity 168 a 178. I objízdná trasa je ale podle policie přetížená. Policie původně v noci na dnešek na Twitteru informovala o obnovení provozu na D1, ale zprávu pak smazala a vydala nové informace.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie v úterý ráno na Twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy