Murray ukončil sezonu kvůli zranění kotníku. Chce se dobře připravit na příští rok

ČTK ČTK
28. 9. 2018 20:08
Britský tenista Andy Murray se letos v červnu vrátil na kurty po téměř roční pauze zaviněné zdravotními problémy. Nic podobného už riskovat nechce.
Andy Murray ukončil sezonu kvůli zranění a vzhledem k přípravě na tu příští.
Andy Murray ukončil sezonu kvůli zranění a vzhledem k přípravě na tu příští. | Foto: ČTK

Šen-čen (Čína) - Britský tenista Andy Murray ukončil po dnešní čtvrtfinálové prohře se Španělem Fernandem Verdascem na turnaji v Šen-čenu sezonu. Důvodem je drobné zranění kotníku i fakt, že se bývalá světová jednička chce dobře připravit na příští rok.

Jednatřicetiletý vítěz tří grandslamů a dvojnásobný olympijský vítěz Murray se po téměř roční pauze zaviněné problémy s kyčlí a následnou operací vrátil na kurty v červnu. Od té doby odehrál jen 12 utkání s bilancí 7:5, v žebříčku klesl až do čtvrté stovky.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy