Na kurtech prýštily emoce. Strýcová opět zvládla neuvěřitelný obrat, Muchová se loučí

Na kurtech prýštily emoce. Strýcová opět zvládla neuvěřitelný obrat, Muchová se loučí
Barbora Strýcová opět ukázala, že je velkou bojovnicí a ve třiatřiceti letech postoupila do semifinále Wimbledonu.
Zápas proti Johanně Kontaové nezačala dobře a rychle prohrávala 1:4. Pro českou hráčku to bylo podruhé za sebou, co se dostala do velmi nepříznivé situace.
Strýcová na kurtu opět projevovala své emoce.
Jenže zabrala, začala hrát neprosto precizně a sázet míčky na lajny. Set dovedla až to tie-brejku, který zvládla a nastartovala cestu k vítězství.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
9. 7. 2019 20:28
Ve čtvrtfinále ženského turnaje ve Wimbledonu se představily dvě Češky. Barbora Strýcová ve třiatřiceti letech dosáhla na největší úspěch v kariéře. Karolína Muchová nakonec podlehla Elině Svitolinové 0:2 na sety.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy